Skocz do zawartości
Radek-GiereQ

Jaki Najlepszy Monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

no wlasnie ten samsung tesh jest na diamotronie czyli z tego co tu widze dosc dobry :) to fajnie

a cena tez niska bo 650 zlotych (to uzywany wiec nie ma sie co dziwic)

 

 

czyli wychodzi na to ze nic tylko brac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od roku patrze we flatrona 700P i jestem zadowolony, choc teraz wybralbym pewnie 19'' na trinitronie albo diamotronie

monitory sony maja rewelacyjne odswiezanie ale i jedna wade, sa drogie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś mi poradzi... mam dylemat !

 

Mam 1000 zł...

 

i czy kupić jakiegoś NEC'a czy innego CRT czy uzbierać drugie 1000 zł (pól roku :) ) i kupić jakieś LCD? Bardzo prosze o pomoc...

 

Jeżeli kupiłbym CRT to od taty dostane okularu minimalizujące psucie wzroku... więc które wybrać? LCD za pół roku czy CRT jutro + gitara elek. + karta graf ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś takiego tylko troche inne... :)

 

Każdy pracujący przy komputerze koniecznie powinien nosić okulary z powłokami antyrefleksyjnymi. Szczególnie dotyczy to osób noszących okulary korekcyjne. Mogą one podczas pracy odczuwać większy dyskomfort wynikający z posiadanej wady wzroku, którą lekarze okuliści określają dla dwóch odległości, do dali (mierzona przy ustawieniu oczu na nieskończoność) i do bliży (ustawienie wzroku na odległość ok. 25 do 30 cm). Niestety ani w pierwszym, ani w drugim przypadku nie odzwierciedla to warunków pracy przy komputerze, gdyż odległość oka od ekranu monitora wynosi kilkadziesiąt cm. Każdy pacjent, mający wadę wzroku, powinien w trakcie badania informować lekarza okulistę, że pracuje przy komputerze. Wtedy lekarz przepisze soczewki korekcyjne odpowiednie dla wieku pacjenta i rodzaju wykonywanej pracy. Ludziom z presbyopią (po 40 roku życia) lekarze powinni przepisywać soczewki progresywne np. SIGMA, które zapewnią oczom możliwość pracy na różne odległości - również odległość oko-monitor. Każdemu bez względu na wiek i rodzaj wykonywanej pracy bezwzględnie powinny być zalecane soczewki pokryte powłokami antyrefleksyjnymi np. AR1-KROKUS, AR2-IRYS, AR2-IRYS forte, AR3-SZMARAGD, AR4-AGAT AR5-ZŁOCIEŃ lub AR6-JANTAR. Powłoki antyrefleksyjne (przeciwodblaskowe) likwidują bardzo męczące i szkodliwe dla oczu odbicia światła od powierzchni szkieł, tym samym zwiększają komfort widzenia.  

Wbrew obiegowym opiniom do pracy przy komputerze nie są konieczne specjalne okulary z filtrami ochronnymi, gdyż monitory komputerowe emitują nieznaczne ilości promieniowania szkodliwego dla zdrowia. Obecnie standardem są tzw. monitory niskoradiacyjne (LOW RADIATION), w których promieniowanie jest w dużym stopniu eliminowane. Ładunki elektrostatyczne emitowane przez ekran komputerów także nie szkodzą zdrowiu. Pozostaje do wyjaśnienia kwestia wpływu na nasze zdrowie promieniowania UV. I tu należy stwierdzić stanowczo, że emisja tego typu promieniowania przez monitory jest minimalna. Dla porównania - 1 godzina przebywania na słońcu równa się rocznej pracy przy monitorze (doskonałą ochronę wzroku przed szkodliwą częścią promieniowania słonecznego gwarantują wszystkie soczewki produkcji JZO sp. z o.o.).  

 

W czasie pracy przy monitorze - często codziennej i wielogodzinnej - oko człowieka "wpatrzone" jest bez przerwy w ekran monitora, który znajduje się w tej samej odległości od użytkownika. To sprawia, że przez długi czas oko akomoduje na taką samą odległość i mięśnie gałki ocznej (tak samo jak inne mięśnie ciała człowieka) w warunkach tak statycznej pracy tracą swoją elastyczność, a co za tym idzie i sprawność. Z biegiem czasu przyczynia się to do pogorszenia wzroku, które nie jest skutkiem zmian anatomicznych, tzn. zmian krzywizny oka, wydłużenia lub skrócenia gałki ocznej (czyli głównych przyczyn niemiarowości oka), ale wynika z upośledzenia zdolności akomodacji tzn. ze zmniejszenia sprawności mięśni oczu. Szkodliwe dla oczu są również niewłaściwe warunki pracy np.: złe oświetlenie na stanowisku, ustawienie monitora wymuszające nienaturalne ułożenie ciała, głowy i oczu  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie tu na Samsungi, ale opieracie to na kontakcie z jednym, dwoma modelami. A ja w kwestii DFX powiem tak: Mam w firmie 8 monitorów 757 kupowanych w przeciągu 1,5 miesiąca na początku 2003 roku i dwa takie same kupione dwa miesiące temu. Te nowsze w ŻADEN sposób nie mogą się równać z starszymi. Niby to samo, ale różnica w obrazie jest widoczna nawet dla laika. Geometrii rzeczywiście nie sposób poprawnie ustawić, kolory całkiem OK, ale ostrość już baaaaardzo cieniutka. Co najdziwniejsze te starsze pracują jak żyleta. Jedyny minus jaki zauważyłem to w dwóch egzemplarzach lekko łukowata krawędź górna ekranu, której nijak zmienić. Mały detal do pominięcia. Mam również w firmie jednego NEC FE 700+ i mimo ,że ma kineskop Diamontron to ośmielę się powiedzieć, że wcale nie jest lepszy od tych z Samsunga. Z ciekawości zaprosiłem znajomego speca od telewizorów by looknął w Samsungi. Po otworzeniu dwóch monitorów z róznych okresów powiedział tylko kilka niecenzuralnych słów i wszystko bylo jasne. OBECNIE Samsung ładuje do środka taniznę, nijak mającą się do tego okresu gdy DFX wchodził na rynek. To stąd w "specjalistycznych" :D gazetkach typu Chip czy Enter 757 DFX wygrywał porównania monitorów. Ciekaw jestem jak wyglądało by to dziś. Choć może tak samo, bo ktoś dobrze zapłacił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo Samsungow...

mial ktos jakies doswiadczenia z modelem 900NF??

Wydawalo mi sie, ze oznaczenie NF ma tylko 959NF, ktory jest na nowym kineskopie Diamontron Natural Flat.

Monit ten ma praktycznie takie same parametry jak 959NF (900NF vs 959NF). Widzialem go osobiscie, bo kumpel taki ma.. (kupil za 650 nowy pare dni temu!) nie powiem, ale 1600x1200@85Hz robi wrazenie... mialem okazje pobawic sie nim tylko pare minut, nawet nie zdazylem obejrze nokia monitor test'u, ale na gole oko obraz byl bardzo ladny (ma zauwazalnie wiekszy obszar widzialny niz moja 19").

Jest sens doplacac te 800zl do modelu 959NF, jak mozna miec prawie to samo (bez Hightlight Zone, MouScreen itp.) za duzo mniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam dylemata. mianowicie czym rozni sie monitor Samsung 900 IFT od samsunga 900NF? wedlug mnie jest to ten sam monitor tylko zmylily mnie te oznaczenia.

 

Jezeli sa to inne modele to kroego bardziej sie opalca kupic? Pod wzgledem parametrow to sa identyczne, i oba na diamotronach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem monitorek iiyama LM704UT A, na diamondtronie, kicha kompletna imo, dobrze ze jest tydzien na wyprobowanie, ide w pon.i oddaje, nie wiem kto z was polecal iiyame, ale hueh oprocz zywych kolorow to nic na +, nieostry obraz, ehh skozda gadac, sory Radek-GiereQ , ale widziales w ogole CTX'y na trinitronach ? bo lda mnie jestes tutaj jakims bajkopisarzem, widzialem CTX'a w sklepie (futura 710) i byl zajebisty, ehhh tylko drogi, ale oddam iiyame i juz mi matka powiedziala ze dolozy do tego ctx'a, roznica jest okropna

 

trinitron > diamondtron =>>> CTX >>>> iiYama, NEC, Mitsubishi, prosze bez miesa w moja strone, chodzilem duzo po sklepach, bawilem sie ustawieniamitych monitorow i imo najlepsze sa soniaki i ctx'y, moze na zle modele necow trafilem...hueh ctx gowno ? porownujesz to jeszcze z lg ? to sa brachu rozne kineskopy :P ROTFL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahhaha kto jak kto jest laikiem, popatrz na swoją kartę graficzną i pomysl czemu obraz jest nieostry, wylutuj z niej filtry a sam sie przekonasz ze monitro jest wypas pozatym ja mam delikatnie lepszy monitor iiyamy widziałem future 710 na geforsie gainwarda 5600 u2 w pterze i zdecydowanie yiiama jest lepsza szczegolnie z profilami kolorów i odswiezaniem CVT, pozarym parametry pracy monitka są znacznie wyzsze niz pisza w ksiazeczce i mozesz sam sobie napisać lepsiejszy sterownik i jechać na rodziałce 19xx jesli bedziesz miał takie zyczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...