Skocz do zawartości
sirron

krecenie radeona 9100

Rekomendowane odpowiedzi

:twisted: no ja mam atlonka 1,7+ wykrenclem z niego 2,6+ do tego karte radeona 9100 core ustawilem na 295 a pamieci na 540 i to samsungi.i to wszystko bez dodatkowego chlodzenia .jestem ciekaw czy z procesora da sie jeszcze cos wycisnac.jest ustawiony 11*190 i troszke mu napiecie podnioslem.obecna konfiguracja mojego kompa to plyta EPOX na enforsie 2 ,procesor ustawiony na 2,6 radeon 9100 pamieci 256 twin mosa na dual szanelu i moj wynik w 3dmarku 2001 to juz 12900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oprocz wykrecania z kompa co sie da to lubisz tez bajki pisac?? bo widze ze baaardzo... walnij linka z wynikiem ... bo jestes najlepszy na swiecie... rekord byl 12500 z ty masz 400 wiecej...gratuluje....

 

 

co jeszcze wykreciles?? moze dysk twardy?? powiekszyles jego pojemnosc z 1GB na 100??

 

BUAHAHAHHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAH ... ALe LOL.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13k w 3dmarku ??????????????????

 

pokaz screena bo w to ci nikt nie uwierzy !!

to jest niemozliwe.... moze na freonie... i wszystko w lodowie... berkut moze na swoim gigabycie 8500 by wyciagnal 13k ale na takim sprzecie ??

 

daj linka... bo screena to mozna sobie zedytowac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze bym ci jakoś uwierzył w te podkręcenie karty, choć bez radiatorów to praktycznie niemożliwe. Ale wynikiem 3dmarka zupełnie się zbłaźniłeś. Dołączam się do prośby innych, walnij screena z wynikami testów i twoim configiem i jeśłi okaże sę że nie ścienmiasz to się do ziemi ukłonie najlepszemu overlockerowi na tym forum :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahahaha bueheheehhe hhhehehe hhahahahahaha

 

 

Powiem ci na jakim konfigu bylo 12500:

 

Radeon 8500 Gigabyte'a 128mb, ramy 3.6ns, "ostry" bios (timingi)

 

Radeon @ 317/315 (rdzen / ram)

 

Procek byl @ 2.76ghz 229mhz fsb, abit nf7s

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6375636

 

 

Chlodzenie freonem jak mowili poprzednicy... wiec, albo sciemniasz jak pol du py zza krzaka albo masz jakis dar od boga / bug'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bardzo cchecie to ja moge wziac tego radka i jak bede mial kaskade popiescic go kaskada.... Watie w to ze bedziecie mieli z czym sie scigac;]

 

A to moze stac sie bardzo brutalna prawda jak wszystkow tym tygodniu pojdzie jak powinno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze na dwoch pamiatkach w dualu 12000pkt. by peklo a poki co >12000pkt. pozostaje w sferze marzen. Tak na marginesie BEKRUT-nie chcesz przypadkiem sprzedac tego GIGABYTE (chcialbym kupic wlasnie GIGABYTE albo HERCULESA 128mb pelnego)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam zainteresowany zamilkl :lol:

 

sa 3 wyjscia:

 

1. myslal ze trafil na forum bravo.pl gdzie wcisnie weteranom niezly kit :lol:

2. nigdy sie juz tu wiecej nie pokaze ;)

3. zacznie sciemniac ze pomylilo mu sie i ma dopiero 10900 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie wynik na sprzecie podkreconym jak w podpisie wynik 9619. mam tylko jedno pytanko. czy jak wy robicie testy to czy w panelu sterowania ATi wszystkie ustawienia macie na Wydajnosc czy na jakosc.?? bo u mnie sa na jakosc oprocz syngronizacji pionowej bodajze??

oczywiscie AA i anizo wylaczone:)

thx:: i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam gónianą płyte i chociaż radek chodzi @300/600 to i tak mi sie nawet 9k5 nie udało przekroczyć :(

ja kurcze pobilem 11k ale na fsb 210... moglbym wiecej .. bo proc ma zapas ale pamieci siadaja :(... ale chce na tym moim antku dojsc do 12... musze tylko mojego radka troche bardziej podrasowac.. na allegro widzialem takie zajebiste coolery za 25zl z wentylkiem... jakby to pociac... powiercic w tym ( zeby na te badziewia bylo miejce.. co sa pomiedzy pamieciami ... ) to by bylo zajebiste chlodzenie...

 

na wc sie nie zamierzam brac na tego radka... bo zbyt duzo z tym roboty.... ale i tak uwazam swoj wynik za ladny :D

 

 

ale to 13k to mnie rozwalilo...

 

no to co ?? nowy wyscig?? OC 8500/9100 ?? Berkut wygra ... ale kto na 2 i 3 miejscu ?? :twisted:

 

UPDATE: berkut: analizowalem twoj wynik... i powiem ze nawet bez freonu jest on do osiagniecia.. ( na wc.. mysle ze strzeli tez tyle... )... najlepiej mialyby osoby z FSB250 w dualu , synchro... z berkutowska 8500.... Ale i tak czekam na twoj nowy wynik...

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na k7s5a , athlon 1700xp+ (niepodkrecony bo na tej plycie sie nie da) radek 9100 128 x-power poszedl programem 3Drage na 280/280 a wynik w 3dmarku 2001se 8000 pkt , jednak uwazam ze lepiej z biosa podkrecic , i tu wycisnalem max 270/270 memory timing ultra , wyzej sie wysypywalo a w3dmarku jakies 7700 pkt

 

/edit

na 250/250 7500 pkt

sprobuje jeszcze na 275/275 ale bez chlodzenia lepszego wyzej nie pojdzie

 

/edit

na 275/275 tez sie wysypuje , w przyszlosci pewnie wc na gpu i radiatorki na pamieci ale to juz inny teamat , wtedy pewnie pojdzie wyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na k7s5a , athlon 1700xp+ (niepodkrecony bo na tej plycie sie nie da) radek 9100 128 x-power poszedl programem 3Drage na 280/280 a wynik w 3dmarku 2001se 8000 pkt , jednak uwazam ze lepiej z biosa podkrecic , i tu wycisnalem max 270/270 memory timing ultra , wyzej sie wysypywalo a w3dmarku jakies 7700 pkt

 

/edit

na 250/250 7500 pkt

sprobuje jeszcze na 275/275 ale bez chlodzenia lepszego wyzej nie pojdzie

 

/edit

na 275/275 tez sie wysypuje , w przyszlosci pewnie wc na gpu i radiatorki na pamieci ale to juz inny teamat , wtedy pewnie pojdzie wyzej

wynik bardzo slabiutki - 8k powinienes miec bez podkrecania ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie na k7s5a , athlon 1700xp+ (niepodkrecony bo na tej plycie sie nie da) radek 9100 128 x-power poszedl programem 3Drage na 280/280 a wynik w 3dmarku 2001se 8000 pkt , jednak uwazam ze lepiej z biosa podkrecic , i tu wycisnalem max 270/270 memory timing ultra , wyzej sie wysypywalo a w3dmarku jakies 7700 ptk

slabo... a na tej mobo da sie wycisnac sporo z proca, sa tu nawet osoby ktorew wyciagnely ponad :twisted: 2300 mhz :twisted: na tej mobo wiec nie jecz tylko zabieraj sie do oc:)

czy to proba fsb 166 z poziomy windy (np by speedfan) albo drut mody na socketa. Powodzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi..

duża jest róznica miedzy kręceniem RadClockerem na przyklad a w biosie? bo sie biosem troszke boje szczerze mówiąc.. warto?

zauwazylem ze programem mozna wiecej , krecilem kiedys procka programem i moglem wydusic fsb 146MHz a z biosa 138 max , podobnie z radkiem programem na 280/280 i bylo dobrze z biosa na 270/270 , nie wiem od czego to zalezy. Jednak lepiej podkrecic z biosa z tego wzgledu ze nie laduja sie Tobie zadne dodatkowe programy zasmiecajace pamiec ( takie moje zdanie). ja biosa flahowalem kilkanascie razy i jak na razie karta zyje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi..

duża jest róznica miedzy kręceniem RadClockerem na przyklad a w biosie? bo sie biosem troszke boje szczerze mówiąc.. warto?

zauwazylem ze programem mozna wiecej , krecilem kiedys procka programem i moglem wydusic fsb 146MHz a z biosa 138 max , podobnie z radkiem programem na 280/280 i bylo dobrze z biosa na 270/270 , nie wiem od czego to zalezy. Jednak lepiej podkrecic z biosa z tego wzgledu ze nie laduja sie Tobie zadne dodatkowe programy zasmiecajace pamiec ( takie moje zdanie). ja biosa flahowalem kilkanascie razy i jak na razie karta zyje :P

o jakich programach mowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi..

duża jest róznica miedzy kręceniem RadClockerem na przyklad a w biosie? bo sie biosem troszke boje szczerze mówiąc.. warto?

zauwazylem ze programem mozna wiecej , krecilem kiedys procka programem i moglem wydusic fsb 146MHz a z biosa 138 max , podobnie z radkiem programem na 280/280 i bylo dobrze z biosa na 270/270 , nie wiem od czego to zalezy. Jednak lepiej podkrecic z biosa z tego wzgledu ze nie laduja sie Tobie zadne dodatkowe programy zasmiecajace pamiec ( takie moje zdanie). ja biosa flahowalem kilkanascie razy i jak na razie karta zyje :P

o jakich programach mowa ?

CPUCool

Rage3D Tweaker 3.8 http://www.benchmark.pl/archiwum2003/kwiec...ge3D_Tweaker_38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma CPUCool do krecenia grafy 8O

 

nie zrozumiales mojego mpyania - jakie to programy do krecenia grafy wg ciebie zasmiecaja pamiec ? :?

 

przeciez jak raz podkrecisz to wcale nie potrzbujesz miec ich wlaczonych - stad moje pytanie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zeby podkrecic grafe programem musisz miec go wlaczonego, dopiero przy kazdym starcie kompa po zaladowaniu go przestawia czestotliwosci , a co do zasmiecania pamieci to po prostu nie lubie zbednych programow dzialajachych "w tle" itp., zadnych ikonek na pasku zadan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...