Skocz do zawartości
Horant

Thermaltake Silent Boost - czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel z pokoju obok ma, temp. niezłe, bardzo wydajny coolerek, do tego bardzo cichy, nie wiem dokładnie jakie ma parametry, ale na Twoim miejscu bym go wziął...chyba, że masz 50zł więcej, kupuj CNPS 7000A CU :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie jest on wart tej ceny - wcale nie jest cichy (dla mnie) na nominalnych obrotach ani specjalnie wydajny - co do temp. to sie nie wypowiadam bo przestalem juz zwracac uwage na to co "odgaduja" plyty glowne :P

moge tylko powiedziec ze jak sprawdzalem na NF7 i procku wydzielajcym 67W (1700+ DUT @2000MHz) to na TT SilentBoost (2550rpm) bylo o 1-2*C wiecej niz na Zalmanie CNPS7000A-AlCu (1450rpm) po 30min CPU Stability Test (Warming Only)

 

dziekuje za uwage :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego boosta i uważam, ze jest przereklamowany. Raczej bym kupił jakiegoś Spire whisperrock IV za 70 zl (podobny efekt za mniejsze pieniądze) lub zalmana jak koledzy polecają (lepszy efekt - drożej)

 

JerzyR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego boosta i uważam, ze jest przereklamowany...

jak wiekszosc produktow TT - przecietne byleco za chore pieniadze :P choc radiator od Volcano 7+ jest OK - sam radiator :P

 

...Raczej bym kupił jakiegoś Spire whisperrock IV za 70 zl (podobny efekt za mniejsze pieniądze) ...

o mamo gdzie tak obdzieraja z kasy :P

to przeciez kosztuje gora 50zl - jak ktos chce wiecej to chyba na glowke upadl :P

poza tym kazdy wentylator FannerTech (Spire, Speeze) jest glosny i po pewnym czasie swiszczacy - nie polecam, dodatkowo ten przezroczysty ma tendencje do wpadania w wibracje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec jak nie zalman to co?

a dlaczego nie Zalman :?:

 

bo Qezal napisal jakas bzdure - sprawdz ten adres http://www.zalman.co.kr/english/product/cn...d_list_eng.html - nic nie musisz pilowac, tylko musisz miec wolne miejsce miedzy plyta a zasilaczem bo niestety Socket jest za blisko krawedzi plyty

 

jaka masz obudowe :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benek, moglbys troche jasniej (wiem, ze jest wystarczajaco jasno, ale...) bo jesli chodzi o te sprawy to jestem raczej czlowiekiem o malej wiedzy, a nie chce wyrzucic 200 pln w bloto...

chodzi o to ze miedzy gorna krawedzia plyty glownej a zasilaczem musi byc troche wolnego miejsca (jak jest minumum 30-35mm to luz) bo na Twojej plycie ten Zalman bedzie troche wystawal :arrow: w zwyklej budzie bedzie sie "gryzl" z zasilaczem :P

 

Zalmana 7000 zamontujesz ucinają zapinkę o 3 mm...5 min roboty, a sprzęcik fajny. W ProLinie maja za 195 chyba.

co Ty bredzisz - popatrz po podpisach nie kazdy ma NF7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta buda jak na midi towera jest troche...mhm...duza :D musialem przerobic biurko aby weszla w odpowiednia dziure. Zalman na pewno wejdzie, czy mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> linijke? ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta buda jak na midi towera jest troche...mhm...duza :D musialem przerobic biurko aby weszla w odpowiednia dziure. Zalman na pewno wejdzie, czy mam ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> linijke? ;D

jak chcesz to bierz linijke :P

jak od srodka rdzenia procka bedzie wiecej niz 55mm do dolnej scianki zasilacza to na 100% wchodzi :P

 

ale nie masz co sprawdzac bo wchodzi NF7 z tym Zalmanem do takiej budy http://www.antec-inc.com/images/400/SX1040BII.jpg :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam spire flacon rock 2 i z tego co kiedys widzialem w sieci byl test a dokladnie porownanie tych dwoch coolerow i wcale on nie jest taki rewelacyjny :( moj spire za 50 zl dorownal mu :!: :twisted: wiec zastanow sie czy lepiej na cos innego nie wydac tej kasy zobacz spire http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=5992&sid=1 i porownaj go z salient,ja mam podkreconego proca jak w opisie i mam na nim przy normalej pracy kompa jakies 41-43 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tego boosta i uważam, ze jest przereklamowany...

jak wiekszosc produktow TT - przecietne byleco za chore pieniadze :P choc radiator od Volcano 7+ jest OK - sam radiator :P

 

...Raczej bym kupił jakiegoś Spire whisperrock IV za 70 zl (podobny efekt za mniejsze pieniądze) ...

o mamo gdzie tak obdzieraja z kasy :P

to przeciez kosztuje gora 50zl - jak ktos chce wiecej to chyba na glowke upadl :P

poza tym kazdy wentylator FannerTech (Spire, Speeze) jest glosny i po pewnym czasie swiszczacy - nie polecam, dodatkowo ten przezroczysty ma tendencje do wpadania w wibracje :(

Benek sorry ale albo niemiales ich obu w rece albo cos innego bo radiator od V7+ jest calkiem inny niz od silent boost i niema co je poruwnywac :lol:

 

Tu jest poruwnanie do zalmana

 

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=cztery_coolery_a_xp

 

tu silent boost

 

http://www.thermaltake.com/coolers/volcano...o/rs/a1889a.htm

 

a tu Vulcano 7+

 

http://www.thermaltake.com/coolers/volcano...no/rs/a1254.htm

 

Wiec trzeba albo byc slepym zeby niezauwazyc ruznicy albo faktycznie niemiec ich obu w rekach - same wymiary podastwy

 

V7+ - 70 X 72 X 25 - 36 fins

silent boost - 82 X 70 X 49 - 41 fins

 

A to chyba jest ruznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Benek sorry ale albo niemiales ich obu w rece albo cos innego bo radiator od V7+ jest calkiem inny niz od silent boost i niema co je poruwnywac :lol:...

:? 8O

 

wiesz co to czytac ze zrozumieniem - postaraj sie wiec zrozumiec co napisalem albo czekaj wywale kawe na lawe (zebys sie nie meczyl)

 

jak wiekszosc produktow TT - przecietne byleco za chore pieniadze :P choc radiator od Volcano 7+ jest OK - sam radiator :P

jak wiekszosc produktow TT = mowa oglnie o tym co do tej pory pokazala firma ThermalTake

 

przecietne byleco = nic wielkiego, typowe, niewyrozniajace sie z tlumu

 

za chore pieniadze = cena nieadekwatna do mozliwosci

 

choc radiator od Volcano 7+ jest OK = wyjatek od powyzszej reguly, cos (produkt) co sie wyroznilio na plus

 

sam radiator = nie ma idealow i nawet V7+ nim nie jest bo ma badziewny wentylator

 

czy teraz jest dla Ciebie jasne jaka mysl przewodnia zostala zawarta w mojej wypowiedzi :?: jak nie to tez ja wyluszcze firma TT ma przecietne produkty i wysokie ceny

 

a jak juz bierzesz sie za pouczanie to moze bys wyjasnil na czym polega zasadnicza roznica miedzy radiatorem od V7+ i od SilentBoosta - ja wiem ale poczekam az Ty sie wykazesz :P panie "znafco" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam! Siedząc przy Volcano7+ mam wrazenie ze zaraz wywinę orła ;)

Mialem kilka wentkow w swojej karierze ( FOP38 takze!!!) i wiem co to znaczy halas. Obecnie Silent Boost jest dla mnie niewyobrazalnie cichy przy bardzo przystepnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...