Skocz do zawartości
Mrozpa

standardowe ustawienia zegarow karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem, robilem ostatnio nowy system i zapomnialem odkrecic karte graficzna, i teraz na nowym systemie riva tuner pokazuje standardowe ustawienia 210/400 . A co dziwne karta byla podkrecona(na starym systemie 220/500) , natomiast jej ustawienia producenta (deafultowe) to 175/400. (Wiec skod sie wziely te ustawienia 210/400)

I moje pytanie, jak ja odkrecic bo kiedy probowalem w riva tuner, to przy ustawieniach 175/400 pojawia sie zolty wykrzyknik oznajmiajacy ze cos jest nie tak.

 

prosze o odpowiedzi[/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat, na podełku mojej karty są zegary 175/166, a w systemie 200/334 8O

Więc niewiem czy mam się kierować:

175/166@220/370 <---troszke nierealne, przynajmniej z memorkami

 

200/334@220/370 <--- realny wynik wg. mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam dylemat, na podełku mojej karty są zegary 175/166, a w systemie 200/334 8O  

Więc niewiem czy mam się kierować:

175/166@220/370 <---troszke nierealne, przynajmniej z memorkami

 

200/334@220/370 <--- realny wynik wg. mnie

166x2 bo DDR daje 333/4 dlatego tak ci pokazuje, ale ty chyba nie masz ddr więc można uznać to za błąd... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto treść pudełka:

 

DigiColor GeForce2 MX-400 64MB TV-out

 

-nVIDIA GeForce2 MX 400 Graphics Processing Unit (GPU)

-AGP 2X/4X with Fast Write

-64MB SDRAM

-Resolution up to 2048x1536 true color 32bit@75Hz

-Integrated 350MHz RAMDAC, 175MHz core clock and 166MHz Memory clock up to

-Compatabile Microsoft DirectX 7.0 and OpenGL 1.2ICD

-High perfomance 256 bit 2D/3D/GUI?DirectDraw

-2.7GB/per second memory bandwith

-2nd generation fransform and lighting(T&L) engines, delivres 20 milion triangles per second for highest possible scene imagery, and 400Mpixels/sec., 800Mtexel fill rate

-DVD and Advenced High Definition Video Processor (HDVP) ready motion compensation for MPEG-1/MPEG-2 decoding

-TV-out for NTSC/PAL

-Free gift of PowerDVD Software

 

Pamięci sprawdzałem na karcie, mam Vigour 6ns!

 

Hmmm, jak sprawdzić co się zgadza z pudełkiem , a co nie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie mojego problemu odkrecilem karte na 175/400 (tyle ile ma niekrecona karta) odinstalowalem riva tuner. Po ponownej instalacji riva tuner znowu pokazuje 210/400 i co ważne potrafi sie przyciac np w 3dmarku lub w grach , powiedzcie co moze byc nie tak i jak przywrócic poczatkowe ustawienia karty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto treść pudełka: 

(...)

-Integrated 350MHz RAMDAC, 175MHz core clock and 166MHz Memory clock up to 

(...)

-2nd generation fransform and lighting(T&L) engines, delivres 20 milion triangles per second for highest possible scene imagery, and 400Mpixels/sec., 800Mtexel fill rate

(...)

Hmmm, jak sprawdzić co się zgadza z pudełkiem , a co nie???

Napewno nie zgadza się prędkość wypełniania - 800Mtexteli GPU gf2mx osiąga przy taktowaniu 200Mhz (2potoki x 2TMU x 200 = 800). Tak samo z pixel flilrate. Właśniwe wartości dla taktowania @175Mhz to 350Mpixel/s i 700Mtextel/s :P

 

Co do pamięci sprawdz Aidą lub innym Riva tunerem czy są to DDRy (wtedy pewnie małbyś szynę 64bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wynika z tego, ze.... 

 

Dostałem lepszą karte niz prosiłem 

lub 

Dostałem inne pudełko, od aktualnej karty

Nie ciesz się tak prędko, dostałeś taką karte za jaką zapłaciłeś. Poprostu niektóre MX400 mają coś z<span style="color:red;">[ciach!]</span>ego z generatorem zegara pamięci. Pamiętam że u kumpla była podobna sytuacja, miał 166 a pokazywało mu 333.

 

Sorry, że tak chamsko przerwałem twoją radość, ale takie są fakty... :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to racja, kompa kupiłem już spory czas temu więc i tak niema się czym cieszyć bo straciłem na nim jak każdy z czasem.

Niesłyszałem o takich przypadkach co mówisz :roll: że miał miejsce u kumpla :roll:

Ala będę siek i tak cieszł jak jakiś pożądny wynik na o/c uzyskam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie ale nikt nie poruszył mojego tematu w tej chwili karta nie przechodzi nawet 3dmarka w windowsie działa spoko. Wiec jest to juz chyba jej koniec.( PALIT LOL) druga karta w ciagu 6 miesiecy zj...bana.

Chyba ze wkoncu ktos poradzi jak przywrocic standardowe jej ustawienia ( czy wogóle istnieje taka mozliwosc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Integrated 350MHz RAMDAC, 175MHz core clock and 166MHz Memory clock up to" - UP TO

- po prostu producent na poczatku sprzedawal karty z zegarem 175/166, a twoja jest 200/166 - zmienila sie karta w pudelku ale nie zmienilo sie pudelko :) Bardzo czeste przypadki; np. zamowilem kiedys Radeona 9000 i takiego dostalem wg pudelka ----- a w pudelku byl Radeon 9100 Yuan (btw. chyba najlepszy R9100 do o/c jakiego mialem) i oczywiscie sie cieszylem :)[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko spoko ale karta kiedy ja dostalem miala ustawienia 175/400 i chodzila elegancko , a teraz ma deafultowe 210/400 i sie przycina w kazdej gierce czy 3demarku.

Jak to zareklamowac bo jest jeszcze gwarancja????

prosze o odpowiedz

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...