Skocz do zawartości
860lacov

WDC WD800JB Problem ?!

Rekomendowane odpowiedzi

1. Niedawno kupiłem dysk WD Caviar SE 80 GB WD800JB i mam z nim problem.

Kiedy wyłączam kompa to słychać jakieś pstryknięcie albo coś takiego ??

Co to może być ??

 

2. Czy to możliwe żeby przez dysk filmy co jakiś czas przyspieszały?

(tylko WinXP)

 

p.s.

 

pod tym adresem są bardziej szczegółowe dane na temat dysku

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/testy/dys...ki/wd800jb.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pstrykniecie to nie wiem. Moze glowica sie parkuje ;) Dopoki dziala to jest ok!

Dysk filmu Ci nie przyspieszy (moze chodzi o to,ze Twoj sprzet nie wyrabia z dekodowaniem filmu?)

Pozdrawiam

Bylo juz kilka topicow odnosnie 800JB, poszukaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm pewnie fasolke ;)

 

Ja róznież posiadam taki dysk i te zdzwięku parkowania i wyjerzdżania głowic na trase nmi nei przeszkadzajka ;) Bo nie jest to jakieś głosne stukniecie czy .. grom wie co ;) Grzej z ogolna głosnością dysku :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety glosnosc tego dysku to jego mankament. W nocy halasuje dosc znaczaco. Co prawda pare dni temu bawilem sie 400BB (2 mb cache'u) i rowniez jest glosny. Moze troche cichszy od mojego 800JB, ale mimo wszystko glosny. Nie wiem, moze mam niefart i trafiam na glosno partie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety glosnosc tego dysku to jego mankament. W nocy halasuje dosc znaczaco. Co prawda pare dni temu bawilem sie 400BB (2 mb cache'u) i rowniez jest glosny. Moze troche cichszy od mojego 800JB, ale mimo wszystko glosny. Nie wiem, moze mam niefart i trafiam na glosno partie?

no ale nie dokonca moge sie z tym zgodzic, mam u sibie w domu taki dysk, w dodatku inny znajomy tez go ma, ani ja ani moj znajomy nie narzekamy na glosna prace dysku

a kolegi ewidentnie pierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja mam taki dysk i tez mam problem -sprawa wyglada tak ze dysk dziala - speed barzo dobry - ale ma wad a mianowicie gdy chodzi dluzej (powyzej 5h non stop) to potrafi sie wylaczyc (zatrzymac) wbrew wylaczonemu wygaszaniu dyskow - i wtedy gdy stal na nim system zwykle padal - brakowalo pliku lub cala partycja byla nie do uzytku - probelm rozwiazalem chwilowo stawiajac system na 2 dysku a temu wlaczylem wylaczanie przy 5min bezczynnosci - i problem mina - jakies 2msc spokoj!!!

:!: przy wlaczeniu tez pyka :) :P :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec ja mam taki dysk i tez mam problem -sprawa wyglada tak ze dysk dziala - speed barzo dobry - ale ma wad a mianowicie gdy chodzi dluzej (powyzej 5h non stop) to potrafi sie wylaczyc (zatrzymac) wbrew wylaczonemu wygaszaniu dyskow - i wtedy gdy stal na nim system zwykle padal - brakowalo pliku lub cala partycja byla nie do uzytku - probelm rozwiazalem chwilowo stawiajac system na 2 dysku a temu wlaczylem wylaczanie przy 5min bezczynnosci - i problem mina - jakies 2msc spokoj!!!

:!: przy wlaczeniu tez pyka :) :P  :!:

 

hmm te dyski sie powaznie grzeja

moze zainwestowal bys w kiszen z chlodzeniem?

moze to by pomoglo (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moj tez dział anie najciszej ale nie anzekam. Nauczyłem się zasypiac przy włkompie więc tera taki WDc imi nie straszny, zwłaszcza ze wczesiej rozniez miałem dysk tej firmy :)

Denerwuje mnie nieco tylko ten pisk.... nie drazni ale troche przeszkadza :/

 

Zobaczcie - dysk nówka: WDC

Fitness na 82% :/ Podobno nie jest to nic strasznego ale kumpel ma taki dysk kupiony wczesniej ode mnie i ma wszystko na 100% :(

 

A co do temp to .. w sumie nei prawda jest ze sie tak grzeja :/ U mnie max to 40 stopni.. duzo ale tylko dlatego (i wted) gdy mam zamknieta temperature i nie ma zadnego powiewu powietrza koło niego... tak ma nieco powyzej 30°, więc nie tak żle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie - dysk nówka: WDC

Fitness na 82% :/ Podobno nie jest to nic strasznego ale kumpel ma taki dysk kupiony wczesniej ode mnie i ma wszystko na 100% :(

nie bierz tego na serio... od dwoch lat pokzuje u mnie ze moja barracuda IV jest juz padnieta... w innych programach pokazuje ze wszystko oki (aida32)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Ja kupiłem sobie taki dysk ze dwa tygodnie temu i nie narzekam.

Nie jestem w stanie stwierdzić czy coś ciekawego słychać przy startowaniu, bo wystartował jak na razie tylko raz i od tego czasu chodzi bez przerwy.

Dotychczas nie zdarzyło mu się przysnąć ;D

Co do głośności to ciężko mi się wypowiedzieć bo mam w budzie 5 wentyli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wd jb 80 giga mam dwie sztuki owszem czytalem negatywne opinie kolega mial z nim zonka a ja kupiłem i jestem szczęśliwy. Mialem problem z baracudą 80 gigową co któreś uruchomienie pokazywal blue screena windows i potem padł dysk:) są dobre wdki a w sumie z każdą firmą teraz jest loteria albo trafisz na oki dysk albo się przejedziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie - dysk nówka: WDC

Fitness na 82% :/ Podobno nie jest to nic strasznego ale kumpel ma taki dysk kupiony wczesniej ode mnie i ma wszystko na 100% :(

nie bierz tego na serio... od dwoch lat pokzuje u mnie ze moja barracuda IV jest juz padnieta... w innych programach pokazuje ze wszystko oki (aida32)

dla baracudy normalny odczyt SMART jest wlansie w okolicach polowy dla WD to oznacza problem - podejrewam ze to jakis rozjazd przy skalowaniu czujek w barakach ale to jak najbardziej normalne, przy WD zaczolbym sie martwic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...