Skocz do zawartości
Boxster

Zalman ZM80C-HP + ZM-OP1 na GeForce 3 Ti200 - GORĄCO!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio troszke sie zdziwilem bo zamontowalem na swojego Gainwarda GF3 Ti200 radiatorek Zalman ZM80C-HP + ZM-OP1 i wszystko jest git, karta chodzi b. cicho, ale myslalem ze wykrece cos wiecej niz na standardowym coolerku. :( W dodatku na ustawieniach 250/500 (gdzie zawsze bylko OK) teraz kartka potrafi sie powiesic. Pierwsze co przyszlo mi do glowy do zly montaz tego cacka, ale to odpada (sprawdzalem 2x), a w dodatku przy "poprawce" uzylem nawet pasty Arcitic Silver 5 i dalej jest to samo. Dodam ze jak sprawdzam radiatorek (dwie strony) i "rurke" to sa gorace. Slyszlem ze GF3 b. sie grzeja, czy to prawda? Co mam zrobic? Czy Radeon 9800 grzeje sie mniej? 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Slyszlem ze GF3 b. sie grzeja, czy to prawda? ...

zgadza sie GF3 sie grzeja troche ale GF3 Ti200 o wiele, wiele mniej - a Ty chyba o tej mowisz

 

patrz tu http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=43933 gdyby sie az tak grzala to nVidia nie puszczalalby takich referencyjnych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... mysle ze nic nie poradzisz na to grzanie sie gf3 chyba ze 'walniesz' wc .

a co do 9800... mniej to sie to napewno nie grzeje bo jest znacznie wydajniejsze , co z kolei prowadzi do wytwarzania wiekszej ilosci ciepla. to tak jakbys porownal p3 i p4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekaw jestem jak by bylo na radku9000pro bo sie zastanawiamnad tym pasywme od zalmana

 

mam tez inny wariant - radiator zalamna na chipset plus cichy wentyl np spire ... hmm sh.itty ;) nie wiem juz co wmontowac zeby bylo cicho i chlodno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez coolera na jakim max radku stabilnie to chlodzenie zalmana dawalo rade? a na jakim juz musial byc dodatkowo coolerek?? ktos ma doswiadczenia?

 

bo chyba sie na tego zalmana zdecyduje bo to sie na przyszlosc przyda a mego radka9000pro to pasywnie spoko chyba uciagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zalozylem u siebie Zalmanka ZM80C-HP :) U mnie OP-1 to zwykly 80x80 za 15 zl. Puscilem karte na 240/540 i smiga. na razie wiecej nie probuje. Oba radiatory jak i rurka w tym momencie sa chlodne. Przed zalozeniem 80x80 oba elementy byly b. gorace. Zastanawiam sie czy warto wiec kupowac tego OP-1..... chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OP-1 nie kupujcie tego :!: To istny szajs - wystarczy zwykły wentylek 80x80 lub większy :?: :roll:

 

Ja niestety zrobiłem ten błąd... wentyl przeciętny i do tego strasznie głośny. Zadowolony moge byc tylko z grill'a ZALMAN i przejsciówki - 2x12V i 2x5V z molexa, którą i tak przerobiłem na 12, 7 i 5 V dzięki czemu mam wartość pośrednią napięcia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie napewno musisz miec w jakis sposob to zle zamontowane bo z wiatraczkiem ten zalman powinien bys letni. Ja tez mam Zalmana ZM80C-HP (fakt ze chlodzi mniej grzejacego sie gf2 ti) razem z jakims wiatraczkiem 60x60 puszczonym na 6V i radiator jest lekko cieplz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

data datą ale napisać coś na temat chyba można? :)

 

no więc na zalmanie karta działa tak jak w podpisie i oba radiatorki jak i heat-pipe sa srednio ciepłe :wink:

nie planuje dokladac zadnego wentylka a tym bardziej tego zm-op1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...