Skocz do zawartości
MaSTaH

problem z kompilacja jadra debiana

Rekomendowane odpowiedzi

Mam debiana Woodyego najnowsza wersje dopiero co sciagnieta

CD 1 bootable non-US

 

Chcialem sobie zainstalowac neostradke wg opisu: http://ufo.bajt.info/

Sciagnalem sobie zrodla:

http://www.kernel.org/pub/linux/kernel/v2....x-2.4.21.tar.gz

rozpakowalem i roztarowalem.

Nastepnie przenioslem cala zawartosc z katalogu /usr/src/linux-2.4.21

do katalogu /usr/src/linux

nastepnie wpisalem bedac w tym katalogu:

make menuconfig

i kiszka:

rm -f include/asm(cd include; ln -sf asm-i386 asm)make -c scripts/lxdialod allmake[1]: Entering directory '/usr/src/linux/scripts/lxdialog'/usr/bib/ld: cannot find -lncursescollect 2: ld returned 1 exit status>>Unable to find the Ncurses libraries>>>>You must have Ncursesinstalled in order>> to use 'make menuconfig'make[1]: ***[ncurses] Error 1make[1]: leaving directory '/usr/src/linux/scripts/lxdialog'make: ***[menuconfig] Error2

i co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ale jak mam sobie sciagnac brakujace biblioteki ??

Niemoge na komputer z debianem na ktorym probuje wgrac neostrade bo on niejest podpiety do sieci.

Narazie siedze na innym komputerze pod windowsem 98.

Wiec w jaki sposob moge sciagnac brakujace biblioteki i jakie dokladnie??

 

(prosze w miare lopatologicznie bo niejestem jak widac znawca linuxa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak sie moglem spodziewac to niekoniec problemow.

Jadro debiana udalo mi sie skompilowac ale problem wystapil przy kompilacji sterownikow do modemu neostrady SAGEM

http://ufo.bajt.info/

Postepujac wg opisu z powyzszej strony wybralem przy kompilacji jadra wszystkie niezbedne rzeczy oprocz:

EHCI HCD (USB 2.0) support (EXPERIMENTAL) -- no coz nieznalazlem tego u siebie ale mysle ze to niepowod zeby niedzialala mi kompilacja sterownikow.

 

Skorzystam z driverów wersji eagle-1.0.4.tar.gz (tak jak polecal ten gosciu) no ale patchy po rozpakowaniu niewidzialem a moze slepy jestem.

 

Tutaj kompilacja:

make clean;make;make install

i tutaj wywala sie wszystko przy make install:

/sbin/depmod -adepmod: *** Unresolved symbols in /lib/modules/2.2.20-idepci/usb/adiusbadsl.omake[1] *** [install] Error 1make[1] Leaving directory '/tmp/eagle-1.0.4/drive'make: *** [install] Error 2

pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...