Skocz do zawartości
Wojtek_Soltysik

Riva TNT2 64 lepsza od GF2 MX100/200 32MB??????????????

Ktora karta lepsza????RIVA TNT2 64 czy GForce2 MX 100/200 32MB???  

  1. 1. Ktora karta lepsza????RIVA TNT2 64 czy GForce2 MX 100/200 32MB???

    • RIVA TNT2 64
      3
    • GForce2 MX 100/200 32MB
      21


Rekomendowane odpowiedzi

widzicie pytanie:)

ostatnio coś sknociłem w biosie[chyba coś z napięciem] i zdaje się że mi karta graf. poszła..[gforce2mx100/200.32mb]nawet mi komp niechciał zastartować-w kółko sie resetował:).Kolega doradził reseta biosa i to dało tyle, że komp się włączał ale podczas włączania było słychać takie piknięcia9piiiiiii ri ri-taka częstotliwoś pikania:)] i wogóle monitor nic i nawet komp się wyłączał.Kolega powiedział że to coś z karką graf.Zmieniłem na moja starszą rivke[Riva TNT2 64]no i ruszyło.Nawet komp działa.......próbowałem znowu podłączyć GF ale to samo.....pewnie karta na śmietnik sie nadaje........ale co zauważyłem to grając [chyba w skoki 2004:)]gra się mniej cieła!!!!!!!!!!!a może nawet wcale!!!!!!!dlaczego??????jak mi sie wydaje to ten Gforce powinien lepiej chodzić!!!!!!!!!!!!bo wcześniej gdy jeszcze GF się nie zepsuł to grając w tą gre to cieło jak niewiem!!!!!!!nawet jak podkęciłem karte!!!aha karta napewno się nie zepsuła z kodkręcania bo ja podkręciłem to jakos zrezygnowałem i usawienia były standardowe......Jeszcze nie podkręcałem rivki bo nie mam żadfnego chłodzenia.......był kiedys radiator ale gdzieś się spławił:)......kolega mówi że jeżeli sie nie tnie to nietrzeba dodatkowego chłodzenia.Ale ja się okarze, że GF jest do wyrzucenia do postaram się z niego zdjąc wiatraczek i załaduje na rivke.....o ile mozna ten wiatraczek założyć na Rive TNT2 64.....aha po kilku minutach pracy karta się niźle nagrzała......moge jakimś programem sprwadzić temp.na karcie???jak coś to podajcie to sprawdze.

 

 

 

Wieć wrućmy do tematu:która karta jest lepsza?????

Aha rivka pracuje na 125/125MHz......[standardowo]

jeżli możecie mi pomóc odpowiedziec na któreś z wowyższych pytać to dzięki::)............

 

Aha ja nie głosuje bo poprostu...........nie wiem.Czekam aż wy mi powiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank lepsza jest gf, sam sprawdzalem niegdys grajac na swojej gf w gta3 cielo sie myslalem wiec iz to wina karty, pozyczylem wiec od koompla tnt m64 i gta ledwo ledwo ale to ledwo ruszylo, wniosek prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest oczywista 8)

 

Tylko proszę nie wypisujcie takich farmazonów jak gf2mx100/200 bo czegoś takiego nie ma albo mx100 (którego notabene nv nie podukowała) albo mx200. To zupełnie tak jakby napsać karta gf4mx420/440/460 - bezsens.

 

BTW. po co dwa takie topiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowłaśnie T&L......niektóre gry mi nie chcą ruszyć ale niektóre to chodzą lepiej.........to był gf200......Aha jeszcze co do chodzenia RIVY TNT2 64 : Kiedyś miałem radiator ale się gdzieś zgubił.....bez kitu:)..myślałem że założe wiatraczek z gf200 32MB ale nic z tego..ten jest po pierwsze chyba za duży a po drugie to te kabelki z wiatraczka nie pasują na rivke - za duża ta końcówka i nie chce wejśc..:)a jeszcze na gf miałem takie otwory na zatrzaski od wiatraczka a na rivce nie ma więc chyba się nieda połączyc wiatraczka......Jeżli ktoś dołączył jakiś wiatraczek do takej RIVKI jak ja to niech napisze jaki to wiatraczek.....postaram sie dokupić.......chyba że nic z tego to chyba zainwesuje w radiator.....

A co do radiatora to o co chodzi z ta pastą????bo chyba taka musze miec.......:}}}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakim cudem radiator ci nie pasuje ,przeciez rozstaw dzior jest standardowy (poza V3) na wszystkich kartach

co do gnazda zasilania to proponuje przedluzyc kabelki i podpiac do gniazda wiatraczka na plycie glownej (takie 3 bolcowe ,musisz sprawdzic w instrukcji gdzie jest masa - po srodku jest 12v)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde!!!!!!!!!na rivie nie ma żadnych dziur !!!!!!!!!!!!n gf jest ale na RIVIE nie ma~~~~~~~~~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!a jak ma podpiąć to do głównej?? możesz wyjaśnić trochu jaśniej bo się nie orientuje..jak masa???12V???no 12V 0.09A chyba pisze na tym wiatraczku z GFORCE"A.jeżli nie ma dziór to co mam zrobić???musze przykleić cały ten radiator z wiatraczkiem???jest jakiś konkretny klej???bo jak za zatrzaski to pasta......mam jakąś ARKCIC z domieszką srebra czy jakoś tak.//........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie........Mój procek to I Celeron 1.0GHz[Copperimne]- mnożnik jest chyba 10x...........standardowo mam 100[więc 100x10 mam ten 1GHZ] jak juz pojade na 1.1Ghz to dźwięk szwankuje........trzeszczy.......Zamierzam go jeszcze podkręcić..może mi ktos napisać ile jeszcze pociągne????No i jaki mam cooler dokupić???nie chce jakioś wydawać kasy bo i tak za rok zmieniam kompa więc teraz nie będe jakos strasznie w tego grata inwestował:)

 

Aha mam program Speed FAN i pokazuje onmi takie temperaturki[z 1.15GHz]temp 3: -48'C temp 2:46-50'C temp 1:42-44'C HD0:40'C

jeżli coś chcecie wiedzieć o moim kompe to tutaj macie:)::::::::::::::::::

Number of CPUs 1

 

Cpu Name Intel Celeron (Coppermine-T)

Specification Intel Celeron 1000MHz

Family / Model / Stepping 6 8 A

Extended Family / Model 0 0

Brand ID 1

Package Socket 370 FC-PGA

Core Stepping cD0

Technology 0.18µ

Supported Instructions Sets MMX, SSE

CPU Clock Speed 1158.2 MHz

Clock multiplier x 10.0

Front Side Bus Frequency 115.8 MHz

Bus Speed 115.8 MHz

L1 Data Cache 16 KBytes, 4-way set associative, 32 Bytes line size

L1 Instruction Cache 16 KBytes, 4-way set associative, 32 Bytes line size

L2 Cache 128 KBytes, 4-way set associative, 32 Bytes line size

L2 Latency 2

L2 Speed 1158.2 MHz (Full)

L2 Location On Chip

L2 ECC Check enabled

L2 Data Prefetch Logic no

L2 Bus Width 256 bits

 

Motherboard manufacturer MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD

Motherboard model MS-6337, 5.0

BIOS vendor Award Software International, Inc.

BIOS revision 6.00 PG

BIOS release date 07/02/2001

Chipset Intel i815/E/EP rev. B

Southbridge Intel 82801BA (ICH2) rev. 11

Sensor chip Winbond W83627HF

 

RAM Type SDRAM

RAM Size 128 MBytes

RAM Frequency 115.8 MHz

CAS# Latency 3.0 clocks

RAS# to CAS# 3 clocks

RAS# Precharge 3 clocks

Cycle Time (TRAS) 7 clocks

Bank Cycle Time (TRC) 9 clocks

# of memory modules 1

Module 0 Micron Technology SDRAM PC133 - 128 MBytes

 

AGP Status enabled, rev. 2.0

AGP Data Transfert Rate 0x

AGP Side Band Addressing supported, not enabled

AGP Aperture Size 64 MBytes

 

Windows version Microsoft Windows 98SE

 

 

 

 

Lamerskie pytanka ale ja jestem początkujący:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...