Skocz do zawartości
MasheX

Tualatin, mnoznik i niedowiarek - Czyli ubaw po pachy :D

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to w Tualtinach mozna zmieniac tylko mnoznik, magistrale tzw. FSB ma zablokowana ale i ja mozna tez odblokowac. Celerony te czyli 1000MHz - 1300MHz daje sie latwo podkrecic.

Wszystkie procesory intela od bodajze 97 roku maja poblokowane mnozniki. ostatni proceosr z odblokowanym to byl Pentium2 266MHz, i niema mozliwosci ich odblokowania. Pozostaje podkrecanie poprzez fsb, ktore nie jest w zaden sposob ograniczone, chyba ze plyta glowna niema takiej mozliwosci. 

ale fakt, te celerony daje sie podkrecac wysmienicie :)

Niewiem ja wiem ze poprzez oderwanie jednej nozki da sie je krecic po przez mnoznik  tak samo stare celki 400-533MHz dalo sie krecic tylko trzeba bylo dobrac dobra serie. Ja pracuje na gieldze komputerowej w warszawie oraz w serwisie firmy **** - KOMPUTERY i gdy mam czas to bawie sie w takie rzeczy. Powiem tak widzialem naprawde duzo, nawet umiem i mam mozliwosc odblokowywania Bartonów aby sie krecily dwa razy lepiej doslownie dwa razy, umiem takze podniesc w nich pamiec cache.

kto jest w bledzie? ja jestem przekonany ze on.. ale... ?

chodzi o te wyrywanie nozek i stara serie celeronow ktora tez niby miala mozliwosc zmiany mnoznika.. he?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że gościu wypisuje bzdury. Te 512kB kaszki to do bartona chyba dolutuje ;)

Najsmutniejsze jest to, że może w to wierzyć (słyszał, że dzwoni, ale nie wie w którym kościele - ale ściemnia, że sam to robi).

Do tego nie może pracować na WGK - chyba, że pracuje w biurze i zajmuje się wynajmowaniem działek (ale to ma niewiele wspólnego z podzespołami komputerowymi) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pracowac na WGK i w kazdym sklepie komputerowym

tam zazwyczaj pracuja kolesie tego pokroju

 

poza tym pisze bzdury ,az milo

z ta nozka to pewnie chodzilo o wsadzenie proca FCPGA w PPGA

koles cos tam gdzies uslyszal a reszte sobie sam wymyslil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahah

ciag dalszy:

 

hmm

 

ad1, po oderwaniu ktorej nozki dokladnie? moze pomyliles sie z mod'em do zamontowania tualatina na BX'ach gdzie faktycznie wyrywalo sie jedna nozke a dwie inne laczylo. ale gwarantuje Ci ze mnoznika sie odblokowac nieda.

 

ad2. podniesc pamiec cache w Bartonach? z 512 do 1Mb?  chetnie sie dowiem jak ;) 

Zwiekrzyc cache mozna, ale w Thorton'ach lub Applebred'ach(duron) ale i tak po tekiej operacji system moze byc niestabilny bo czesto ta zablokowana czesc cachu jest uszkodzona.

Przykro mi lecz sekretow nie zdradzam. Procesor w 100% chodzi stabilnie poniewaz daje nawet na taki tuning roczna gwarancje. Pozatym umiem wiele rzeczy np: naprawic dysk IBM po przez wytworzenie polaelektromagnetycznego na talerzach. Lecz to tylko umia serwisanci po szkoleniach firmy IBM i AMD.

ja juz z nim niemoge... ehehe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło jezusicku !!! :D:D:D

Podaj mu adres na forum tweak i niech sie tutaj wypowie na temat odblokowania cachu w bartonie i wytwarzaniu pola elektromagnetycznego.

Kuzwa, takie bajkopisarza dawno nie widzialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po1 sekretow nie zdradzasz bo nie istnieja, jak by byl sposub na odblokowanie mnoznika w intelu to by bylo o nim glosno. i wiele osob na calym swiecie chetnie by zaplacilo niemala kase za taka informacje.

 

po2 na talezach dysku pole elektromagnetyczne jest zawsze kiedy dysk jest uruchomiony, na tym polega jego dzialanie.

 

po3 juz widze jak amd organizuje szkolenia na temat przerabiania jego procesorow.

mozesz podac nazwe szkolenia? lub nazwe certyfikatu jaki otrzymales po tym szkoleniu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko LOLek ;-) jak juz dokonczycie biz wystawicie sobie komenty daj mu linka do tej dyskusji bedzie zabawnie :-)

ciekawe co on tym bartonom dorabia jeszcze ? moze wie jak z nich robic fx-51 :lol:

 

a moze poprosisz zeby przyslal ci odblokowanego celeraka ? :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ooo ledno napisalem poprzedni post i dostalem odpowiedz :D

 

Powiem ci tak ja mowie o uszkodzonym dysku IBM. Jezeli powstaja tzw BAD SEKTORY to nastepuje zanik w danym miejscu na talerzach pola elektromag. Niewiedziales? A ja potrafie je wskrzesic bez wymiany nawet jak dysk stuka lub puka. Wgrzewam rownierz i lutuje chipsety i scalaki. A co do procesora to niewazne niektore wiadomosci sa bezcenne, mozna na tym dobrze zarobic obsluguje cala Warszawska gielde i nie jeden skorzystal. Firma AMD szkoli ludzi w roznym zakresie ja poprzez rodzine w stanach mialem mozliwosc poznania  niektorych sekretow. Reszty niezdradzam. I koncze rozmowe :)

w sumie to na hdd sie nieznam i niewiem czy mowi dobrze czy nie... choc to co pisze w tym temacie ma sens.. w przeciwienstwie do reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde teraz to niewytrzymam z ciekawosci

bede chodzil po gieldzie i pytal na kazdym stoisku za ile mozna odblokowac mnoznik w celeronie ,albo przerobic K6-2 na K6-III

 

a najgorsze ze wyjde na debila

ale znajde PAJACA :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok....  mialbym prosbe..  czy moglbys mi wyslac celeronka z odblokowanym mnoznikiem? moge nawet zrezygnowac z gwarancji

aha.. na gorze zagwiazdkowalem nazwe sklepu w ktorym pracuje

ale stwierdzam ze moze jednak podam :D (for you KGB)

BEGA - KOMPUTERY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok....  mialbym prosbe..  czy moglbys mi wyslac celeronka z odblokowanym mnoznikiem? moge nawet zrezygnowac z gwarancji

aha.. na gorze zagwiazdkowalem nazwe sklepu w ktorym pracuje

ale stwierdzam ze moze jednak podam :D (for you KGB)

BEGA - KOMPUTERY

dzieki

w sobote ruszam na łowy :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buahahahhaa ja zaraz niewyrobie

 

Niema problemu wysle ci celerona, ale nieodblokuje mu mnoznika poniewaz te Tualatiny sa juz odblokowane. W biosie przestawisz na mnoznik 13x i musi chodzic chyba ze masz slaba plyte.

 

UPDATE:

mam Abit'a ST6 -  

razem z Asusem TUSL2-C najlepsze plyty pod tualatiny..  

 

rozumiem ze jesli mnoznik bedzie zablokowany to zwrocisz kase? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sobote ide z kumplem sprzet kupowac (dla kumpla)

kto wie moze koles zalatwi jakiego r9000 modowalnego na r9800XT ,albo na r9900

to bylby spas :lol:

 

update:

dobra Felson o twojego r8500 tez zapytam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok....  mialbym prosbe..  czy moglbys mi wyslac celeronka z odblokowanym mnoznikiem? moge nawet zrezygnowac z gwarancji

aha.. na gorze zagwiazdkowalem nazwe sklepu w ktorym pracuje

ale stwierdzam ze moze jednak podam :D (for you KGB)

BEGA - KOMPUTERY

dzieki

w sobote ruszam na łowy :twisted:

mam nadzieje że zdasz potem relacje z rozmowy z tym mistrzem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Tualatinka na mnozniku 12, ale mobo pozwala obsługiwac mnożnik 14, kurcze żebym to ja umiał zmieniać mnoznik :wink: :lol: :lol: :lol:

 

Jak koleś napisze artykuł na jakies www, na temat odblokowywaniu mnoznika w tualatinkach to bedzie moim guru! Master O/C :wink: :lol:

 

Skoro macie zamiar spytac się kolesia o kika rzeczy to zapytajcie się go w moim imieniu:

Czy da się zrobić z GF2MX400==>FX5600, a jak nie to przynajmniej jakies gf4ti?? :wink: :lol:

 

pozdro

topic zasługuje chyba na miano najśmieszniejszego tematu roku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...