Skocz do zawartości
Michelicus

Problem z noname GF 2 MX 400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Drobne pytanko - brat sklada wlasnie kompa o niewygórowanych osiągach. Do zestawu wybralismy wlasnie GF 2 MX 400 (noname, pamieci 6 ns, 64 MB SDRAM, 200/166) bowiem no cóż .... osoba ta ani nie bedzie grala na "wypasionych" grach ani nie bedzie bawila się na skomplikowanej grafice.

 

I tu niemiłe zaskoczenie .... po zapuszczeniu 3DMarka 2001 SE na ustawieniach default karta wyciagnęła 1190 pkt podczas gdy odrobinke lepszy Prolink GF 2 MX 400 Ultra (pamięci 4,5 ns, 200/183) wyciaga 2450 pkt. czyli ponad 2 x więcej.

To samo na 3D Mark 2000 - odpowiednio 2320 pkt i 5200 pkt

 

Przetestowaliśmy 2 egzemplarze i zawsze tak samo. Czy więc to możliwe aby 1,5 ns mniej na pamięciach oraz 17 mhz więcej w traktowaniu memory robiła az taką różnicę ....

 

Konfiguracja sprzet do którego na zmianę pakowaliśmy karty:

Płyta ECS na 815i ( .... wiem , ale nie było dużo kasy)

Cel 1,2 Ghz,

Detonatory: (prawie wszystkie począwszy od 6.31 a skończywszy na 23,12)

DirectXt 8,1 PL

system : Win 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest diametralna roznica pomiedzy 6nanosekundowymi pamieciami a 4,5 pozatym ja tez mam noname gf2 mx400 64mb @210/185 pamieci 5,4Ns i wyciagam 2853 3d marki-zobacz czy zainstalowales stery od agp bo twoj wynik jak na ta karte jest slaby :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie zainstalowal najnowsze Detonatory 30.30g i Via4in1 ver 4.41. powinno pomoc. Ja dzieki 30.30g w Q3 zyskalem 15 fps. Dodatkowo dodaj CoolBits w rejestrze.

Niech zgadne. Ten GF to ST-Labs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobie ten drugi mx 400 ( lepszy ) jest na ddr-ach bo z tego co wiem to najszybsze sdramy na grafie sa 5ns.ale jezeli jest na ddr-ah to i tak nie powinno byc takiej roznicy bo byl by na 64 bitowej szynie

Gf2 mx Gainwarda ma 3,5 ns. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz pecha , nadziałeś się na GF2 MX 400 na 64 bitowej szynie i stąd te różnice ( dwa razy mniejsza przepustowość pamięci)

snap a widziałeś GF 2 MX na ddr-ach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu masz pecha , nadziałeś się na GF2 MX 400 na 64 bitowej szynie i stąd te różnice ( dwa razy mniejsza przepustowość pamięci)

snap a widziałeś GF 2 MX na ddr-ach ?

no jasne ze widzialem :)jest masa mx 400 na 64 bitowej szynie :) a mx na ddr-ah sa TYLKO 64 bitowe i maja podobna wydajnosc do mx 128 bitowych na sdramach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobie ten drugi mx 400 ( lepszy ) jest na ddr-ach bo z tego co wiem to najszybsze sdramy na grafie sa 5ns.ale jezeli jest na ddr-ah to i tak nie powinno byc takiej roznicy bo byl by na 64 bitowej szynie

Gf2 mx Gainwarda ma 3,5 ns. :D
na ddr-ach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz rację snap, ale chodziło mi oto czy widziałeś w realu, bo ja nie

a to z tego względu, że zależy mi na klientach i nie wciskam byle g....

po prostu 64-bit nie wezmę do ręki, aby gościu później nie tworzył takich topic-ów

no name Nvidii sa coraz podlejsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest diametralna roznica pomiedzy 6nanosekundowymi pamieciami a 4,5 pozatym ja tez mam noname gf2 mx400 64mb @210/185 pamieci 5,4Ns i wyciagam 2853 3d marki-zobacz czy zainstalowales stery od agp bo twoj wynik jak na ta karte jest slaby :wink:

jeżeli drugi GF chodzi 2 x szybciej to znaczy ze zainstalowałem wszystko co trzeba : ) . Poza tym Durak 1 Ghz (pewmie podkręcony) jest troszke wydajniejszy od Cel 1,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie zainstalowal najnowsze Detonatory 30.30g i Via4in1 ver 4.41. powinno pomoc. Ja dzieki 30.30g w Q3 zyskalem 15 fps. Dodatkowo dodaj CoolBits w rejestrze. 

Niech zgadne. Ten GF to ST-Labs?

 

Skąd wiesz ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobie ten drugi mx 400 ( lepszy ) jest na ddr-ach bo z tego co wiem to najszybsze sdramy na grafie sa 5ns.ale jezeli jest na ddr-ah to i tak nie powinno byc takiej roznicy bo byl by na 64 bitowej szynie :)

 

No cóz wiem co mam (jak w podpisie) na pamieciach Samsunga 4,5 ns. Owszem są GF 2MX na DDR (chyba nawet Creative takie wypuścił) - tylko jak inni mówili - działąją na szynie 64-bit .... i przez to nie wychylają sie poza standard GF2MX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobie ten drugi mx 400 ( lepszy ) jest na ddr-ach bo z tego co wiem to najszybsze sdramy na grafie sa 5ns.ale jezeli jest na ddr-ah to i tak nie powinno byc takiej roznicy bo byl by na 64 bitowej szynie :)

 

No cóz wiem co mam (jak w podpisie) na pamieciach Samsunga 4,5 ns. Owszem są GF 2MX na DDR (chyba nawet Creative takie wypuścił) - tylko jak inni mówili - działąją na szynie 64-bit .... i przez to nie wychylają sie poza standard GF2MX

ja slyszalem ze jaszybsze sa 5ns (sdramy )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlaśnie przekopałem wszystkie programy do kręcenia .... i odpowiedz dał mi Riva Tuner. On wskazuje jaką szynę ma karta. rzeczywiście nieszczęsny GF ma poza słabymi 6 ns pamięciami SDRAM równiez i 64 bitową szynę zamiast 128 lit. Gdyby był na DDR wtedy nic bym do tego nie miał ale w tej systuacji ..... ide reklamować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...