Skocz do zawartości
Noodleee

radeon 9100 vs NFS U

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomosc jest nastepujaca odpalam nfs underground i po przejechaniu jednego wyscigu gra zaczyna chodzic w trybie slide show wczesniej wieszal mi sie max payne 2 przypuszczam ze przez zasilke wiem ze walkowane to bylo setki tysiace razy.... ale slideshow w nfs u to moze byc wina zasilki czy czegos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nowe catalysty ze stronki ati sciagnalem je w piatek a wina mam 2k 

wiec stery raczej mam dobre a jakie ty masz?

1. Najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze

2. Najnowsze nie zawsze znaczy najlepsze dla starszego sprzętu.

 

Już wiele osób zgłaszało problemy z nowymi sterownikami i radkami 9100. Sprawdż catalysty 3.6 lub 3.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A któż to wie? Ale przecież nie szkodzi spróbować, to chwila roboty. Poszukaj starszych driverów i sprawdź. Poza tym część gier działa pod win2K wyraźnie wolniej, niż pod innymi OS. BTW service pack jakiś jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest sp4, stery mam starsze gdzies na dysku a moze zapodac oryginalne stery z herculesa btw chodzi core 250 memory 290 i nioe ma bledow a poszedl i na 300 ale co z tego jak sie tnie nfs Buuuuuuuuuuuuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 9100/8500 IMO najlepsze sa caty 3.2 - wlasnie takich uzywam i nie ma zadnych problemow ...

 

ja stawiam wiec na stery - podaj tez jaki masz konfig no i sam podejrzewasz zasilke wiec i pochwal sie co to za zasilka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przesadzaj z tym zasilaczem, jakby to był on, to komp by Ci się wieszał, a nie przycinał.

Tego ramu to faktycznie mało, do tego potencjalnie wolny dysk. Jeżeli możesz, pożycz od kogoś troszkę pamięci, i sprawdź. Jeżeli nie, ustaw swapa na minimum 500mb (bez maximum lub w okolicach 700-800) jeśli się da, to na innej niż systemowa partycji, zdefragmentuj go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

celerona 533 hmmm

 

troche to czasu minelo i pewnie do tamtego konfigu dostales jakis noname 250W :|

 

teraz masz juz troszke bardziej pradozerny sprzet z tym redeonem na czele !

 

pokombinuj z tymi sterami najpierw bo ja tu upatruje przyczyne a potem zalatw od kumpla jakas mocniejsza zasilke i potestuj (lecz watpie aby skakal z wny zasilacza)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie bawilem riva tunnerem ale to niezaleznie od programu wyciskasz takie takty - to zalezy od karty, firmy, pamieci ...

 

ja jestem zadowolony z wyniku :) (pamieci EtronTech 3.5ns) - seryjne chlodzenie i zadnych radiatorkow :)

 

lecz to samo uzyskalbym z poziomu sterownikow czy tez np. w power stripie

 

jakiego ty masz radka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zlazlem z foeum rage3d i okazuje sie ze sporo ludzi ma problemy z nfsu w zwiazku z powyzszym jesli ktos ma radka 9100 i chodzi mu nfsu jak marzenie to niech podesle swoja konfiguracje, po drugie czy mozna gdzies sciagnac profile do rage3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli jeszcze ktos czyta to forum to zapodalem cat 3.7

rage3d bo tam jest opcja do wspomagania pracy hd do no i gra zaczela plywac z tym ze tez do czasu jak wczesniej "zapychala sie po 1-2 wyscigach to teraz dzieje sie to po jakis 7-8 wiec resteart i gram a co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie narzekam na wydajnosc 9100 w NFS U. Najnowsze Catalysty, W2K i gra ukonczona bez najmniejszych problemow z grafiką. Efekty na max prawie.

a miewasz w zasie wyscigow takie polsekundowe freezy gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mi sie właśnie tak dzieje.. po jakimś czasie.. ale tylko czasami.. czasem przestaje i mozna znowu grac.. takie freeze na pół sekundy..

podobnie miałem w HotPersiut2... tam pomogło przegranie wszystkiego z płytki na hdd i zainstalwoanie "patcha"... no ale tutaj nic z płytki nie jest doczytywane więc już całkiem nie wiem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to wina engine gry ktory w krotkim zcasie che przepchnac duza liczbe danych do karty i z tad te freezy, denerwuja mnie bo czesto sie rozbijalem w waznych momentach... np redukowalem biegi w momecie kiedy freez, gra rusza dalej a biegi nei zredukowane i jebut bokiem w sciane na zakrecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...