Skocz do zawartości
sliqe

gf4 mx440 64ddr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na Gf4mx440 Se  podkreocnym z 250/333 do 350/513 uzyskalem wynik 8600 w defaulcie 3dmarku 2oo1 jak mnie przebijez na tym winfascie to jestes dobry. Moja karta tozwykly no name stad taktowanie pamieci 333mhz a nie 405mhz

Ja na swoim mialem 9100. Byl to A170 Ultra speed. Wykrecilem ze 270/500 na 360/670. Ale mial fajne pamieci Samsunga 3,6ns. Teraz niestety nie dziala bo aktualizowalem w nim bios i sie nie udalo. Jezeli ktos takowy posiada to prosze o kontakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

mi wpadła dzisiaj w ręce podobna karta: Gf4 mx440 64mb ddr 64bit gigabyte. w 3dmark2001 mam wynik 5085. Doradzcie mi czy mam ją zostawić, czy też wymienić i poszukać 128 bitowej no i czy ten wynik jak na 64 bitowoą pamięć jest dobry.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik chyba jak na 64bit jest ok, a co do wymiany na 128bit to zapomnij o gf mx jak jush to uzywanego gf3ti200 lub gf fx 5200 ultimate od prolinka to sa jedyne karty ktore za okolo 350zl maja 10K w 3dmarku po podkreceniu..:) no chyba ze radek 9100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie coś cienko.

ostatnio w 3d marku mam wyniki koło 6k :oops:

jakie są najlepsze stery do tej karty?? 8)

i czy wie ktoś może jaki napięcie jest w we wtyczce do podłączenia coolera grafiki, bo mam zamiar sobie tak grafike podświetlić troche :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi (najszybszymi) sterownikami są 40.71 ze strony nvidi sam je tydzień temu ściągłem i dają zauważalnego kopa ponad 600 pkt. w 3mark2k1 ściągnąć je możesz z archiwum detonatorów na stronie nvidi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co mam zamiar wykombinować:

karta ma teraz coolerek 3 pinowy zasilany z 2 zasilacza , dzięki przejściówce. zostaje więc wolna 2 pinówka na karcie.

podłączam 2 pinowy kabel, daje coś na zmniejszenie napięcia i podczepiam jakieś świecidło 8) potem tylko to jakoś ładnie zamocować i mamy super gefora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bazyl

stescie psychiczni ja na PIII550@733 128 ram i plycie Abita va6 z agp2 na moim GF2 TI Dredm 250/401@275/480 mialem w 3dmarku 2001 mialem 2250 a wy wyciagacie jakies kosmiczne liczby jak wy to robicue??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze troche nie w pore pisze :twisted:

 

PROLINK GF 4 mx Se 64 bit 64 MB ddr 250/333

Reszta taka jak w podpisie.

 

3dmark01 - przed o/c : 4200

po o/c 300/500: 6050 ( full stable )

 

Dojde do 6500 pkt spokojnie tylko mam problem z chlodzeniem.

Zreszta czytajcie :> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=902477#902477

 

Mysle ze GPU pojdzie na 350 min i pamiatki 600 ale riva tuner mnie blokuje :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam kartę Winfasta A170 64DDR T i interesuje mnie vmod do tej karty. Nie stety nie mogę nigdzie znaleźć stosownych instrukcji na ten temat. Proszę o pomoc. A co do wyniku to mam 7234pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze troche nie w pore pisze  :twisted:  

 

PROLINK GF 4 mx Se 64 bit 64 MB ddr 250/333  

Reszta taka jak w podpisie.  

 

3dmark01 - przed o/c : 4200  

                 po o/c 300/500: 6050 ( full stable )  

 

Dojde do 6500 pkt spokojnie tylko mam problem z chlodzeniem.  

Zreszta czytajcie :> http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=902477#902477

 

Mysle ze GPU pojdzie na 350 min i pamiatki 600 ale riva tuner mnie blokuje :>

Niezle polecial z pamieciami ten Twoj GF4mx440se, tym bardziej ze pamieci 64bit (zalozyles jakies radiatorki czy co??)

Moj taki sam jak Twoj (p. podpis) tylko ze 128bit pamieciami (5ns) zaczyna sadzic kwiatki w 3DMarku2001SE powyzej 450MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Se to tez masz 64 bit ):?

 

Sprawdz w kodzie na karcie czy masz literke "-L" albo -"S" == 64 bit

 

Chlodzenie jest :> Radiatorki ale tylko z jednej strony i nie grzeja sie mocno. Zastanawiam sie jak jeszcze zwiekszyc taktowanie ramu, w RIVA TUNER mam MAX 500 !!! wrr :> moze bylby jakis rekord :twisted:

 

Ale dzisiaj koniec klopotow :twisted: Przychodzi do mnie gainward 4200@4600 :twisted: golden sample box version :twisted: z radiatorkami na pamieciach :twisted: i to kupiony za grosze :twisted: --> 400 zl ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz Se to tez masz 64 bit )  

 

Sprawdz w kodzie na karcie czy masz literke "-L" albo -"S" == 64 bit

Dopisek SE nie oznacza 64-bit pamieci! (SE wyszly wersje zarono 64 jak i 128bitowe, sprawdz w tej ksiazeczce dodanej do karty od Prolinka)

SE oznacza nizsze taktowanie tzn. gpu250, mem333 (wersja bez se ma odpowiednio 275 i 400)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem :P Kumpel lookal zreszta w riva tuner jest 64 Bit.

 

Chociaz mam 4 kostki hmmm . Tzn, 2 na gorze i 2 po drugiej stronie ...

ale wynik w 3dmarku swiadczy o 64 bitach :lol:

Jak zwiekszyc jescze bardziej taktowanie pamieci, powyzej 500 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem  :P  Kumpel lookal zreszta w riva tuner jest 64 Bit.  

 

Chociaz mam 4 kostki hmmm . Tzn, 2 na gorze i 2 po drugiej stronie ...  

ale wynik w 3dmarku swiadczy o 64 bitach  :lol:

Jak zwiekszyc jescze bardziej taktowanie pamieci, powyzej 500 ...

skoro nie wiesz to nie pisz. ja miałem mx440Se i jak najbardziej była ona 128bitowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem mx440Se i jak najbardziej była ona 128bitowa

ja nie mowilem o tym "S" jezu, Otworz obudowe i powinienes miec naklejke z numerem kodowym i jesli tam jest literka -L albo -S to jest 64 bit, ajt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aurora001

Nie wiem skad wziales literki -L i -S na kartach Prolinka bo u mnie takowych nie ma, kupowalem ich juz kilka i jedyne co na nich jest to oznaczenie kodowe producenta czyli Prolinka a wyglada ono tak: NVG17GA (L) (GF4MX440SE 64MB 128bit), natomiast oznaczenie NVG17GAM (L) to GF4MX440SE 64MB 64bit.

Moze chodzi Ci o to L w nawiasie, ktore niestety nie oznacza 64bitowej magistrali pamieci - L oznacza wersje SE (i jak pisalem wczesniej obnizone taktowanie).

Nie mowiac juz o tym ze moj SE ma 8 kostek pamieci: 4 po jednej i 4 po drugiej...

Dosc juz sporow: SE są 64bitowe jak i 128bitowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie pochwale :-). Mam zamiar dobic do 10,5k... vmody w drodze ;-). Chlodzonko peltierem 89W + WC

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7934117

 

Osiagam spokojnie 9k przy 3,1GHz taktowaniu procka... ale na razie pozyczylem moje kofane hynixy :-). Mam nadzieje, ze po vmodzie core pojdzie wyzej, bo na razie vanitas vanitatum, et omnia vanitas... (czy jakos tak :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, może coś w timingach trza się pobawić. Ostatnio o takim czymś czytałem, ale jak tego dokonać to nie mam zielonego pojęcia. :(

Kolega czytal o pamieci operacyjnej komputera, tutaj poruszamy temat pamieci karty graficznej

 

@Aurora001

500 i jeszcze Ci malo?? :)

Jedyny ratunek jaki widze to vmod, poszukaj o nim informacji...

Chyba ze chodzi Ci o to ze w RivaTunerze nie mozesz ustawic wiecej niz 500, to wtedy polecam sterowniki Omega 45.23, w ktorych mozesz sobie ustawic nawet 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zassysam :D

 

Jedyne co dupne w tych sterach bedzie ze bede mial zbyt duze spadki fps w Counter-strike'u :/

 

Wiec testy a potem stare dobre 40.72 :lol:

 

UPDATE: osz kuzwa :o testy przeszedlem 3x w 3dmarku na 300/600 :o bez artefaktow. 3dmark01 - 6400pkt :lol:

 

UPDATE2: jutro dodatkowe chlodzenie z 2 radiatorow z mostkow. Sprobuje to zalozyc na tyl GPU i druga strone ramow i bije rakordy :lol:

 

Jesli nie mam tasmy termoprzewodzacej co moge uzyc w zamiast co jest ogolno dostepne i bedzie dosc dobre :?:

Moge zalozyc radiator 4x4 na tyl gpu pomimo tego ze sa tam jakies styki :?: Czy najpierw jakas mala kostke,zeby ominac styki,a na to dopiero pozniej radiator :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, chodziło mi o timingi pamięci na karcie graficznej. Dobrze to zrozumiałem. Ponoć w radeonach da się to zmienić poprzez specjalnie przerobiony BIOS programem RABIT 1.0. Więc może i do kart NVidii cosik takiego jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no :>

 

Po zalozeniu malutkiego kawalka chlodzenia na tyl rdzenia wygrzewam poki co na 310/620 :D Zobaczymy co bedzie pozniej ^^

 

Macie jakas stronke z vdim modami do GF4mx ?

 

Na serio mowilem ze zamierzam isc na rekord swiata :lol:

 

UPDATE: gf4mx@Quadro4 550 XGL 300/600 ---> 3dmark01 6250pkt.

gf4mx 300/600 ---> ---//---- 6500pkt.

stery : Omega 44.03 zaraz dam update jak sie sprawuje quadro w grach wykorzystujacych OPENGL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, chodziło mi o timingi pamięci na karcie graficznej. Dobrze to zrozumiałem. Ponoć w radeonach da się to zmienić poprzez specjalnie przerobiony BIOS programem RABIT 1.0. Więc może i do kart NVidii cosik takiego jest.

A to zwracam honor, jeszcze nie wiedzialem o zmianie timingow pamieci kart graficznych. Szczerze mowiac w low endowych kartach za duzo (jesli wogole) i tak sie nie pomiesza programami tego typu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...