Skocz do zawartości
PolandMET

Fotki mojego WC :))

Rekomendowane odpowiedzi

Che che z ust mi to wyjełes Kubasik. Podobają mi sie te sangi na pojemniku. Strata slotów spora niestety. Ja już wolę mieć wszystko na zewnątrz. Nie lepiej by było pojemnik w zatokę i pompkę niezatapialną? Jeszcze lepiej zamiast tego pojemnika blok zmienić... Też się zastanawiam nad upchaniem wszystkiego ale to dopiero w rev 2. Wentylator na chłodnicy dmucha czy zasysa?

 

ZMIEŃ KONIECZNIE BLOK NA TEN Z GALERII !!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che che z ust mi to wyjełes Kubasik. Podobają mi sie te sangi na pojemniku. Strata slotów  spora niestety. Ja już wolę mieć wszystko na zewnątrz. Nie lepiej by było pojemnik w zatokę i pompkę niezatapialną?  Jeszcze lepiej zamiast tego pojemnika blok zmienić... Też się zastanawiam nad upchaniem wszystkiego ale to dopiero w rev 2. Wentylator na chłodnicy dmucha czy zasysa?

wydaje mi sie ze dmucha do gory :wink:

PolandMET podaj orientacyjne temperatury .

mozesz wyciac w "podlodze" obudowy dziure na wiatrak 8x8 i efekty będa lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie od Mate'a tylko z Disco (Mate bierze od nich).

 

1. Zrob porzadek z kablami.

2. Blok :)

3. Jakies dziwnie cienkie rurki masz

4. Strata PCI

5. Nie wiem jak ten wiatrak ma zasysac zimne powietrze? Z tej kratki od speakera??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojemnik moze moznaby polozyc poziomo w miejscach cdrom?

 

Aczkolwiek jak sie nie ma kart pci to spokojnie mozna sobie pozwolic na umieszczenie na stojaco.

Abit i tak wszystko co potrzeba ma wbudowane :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie tez mam nowe foty to sie pochwale troszeczke :)

 

calosc zlozona z blokow Mate'a, chlodnicy Chevette, pompki MJ1000

temp w stres nieprzekroczyla jescze 34°C (na AC proc mial nawet 50°C podczas grania), srednia w idle 31, w pokoju 23-24°C, w budzie 27

 

wszystkie foto etc znajduje sie na : http://gterror.owns.it/

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Che che z ust mi to wyjełes Kubasik. Podobają mi sie te sangi na pojemniku. Strata slotów  spora niestety. Ja już wolę mieć wszystko na zewnątrz. Nie lepiej by było pojemnik w zatokę i pompkę niezatapialną?  Jeszcze lepiej zamiast tego pojemnika blok zmienić... Też się zastanawiam nad upchaniem wszystkiego ale to dopiero w rev 2. Wentylator na chłodnicy dmucha czy zasysa?

wydaje mi sie ze dmucha do gory :wink:

PolandMET podaj orientacyjne temperatury .

mozesz wyciac w "podlodze" obudowy dziure na wiatrak 8x8 i efekty będa lepsze :D

A wiec tak Panowie.

Przy normalnej pracy mam gdzies 42*C na nominalnych ustawieniach, bez podkrecania. Przy grze mam jakies 45-50*C teraz nie pamietam, bo sie zawsze zapomne popatrzec co mi CPUCool podaje.

 

Blok jest niby badziewny ale ........ on starcza. Temperature mam nie za nicka bo wentyl pod chlodnica pracuje wolno zeby nie bylo szumu. Nie mam miejsca tam na drugi tak zeby jeden ciagnal a drugi dmuchal.

Jak dalem wentyl na maxa to woda byla wciaz letnia. A jak idzie wolno to szybko jest goraca. Czyli wniosek oczywiscy ze blok dobrze odprowadza cieplo. Moze przy jakims "lepszym" mialbym 30-35*C ale wielkiej roznicy nie widze. Przy 10x200 jakie chce ustawic i tak wszystko chodzi OK.

Maniakiem podkrecania nie jestem.

 

Chlodniczki sa te co wszyscy maja, aluminiowa, tyle ze ....... Jak wy kombinowaliscie z rok temu chlodnice od Zukow i Nysek, to ja je sprowadzalem z AUSTRALI w ilosci 6szt z zamiarem sprzedawania ich w komplecie z blokami wodnymi swojej produkcji. Zdjecia TU

BLOK WODNY SLIMAK

 

Rurki mam 10mm. Jak widze u was te węże ogrodowe to sie mi smiac chce. Dobrze ze nikt nie testowal jeszcze wezy strazackich. Uzywam tych niebieskich zeby bylo pod kolor (niestety matowieja po czasie na zielono.

 

Heheheh w dzisiejszych czasach kto uzywa PCI ??????

Sound Blastera wywalilem bo mam Abita NF7 z dupnym dzwiekiem.

Modem chce zmienic na Eye Speeda USB. I po co mi to cale PCI ? Tylko zajmuje miejsce na plycie :)))))))

 

Ogolnie caly zestaw jest dosc stary i poza blokiem wszystko skladalem sam. Od poszukiwania szybkozlaczek , kabli, opasek do pojemnika.

Z rok temu to byl tylko jeden shop z tymi rzeczami chyba ten od Mate. Na Silicon Valley.

 

Raz tylko mialem szczescie bo cos zmienialem i sie patrze a rurki na bloku trzymaja sie na tasmie klejacej !!!!! Zupelnie zjechaly, chyba od ciepla + naprezenie kabli za duze. Pare dni i mogla byc powodz. Ale sie spocilem.

 

 

No to tyle. Kupilem sobie kable Cooler Mastera to bedzie troche wiecej miejsca teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLOK WODNY

 

Sry, zas sobie topiki pomylilem. Moje fotki sa na dole. Blok jest dosc potezny i mysle ze konstrukcja jest wydajna. Potrzebuje jedynie gumek do uszczelnienia a nie kleju. Wie ktos gdzie cos takiego maja ?

Bo ja mam tych blokow wyfrezowanych i gotowych plexi z 10szt.

Plexi i na Athlony i pod P4. Moze wystarczy okragla uszczelka ? Tylko gdzie taka dostac zeby byla na wymiar akurat ? :)))))

 

 

I druga kwestia, jak ci goscie to robia ze blok maja za 60-80zł ???????

Ja za samo frezowanie dalem cos ze 400zł (10 blokow) + Plexi + robota + zlaczki + zarobek = min. 100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PolandMET > poczytaj o wartosci podawanych temperatur (odczyt z mobo).

ginger78 > wsiadz w pociag i przejedz sie do Disco. Zapewniam Cie, ze te chlodniczki nie pochadza od zadnej klimy, bo sa robione specjalnie na ich zamowienie na uzytek WC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się ten układ. Nawet przy otwartej obudowie wymiana powietrza w obudowie jest utrydniona i dmuch a ciepłym do środka.

Nawet jak zrobisz tunel i otwór w obudowie, to będziesz musiał albo dmuchać ciepłym do środka, albo walczyć z prawami fizyki ciągnąc ciepłe do dołu.

A wyniki, jeżeli płyta pokazuje w miarę realne dane, bardzo cieniutkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulować, to można pomysłu, realizacji czy wyników.

A to, żeby się narobić bez pomysłu i wyników, to nie jest IMVHO żaden powód do gratulacji.

Nie podoba mi się, że komp musi pracować przy otwartej obudowie, nie podoba mi się umiejscowienie wiatraka, chłodnicy ani zbiornika, nie podoba mi się zajęcie slotów PCI, nie podoba mi się blok, nie podoba mi się średnica węży (ani tym bardziej wyśmiewanie grubszych przez kogoś z tak mizernymi wynikami), a najbardziej nie podobają mi się wyniki.

Nie sztuka się napracować, wydać kasę i mieć wyniki na poziomie przyzwoitego AC. Sztuka zrobić tak, żeby się nie narobić, wydać w miarę mało a mieć cicho, wydajnie i szczelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy psiocza a nie czytaja co on pisze- nie jestem maniakiem podkecania i nie bede wymienial bloku na lepszy zeby miec 5 st. mniej.

Pogratulujmy wlozonej pracy i samozaparcia. Wiekszosci w ogole  nic sie nie chce robic.

 

Hehe wlasnie.

Chcialbym miec np. 11x210 ale nie chce isc. Jedyne co testowalem i co w miare stabilnie chodzilo to 10x200 ale chce dac cos lepszego na NB i na Mosfery ( bo wszyscy daja heheh).

Inna sprawa ze na 2000GHz wszystko hula jak trzeba a jak przestanie...... to nie bede podkrecal tylko kupie Bartona 2500+ i bede mial z glowy podkrecanie na pol roku.

 

Maniakiem podkrecania bylem jak mialem Asuski + Celeronki, tam trzeba bylo krecic. Tu nie trzeba :)) (narazie)

 

Zreszta wpienia mnie ten NF7-s bo jak dam mu za duze wartosci i proc nie chce ruszyc to NIC NIE POMAGA, restart czy cos. Zeby kompa ruszyc i dostac sie do Biosa trzeba ta cholere zezworkowac. Tylko ja sie pytam dlaczego tak ??? Na P3B-Fie jak proc zdechl to po restarcie AUTOMATYCZNIE komp ruszal z ustawieniami bez podkrecania. Tutaj pomaga tylko zwora i ustawianie wszystkigo w biosie od nowa. Dlatego WSZELKIE podkrecanie mi wyszlo bokiem. Szkoda ze nie wzialem Asusa :(( bo zawsze go mialem i bylem happy. No chyba ze cos robie zle. Bios 19 mam.

 

======================

A teraz Radeon po malym MODZIE :)))) Wiatrak tez wymienie. Radiatora nie moge ruszyc za chiny ludowe a do lodowki go dawac nie bede.

Radiatory pocialem z takich na stare Pentium 1. Oczywiscie pod kolor, na niebiesko hihihihi

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulować, to można pomysłu, realizacji czy wyników.

A to, żeby się narobić bez pomysłu i wyników, to nie jest IMVHO żaden powód do gratulacji.

Nie podoba mi się, że komp musi pracować przy otwartej obudowie, nie podoba mi się umiejscowienie wiatraka, chłodnicy ani zbiornika, nie podoba mi się zajęcie slotów PCI, nie podoba mi się blok, nie podoba mi się średnica węży (ani tym bardziej wyśmiewanie grubszych przez kogoś z tak mizernymi wynikami), a najbardziej nie podobają mi się wyniki.

Nie sztuka się napracować, wydać kasę i mieć wyniki na poziomie przyzwoitego AC. Sztuka zrobić tak, żeby się nie narobić, wydać w miarę mało a mieć cicho, wydajnie i szczelnie.

Po pierwsze musze cos wyjasnic. Chodzenie wodne mam DLA UZYSKANIA CISZY i lepszych wynikow niz na jakims tam coolerku. Chocbym nie wiem jak to zpapral to i tak bedzie lepiej niz majac jakis radiatorek z pralka na nim przykrecona.

 

To ze mam chlodnice W TYM MIEJSCU jest spowodowane brakiem miejsca i tym ze rurki sa takei jakie sa i sie lubia lamac. W tym ukladzie wszystko jest dobre i nawet grafike mozna wyjac bez demontowania czegokolwiek.

 

Komp nie pracuje z otwarta obudowa bo musi, tylko dlatego ze tak wygodniej/ladniej. Lubie widziec co sie tam dzieje. A jak mam cisze w srodku to nie musze zamykac obudowy dla wyciszenia.

 

A co Ci sie facet wogole podoba ???? Wiem, TWOJ komp Ci sie podoba. Rozumiem to , ale to nie jest moj priorytet. Mi sie nie podoba platanina wezy u wiekszosci z Was bo mi to przypomina rafinere w ktorej miedzy rury sie nawet igly nie wsadzi, nie mowiac o wyciagnieciu czegos z kompa.

 

Co do kosztow, to blok 50zł, kable, zaciski moze 10zł. Pojemnik 5zł. Papka 25zł, chlodnica 120zł. Co daje 210zł. chyba nie za drogo.

Ale ja to skladalem poltorej roku temu. A co wtedy miales w PL do kupienia poza wezami ?? Wtedy byl tylko PCP i ew. bloki z zachodu. Poza tym do Celerona to styklo. Teraz mam AMD i moze to nie jest super, ale planuje cos pokombinowac.

 

tak czy tak wywalac wszystkiego poza obudowe, kroic jakies dziury nie bede. Bez przesady. Predzej zrobie obudowe z plexi bo o tym mysle i PO TO kupilem NF7 hihihi bo jest na czerwonym laminacie (no nie tylko po to)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...