Skocz do zawartości
andriu

Geforce3 Ti 200

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie kupiłem, cena 444 złote z vatem, niezła co.

Karta jest firmy Palit, ale o dziwo jakość obrazu jest do zniesienia, oczekiwałem jakichś tam krzaków, a mam całkiem niezły obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, rdzen taktowany zalosnie, no ale za taka kase tez skusilbym sie. Podaj jeszcze wyniki 3dmarki i inne.

Dlaczego rdzen taktowany zalosnie ?

Przeciez kazde gf3 ti 200 ma 175 mhz na rdzeniu.

Teraz nie moge podac 3dmarkow i innych testow bo jestem w pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie załośnie. Jeżeli będzie chodził na 240 stabilnie to świetnie. NIe przesadzajmy z tym podkręcaniem. NIe sztuka przeciązyć sprzęt i jakiś czas ciszyć się dobrą kartą :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam g3 ti 200 z Leadteka i kreci sie na 260x490 bez zadnych radiatorow na pamieciach. Samo podkrecanie rdzenia daje o wiele lepsze rezultaty niz krecenie pamieciami, dlatego nie oplaca sie za bardzo krecic pamieciami i ryzykowac utrate gwarancji po przyklejeniu radiatorkow, chyba ze jusz tam sa.

_____________________________________________________________

Athlon XP 1.8+ epox 8k3a 256 DDR 2100 G3 ti 200 260x490 z Leadteka

Barracuda IV 40 SB live 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam g3 ti 200 z Leadteka i kreci sie na 260x490 bez zadnych radiatorow na pamieciach. Samo podkrecanie rdzenia daje o wiele lepsze rezultaty niz krecenie pamieciami, dlatego nie oplaca sie za bardzo krecic pamieciami i ryzykowac utrate gwarancji po przyklejeniu radiatorkow, chyba ze jusz tam sa.

_____________________________________________________________

Athlon XP 1.8+ epox 8k3a 256 DDR 2100 G3 ti 200 260x490 z Leadteka

Barracuda IV 40 SB live 5.1

Radiatorki na pamieciach juz są i spokojnie pamiątki działają na 550, a rdzen na 250, wydaje mi sie ze to jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ??? Kto mówił że ta karta jest COOL ??? JA tak mówiłem ! Nikt nie słuchał ! nawet podałem, że będzie sie kręcić na 240/550 ! 8)

 

Zaznaczam że nie miałem tej karty !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ??? Kto mówił że ta karta jest COOL ??? JA tak mówiłem ! Nikt nie słuchał ! nawet podałem, że będzie sie kręcić na 240/550 !  8) 

 

Zaznaczam że nie miałem tej karty !

Miałeś racje, z wyjątkiem jednego, karta sie kręci na 250/550 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Wczoraj przetestowalem w paru aplikacjach mojego gf3 ti200

-po pierwsze, karta kreci sie na 260/580 !!!!!!!, przy pamieci na 600 wyskakują artefakty, ale 580 wystarczy.

 

3dmark 2001se default przy celeronie 700@1050 wyciągnąłem 5820 3dmarks !!!! (bez krecenia 4900)

 

karta ogólnie wydajna ale:

mialem gf4mx440 ultra, no i .......

w 3dmarku we wszystkich testach na jakich działał mx 440 geforce 3 jest o około 30 % słabszy !!!!! gdyby nie pixel i vertex shader, to geforce 3 była by do [gluteus maximus] (dużą przewage w 3dmarku zyskuje własnie dzieki tym testom).

Wiec jak narazie do gier na dx8 gf4mx440 jest o NIEBO lepszy !!!

 

a tak poza tym to i tak nie lubie niewidii, poczekam na ati 9000 i sobie kupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Wczoraj przetestowalem w paru aplikacjach mojego gf3 ti200

-po pierwsze, karta kreci sie na    260/580 !!!!!!!, przy pamieci na 600 wyskakują artefakty, ale 580 wystarczy.

 

3dmark 2001se default przy celeronie 700@1050 wyciągnąłem 5820 3dmarks !!!! (bez krecenia 4900)

 

karta ogólnie wydajna ale:

mialem gf4mx440 ultra, no i .......

w 3dmarku we wszystkich testach na jakich działał mx 440 geforce 3 jest o około 30 % słabszy !!!!!  gdyby nie pixel i vertex shader, to geforce 3 była by do [gluteus maximus] (dużą przewage w 3dmarku zyskuje własnie dzieki tym testom).

Wiec jak narazie do gier na dx8 gf4mx440 jest o NIEBO lepszy !!!

 

a tak poza tym to i tak nie lubie niewidii, poczekam na ati 9000 i sobie kupie :)

Nie pokielbasilo Ci sie cos z tym gf4mx440 ?

Szybszy od tego gf3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie !

Wczoraj przetestowalem w paru aplikacjach mojego gf3 ti200

-po pierwsze, karta kreci sie na    260/580 !!!!!!!, przy pamieci na 600 wyskakują artefakty, ale 580 wystarczy.

 

3dmark 2001se default przy celeronie 700@1050 wyciągnąłem 5820 3dmarks !!!! (bez krecenia 4900)

 

karta ogólnie wydajna ale:

mialem gf4mx440 ultra, no i .......

w 3dmarku we wszystkich testach na jakich działał mx 440 geforce 3 jest o około 30 % słabszy !!!!!  gdyby nie pixel i vertex shader, to geforce 3 była by do [gluteus maximus] (dużą przewage w 3dmarku zyskuje własnie dzieki tym testom).

Wiec jak narazie do gier na dx8 gf4mx440 jest o NIEBO lepszy !!!

 

a tak poza tym to i tak nie lubie niewidii, poczekam na ati 9000 i sobie kupie :)

Nie pokielbasilo Ci sie cos z tym gf4mx440 ?

Szybszy od tego gf3 ?

nic mi sie nie pokiełbasiło !!

Jeszcze dwa dni temu miałem geforca 4 mx 440 ultra, był szybszy od kreconego geforca 3 ti 200 !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic mi sie nie pokiełbasiło !!

Jeszcze dwa dni temu miałem geforca 4 mx 440 ultra, był szybszy od kreconego geforca 3 ti 200  !!!

Niby jakim sposobem? Miałem dużo różnych GF4MX- 440 różnych firm, 460 Gainarda i żadna nie była szybsza od GF3 (obojętnie jak taktowanego), Zresztą 3d markiem się nie sugeruj, weź pod uwagę wyniki z gier - to jest bardziej miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta ogólnie wydajna ale:

mialem gf4mx440 ultra, no i .......

w 3dmarku we wszystkich testach na jakich działał mx 440 geforce 3 jest o około 30 % słabszy !!!!!  gdyby nie pixel i vertex shader, to geforce 3 była by do [gluteus maximus] (dużą przewage w 3dmarku zyskuje własnie dzieki tym testom).

Wiec jak narazie do gier na dx8 gf4mx440 jest o NIEBO lepszy !!!

 

a tak poza tym to i tak nie lubie niewidii, poczekam na ati 9000 i sobie kupie :)

Nie wierze, zebys na swoim baleronie osiagnal powyzej 6000 3dmarkow na GF4MX440 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta ogólnie wydajna ale:

mialem gf4mx440 ultra, no i .......

w 3dmarku we wszystkich testach na jakich działał mx 440 geforce 3 jest o około 30 % słabszy !!!!!  gdyby nie pixel i vertex shader, to geforce 3 była by do [gluteus maximus] (dużą przewage w 3dmarku zyskuje własnie dzieki tym testom).

Wiec jak narazie do gier na dx8 gf4mx440 jest o NIEBO lepszy !!!

 

a tak poza tym to i tak nie lubie niewidii, poczekam na ati 9000 i sobie kupie :)

Nie wierze, zebys na swoim baleronie osiagnal powyzej 6000 3dmarkow na GF4MX440 ....

nie osiągnąłem na baleronie powyzej 6000 3dmarków, miałem 4000, ale dlatego tak mało ze g4 mxy nie mają pixel shadera i kilka testow z 3dmarka niedziala na mxie, za to te ktore dzialaja, to dzialaja o wiele szybciej od tego samego na g3 ti 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz zaraz, na punkty w 3dmarku skladaja sie tylko testy z grami (az do nature). A reszta to pikus, rownie dobrze moge powiedziec, ze gf4mx wyszedl w nich lepiej wlasnie dlatego ze nie ma pixel shadera.

 

Jak porownujesz te dwie karty i jesli juz koniecznie w 3dmarku i czasteczkowo, to FPSy z gier porownuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz zaraz, na punkty w 3dmarku skladaja sie tylko testy z grami (az do nature). A reszta to pikus, rownie dobrze moge powiedziec, ze gf4mx wyszedl w nich lepiej wlasnie dlatego ze nie ma pixel shadera.

 

Jak porownujesz te dwie karty i jesli juz koniecznie w 3dmarku i czasteczkowo, to FPSy z gier porownuj...

GlQuake 640x480x16 g3: 305fps g4mx: 313fps

Quake2 800x600x32 g3: 197fps g4mx: 216fps

 

Q3 nie wiem bo nie moge wyłączyć synchronizacji, wiem, nie działa max_fps, ani wyłączenie w opcjach, ani wyłączenie w opcjach opengl w zakładce nvidia ti 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GlQuake 640x480x16 g3: 305fps    g4mx: 313fps

Quake2  800x600x32 g3: 197fps    g4mx: 216fps

 

Q3 nie wiem bo nie moge wyłączyć synchronizacji, wiem, nie działa max_fps, ani wyłączenie w opcjach, ani wyłączenie w opcjach opengl w zakładce nvidia ti 200.

Wyszly ci takie wyniki poniewaz te dwie gry sa dosyc stare (nawet bardzo dosyc :lol: ) i nie wykorzystuja zadnej z nowinek technicznych gf3Ti (pixel shader, vertex shader itd ). Wiec wyzsze wyniki zawdzieczasz tylko wyzszemu taktowaniu. A nowszych grach bedzie juz spoora roznica.. przekonasz sie... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GlQuake 640x480x16 g3: 305fps    g4mx: 313fps

Quake2  800x600x32 g3: 197fps    g4mx: 216fps

 

Q3 nie wiem bo nie moge wyłączyć synchronizacji, wiem, nie działa max_fps, ani wyłączenie w opcjach, ani wyłączenie w opcjach opengl w zakładce nvidia ti 200.

Wyszly ci takie wyniki poniewaz te dwie gry sa dosyc stare (nawet bardzo dosyc :lol: ) i nie wykorzystuja zadnej z nowinek technicznych gf3Ti (pixel shader, vertex shader itd ). Wiec wyzsze wyniki zawdzieczasz tylko wyzszemu taktowaniu. A nowszych grach bedzie juz spoora roznica.. przekonasz sie... 8)

Zgadzam sie, poprostu chciałem podkreslic to co zaobserwowalem,

ps wyzej taktowany byl gf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...