Skocz do zawartości
tasiek

jaki monitor 19'

Rekomendowane odpowiedzi

witam

wiem ze jest pare takich tematow ale wiekszosc jest o lcd albo o 17' ctr

 

a ja potrzebuje monitor 19' CTR (normalny) za okolo 1000-1200 zl

 

wiadomo ze samsungi raczej odpadaja za geometrie

philipsy i nec chyba sie trzymaja ale czy za ta cene cos jest?

 

dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie kupilem Samsunga 957MB za 1070 zeta i nie mam zadnych zastrzezen do geometrii, godzinka zabawy z ustawieniami i jest malina. Meczylem go w nokia monitor test i wszystko trzyma nalezycie wiec nie wiem skad te obawy przed samsungiem no a cena jest wypas...Udanego wyboru!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszystkie Samsungi oprócz modelu 959NF są "pseudo" płaskie gdyż kineskopy tych modeli sa nalewane szkłem na rogach i moim zdaniem ta opcja dyskwalifikuje je całkowicie. Natomiast ja polecam model LG F900P teraz do dostania za około 1250zł. Monitor w pełni płaski bez pasków wyswietlanych na kineskopie(tak mają monitory na Diamondtronach i Trinitronach). Mam go od 1 lutego tego roku i jest super. W rozdzielczości 1600x1200 ma 85Hz natomiast 1280x1024 jest 100Hz. Kolory i geometria bardzo dobra. Ostatnio ten sam model kupił mój kumpel i jest również w pełni zadowolony z zakupu. POLECAM!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie wiedzialem ze Samsungi sa "pseudo" plaskie kiedy go kupowalem. Jakos wcale mi to nie przeszkadza. Nie mam nic do zarzucenia jakosci obrazu a przeplacac 200 zeta dla nazwy Flatron to mi sie nie chcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Nec'a MS 95F (19' FLAT). Cena około 1200zł a parametry i obraz bardzo dobre. Sam mam takiego od roku i jestem bardzo zadowolony - nie zaienił bym go na żadnego LG czy Samsunga (oczywiście w tej cenie). Chociaż do mojego ViewSonic P810 się nie umywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

19" NEC FE991 - 1339zl

19" LG Flatron F900P - 1330zl

 

samsunga juz odrzucilem

nec jest troche krotszy a lg ma ogolnie lepsze parametry-wiec chyba jednak ten sposrod tych dwoch

 

jakas jeszcze propozycja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SAMSUNGA 957DF i jakość obrazu jest świetna, nie ma też problemów z geometrią. A płaski ekran tylko po to by mieć to dla mnie żaden argument. Najważniejsza jest jakość obrazu i ergonomia, z czym w moim samsungu nie ma problemów. A jak już koniecznie chcesz płaski ekran to 957NF ma taki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor w pełni płaski bez pasków wyswietlanych na kineskopie(tak mają monitory na Diamondtronach i Trinitronach).

Nie przesadzaj z tymi paskami. Sam niedawno kupiłem NECa FE991SB i póki sobie nie przypomniałem 2 dni później, że są te pasi, to ich w ogóle nie widziałem. Te paski są naprawdę tak słabo widoczne, że nie zwraca się na nie uwagi. A np w grach to w ogóle nie wiem czy da się je jakoś zobaczyć.

W każdym razie sam miałem dylemat jaki monitor wybrać i cieszę się z dokonanego wyboru. Myślałem też o Samsungu 957MB, ale jak poszperałem po necie, to znalazłem równie dużo złych, co i dobrych opinii o tym monitorze, a o NECu coś złego było bardzo trudno znaleźć :-D. Co do LG, to jak ktoś już wspomniał, szkoda płacić dodatkowe 100-200zł za sama nazwę. Poza tym jakoś nie mam przekonania do firm, które robią wszystko :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor w pełni płaski bez pasków wyswietlanych na kineskopie(tak mają monitory na Diamondtronach i Trinitronach).

Nie przesadzaj z tymi paskami. Sam niedawno kupiłem NECa FE991SB i póki sobie nie przypomniałem 2 dni później, że są te pasi, to ich w ogóle nie widziałem. Te paski są naprawdę tak słabo widoczne, że nie zwraca się na nie uwagi. A np w grach to w ogóle nie wiem czy da się je jakoś zobaczyć. (...)

 

Ja widziałem pare monitorów na Trinitronach i nie kupił bym ich za nic w świecie bo mnie osobiście paski te denerwują. To wszystko zależy od upodobań kupującego. Podobnie wole wypukłe monitory bo mają sporo jaśniejszy i ostrzejszy obraz !! (oczywiście nie mówie tu o jakichś Samtronach 15' :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kupowałem to LG 900P był zdaje się o 100 zeta droższy od mojego NECa. Chyba, że miałem jakieś chore filmy :-D. Ale i tak uważam, że NEC jest świetnym rozwiązaniem - wystarczy poczytać opinie ludzi, chociażby na benchmarku.

Co do SB to jest to chyba to samo co Magic Bright w Samsungach - rozjaśnianie 1 przyciskiem do filmów itp.

Kwiecień - albo przesadzasz, albo te monitory, który widziałeś były jakieś lewe. Może Diamondtrony są lepsze, może technologia się zmieniła, nie wiem. Ale wiem, że te paski są prawie niezauważalne i zupełnie na nie wzrok nie pada (jak to bywa np z badpixelami w LCD :-D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paski hehe ciekawe jakie paski ? :P Tez posiadam NEC'a i szczerze mowiac to sa one tylko zauwazalne na bialym tle. A zeby one denerwowaly to ja neiwiem, chyba trzeba miec cos nie tak z baska, za przeproszeniem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w Warszawie w Carrefour-Targówek NEC MultiSync FE991SB kosztuje jedyne 999 złociszy i również jest to bardzo odbry monitor z płaskim kineskopem natomiast LG F900P jak napisałem wcześniej jest do dostania za 1250 zł na WGK przy Batorego!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz cos na trinitronie lub diamondtronie ;) Nie pakuj sie w LG ;> Flatrony maja znacznie gorszej jakosci obraz niz trinitrony ;) Przede wszystkim kolory i ostrosc. Najlepiej postaw kilka trninitronow i flatronow obok siebie i porownaj. Ja na uczelni mam niestety kilka egzemplarzy LG 19" F900P ;) Wypadaja blado przy 19" Dell'a (trinitrony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez polecam samsunga no takiego jak mam .. dalem za niego tylko 640 zł na allegro ale monitor jest wypas parametry ok z geometria tez spoko no ja nie wiem co oni chca od tych samsungow.. jasene ze bym wolal LG 900p ale mnie na taki nie stac ! wiec po co przeplacac

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem tego NECa 991SB w carrefourze na targówku...geometria do bani, kolory wyświetlane po lewej stronie miałye nasycenie niż te po prawej stronie ekranu. Dodam, że przetestowanie na miejscu nie wchodziło w grę bo pan powiedział "nie mamy żadnego systemu operacyjnego wgranego". Ale upewniłem się że w razie czego można wymienić. No i skorzystałem z tej wymiany...na drugi dzień pojechałem i pan przytargał z magazynu drugi egzemplarz. Tym razem już się uparłem na testowanie, ale znów było o braku windowsa. Cóz...stał sobie komp z jakaś gierką włączoną, z kierownicą żeby dzieci sobie mogły pograć...no to mówię że tu można. Gość popodłączał, zapuściłem nokie i się okazało, że ten egzemplarz jest znacznie lepszy. Po przywiezieniu do domu wyszło jednak...że jest małe uszkodzenie powłoki antyreflesyjnej...ale jak się na to nie patrzy to nie widać 8) . Tylko tak jakoś dziwnie...bzyczy...poprzedni tak nie miał...Ktoś też tak ma?? Troszkę to może przeszkadzać jak uda mi się ładnie wyciszyć kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam tego hyundai`a i jestem bardzo zadowolony. Obudowa rzeczywiście malutka jak na 19. Co do jakości nie mam zastrzeżeń. Raz tylko zaczoł mi za jasno wszysko wyświetkać - pojechał do regulacji (grawancja door-to-door) i po kilku dniach wrócił sprawny (aha i dostałem monitor zastępczy podczas naprawy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ sam jestem zainteresowany kupnem 19 uważnie śledzę wypowiedzi na ten temat znalazłem artykuł na ten temat który może i tobie pomóc

 

http://www.pckurier.pl/archiwum/art0.asp?ID=5478

ja po jego lekturze zdecyduje sie chyba na :

 

SAMSUNG 959NF cena od 1360 do 1500

a myślę że na giełdzie uda sie jeszcze coś urwać z ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...