Skocz do zawartości
ridlaa

Skad wytrzasnąć adaptor do Volcano 7+?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm .. w myśl starej zasady jak czegoś nie ma to wlaśnie wtedy jest potrzebne szukam juz jakiś czas adaptora który pozwolilby mi na Volcano 7+ wrzucić wentylek 80x80 .. lub wiekszy :) . Nie mam kapuchy na lepsze chłodziwo a ten adaptor mogłby mnie nieco poratować. Wie ktoś czy takie coś można gdzieś kupić? A może jakiś pomysł ala "Adam Słodowy" :twisted: ? Pomóżcie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj TU .

Zawsze mozesz sprobowac wykombinowac cos z plexi lub jakiejs blaszki.

...tudzież nawet tektury natryśniętej lakierem.

A >TUTAJ< mają nawet taniej tą przejściówkę, tyle że ona jest 80->60mm, a Volcano ma wiatrak 70mm afair :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. w myśl starej zasady jak czegoś nie ma to wlaśnie wtedy jest potrzebne szukam juz jakiś czas adaptora który pozwolilby mi na Volcano 7+ wrzucić wentylek 80x80 .. lub wiekszy :) . Nie mam kapuchy na lepsze chłodziwo a ten adaptor mogłby mnie nieco poratować. Wie ktoś czy takie coś można gdzieś kupić? A może jakiś pomysł ala "Adam Słodowy"  :twisted: ? Pomóżcie ....

Pomysl jest, zrob z blachy sobie sam cos w rodzaju jego oryginalnego shrouda :D

tyle, ze na wiekszy wentylator. Da sie wsio zrobic, nawet kiedys mialem taki plan i jakies rysunki na kartkach, ale zapodalem ZALMANa i zrezygnowalem z tamtego planu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ridlaa

 

1. nie kupisz bo jak dobrze wiesz wentyl od V7+ to 70 a takich przelotke (z 70 na cos wiekszego nie widzialem nigdzie) :P

 

2. sama przelotka nic nie da bo przeciez po wyjeciu oryginalnego wentyla z ramki zostaje duza przera miedzy topem a radiatorem i powietrze bedzie uciakac bokami

 

2. sukaj bo juz bylo o przelotkach SELFMADE

bierzesz kawalek blachy Alu np 0.5mm, patrzysz na ta strone http://www.abbc65.theseed.net/shroud/shroud.htm i robisz cos podobnego - jak chcesz wiedziec dokladnie jak to moze wygladac to poszukaj dokladengo testu CM AERO 7+ tam tez na radiatorze dla 70 jest ramka dla wentylatorow 80 (przykladowa fotka - kliknij)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...