Skocz do zawartości
zima

486 !!! czy nie spłonie?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kompa na procku amd 586 133mhz - używam go jako router do rozdzielania internetu.

 

Mam pytanie: procek posiada wentylator, który niestety dogorywa :(

 

czy jak zrezygnuje z wiatraka to powinien wytrzymać? Serwer chodzi na linuksie ( COYOTE LINUX)

 

Po prostu szkoda mi kasy na wiatrak który bedzie kosztował 50% wartosci całego kompa :lol:

 

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa na procku amd 586 133mhz - używam go jako router do rozdzielania internetu.

 

To co to w końcu jest? 486 jak w temacie czy 586 jak w poście? (tylko od kiedy AMD robi 586 czyli Pentium I :lol: ) Jak ma dobry radiator to będzie działał (u mnie p150 mhz chodziło tylko na radiatorze i to w grach :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz duży radiator to bedzie mogło spokojnie chodzić bez wentylatorka. Jeżeli masz taki mały radiator (niski jekie były w 486) to lepiej nie rezygnuj z aktywnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa na procku amd 586 133mhz - używam go jako router do rozdzielania internetu.

 

To co to w końcu jest? 486 jak w temacie czy 586 jak w poście? (tylko od kiedy AMD robi 586 czyli Pentium I :lol: ) Jak ma dobry radiator to będzie działał (u mnie p150 mhz chodziło tylko na radiatorze i to w grach :lol: )

bez problemu będzie chodził bez wiatraka, wielokrotnie tak robiłem z prockami P133 i slabsze to w ogóle bez problemu. A co do 586 to jest to ostatni procek z linii 486 nazwany tak ze wzgledów marketingowych, de facto jest to 486 DX4 133 produkcji AMD. Jego handlowa pełna nazwa to 5x86 133 P75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez problemu będzie chodził bez wiatraka, wielokrotnie tak robiłem z prockami P133 i slabsze to w ogóle bez problemu. A co do 586 to jest to ostatni procek z linii 486 nazwany tak ze wzgledów marketingowych, de facto jest to 486 DX4 133 produkcji AMD. Jego handlowa pełna nazwa to 5x86 133 P75.

Dzięki za info :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celka 333 puszczalem bez niczego. Mial 90C ale chodzil stabilnie i nic mu to nie szkodzilo. Mowiac bez niczego ma na mysli nic czyli zaden radiator zaden wentylator. Co prawda dlugo tak nie chdzil bo tylko kilka dni do nastepnej gieldy kiedy to kupilem mu jakis symboliczny cooler.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

 

ale w końcu zrezygnowałem z chlodzenia - działa bez zarzutu, w końcu LINUX z dyskietki nie ma zbyt duzych wymagań i nie zapracowuje procka.

 

Dzięki jeszcze raz

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za rady

 

ale w końcu zrezygnowałem z chlodzenia - działa bez zarzutu, w końcu LINUX z dyskietki nie ma zbyt duzych wymagań i nie zapracowuje procka.

 

Dzięki jeszcze raz

 

Pozdrawiam

Sprawdź jeszcze czy ten radiator nie parzy Cię w rękę jak go dotkniesz. Bo jak parzy to postaraj się założyć jakiś większy radiatorek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa na procku amd 586 133mhz - używam go jako router do rozdzielania internetu.

 

Mam pytanie: procek posiada wentylator, który niestety dogorywa :(

 

czy jak zrezygnuje z wiatraka to powinien wytrzymać? Serwer chodzi na linuksie ( COYOTE LINUX)

 

Po prostu szkoda mi kasy na wiatrak który bedzie kosztował 50% wartosci całego kompa  :lol: 

 

POZDRAWIAM

Zjara sie!!!

Kup lepiej jakis tani wentylatorek. Nie zaluj. bo bedzie po procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...