Skocz do zawartości
grosikboss

Wymiana procesora AMD proszę o jakieś porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam będę wymieniał procesor tym razem sam. Tyle się naczytałem, że można uszkodzić jądro procesora AMD, że się trochę obawiam, ale jak mówi przysłowie do odważnych świąd należy. Problem jest tylko taki, że ten procesor jest u kolegi na płycie muszę wymontować i wmontować u siebie. W serwisie chcą za to 50 dych a za taką cenę mam już dobry wiatraczek do mojego AMD XP2200+ :) Bardzo proszę o napisanie na co mam zwracać uwagę przy wyjmowaniu procesora od kolegi ( trzeba ściągnąć radiator z wiatrakiem) i założeniu u mnie. Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis bierze 50 dych za banalna usluge.

Z drugiej strony biora odpowiedzialnosc za tego procka. A wiadomo, wypadki zdazaja sie nawet najlepszym i za 1001 razem moga nawet oni ukruszyc jajo AMD.

Najwazniejsze przy sciaganiu i zakladaniu procka to mocny i pewny nacisk. Nie rob nigdy jakis szarpniec czy nierownomiernego rozlozenia sil przy nacisku.

Jezeli masz kiepskie dojscie do "cyngielka" od coolera to wyjmij plyte. 10 minut wiecej roboty ale gdy zwalisz robote to se brode poplujesz, ze nie wyciagnales.

A jezeli jeszcze chcesz zmniejszyc ryzyko to zaloz cs (ale to oczywiscie jak juz sie uporasz z wyciagnieciem procka od kumpla).

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...