Skocz do zawartości
Pika3

Obudowa + WC... Pomocy !!

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak mam jakies dziwne WC CPC ( bylem mlody glupi i wogole ), chcialbym to wszystko umiescic w jakiejs obudowie ( najlepiej z oknem ).

 

Wiec chcialbym, abyscie mi doradzili:

- Obudowe najlepiej Big tower w ktorej pomieszcze WC ( wraz z chlodnica ). Najlepiej jakis duzy tower tak do max 500 zl

 

- WC tzn. jakis bloczeka na CPU ( ale tak aby pasowal na Intela i AMD o ile to mozliwe ) i reszte sprzetu. Najlepiej caly komplecik. Ogolnie tez do 500 zl.

 

Ogolinie ma to ladnie wygladac i byc funkcjonalne, chce wszystko upchnac w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może szampana podać? Musisz przeglądać forum :!: To taki mus i koniec. Nie znajdziesz wszystkich odpowiedzi w 1 topicu, bo to niemożliwe. Jak chcesz jakiś WC-konfig to masz IMO

 

Uriel + Łada + MJ1000 + pojemnik i węże z marketu. www.overcooled.com

 

Spox sie zmiescisz w 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm..

ja mam uriel2+ph802+ladzianka+troche wezy + pojemnik od zarcia ;)

wyszlo mnie nawet mniej niz 400.

 

jednak np nuke2 jest spoko , orbitale

 

a buda to jakis chieftec bigtower... szukaj w proline , sirius itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa:

Antec PlusView 1000 AMG EU ATX

cena: 445 zł 

 

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=6505&sid=1

 

Mysle ze powina styknac, jakies odczucia..uwagi.. aha mam zasilacz :D

no to obudowe juz masz a co do wc to spoko zestaw ktory zaproponowal ci Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... tak na moje oko, to możliwości tego zestawu (a chłodnicy w szczególności) kończą sie własnie na twoim procu (Calek 2GH)

To prawda wydajność tego zestawu wodnego i komputera nie jest nastawione na extreme bardziej na cisze i mobilność – już nie jestem zwolennikiem wiadra wody i jeszcze większego huku wentylatorów na nagrzewnicach.

Chłodniczka jest tak zrobiona żeby nie trzeba było wentylatora do niej ( nagrzewnice wymagają wymuszonego obiegu powietrza za- zbyt ciasno są umieszczone blaszki jedna przy drugiej i nie ma naturalnego konwekcyjnego obiegu powietrza)

Proszę zauważyć ze w układzie jest niecałe pół litra wody ( a temperatury są zadawalające )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uriel + Łada + MJ1000 + pojemnik i węże z marketu. www.overcooled.com 

I czytalem forum natomiast jeszcze nie kleje wezy.

Blok tu jest problem bo nie wiem ktory Nukleon czy Uriel.

Po drugie prosze o pomoc w doboze wezy bo to tu juz mam prawdziwa zamote, wiem ze wlot jest mniejszy ale wyloty wieksze tzn. na bloku sa 2 "wyloty ?" ( tak ? ), ale jest problem z wezami jalies igli..cos tam wogole nie kleje.

 

Najlepiej proslibym o jakies rady:

- co do bloku ( najleiej na amd i intela ) <-- czesto zmieniam procki.

- weze ( tutaj to mam banie mala ) wogole sie nie orirtuje co brac, a tym bardziej rozmiary, tzn. wiem ze to obwod wew/obwod zew..ale jakies szybkozlaczki ( chce bezpieczenstwa rowniez).

- pojemnik pleksi to luz.

- nagrzewnica, jakas mala pozadna i zeby nie buczalo i to wszystko zamkniete w anecu.

 

Mozecie zlozyc jakis dobry WC, ze strny www.overcooled.com i zaprezentowac, lub dac jakis swoj zestaw , abym skleil jak to jest z wtmi wezami i wogole.

 

P.S. http://www.aqu.q-serwer.net/blokz/zestawwc.php ladny zestawik. pomogles mi troszke teraz wiem mniej wiecej co gdzie umiescic.

 

Z obudowa juz postanowilem Antec PlusView 1000 AMG EU ATX .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednica wlotu powinna byc wieksza niz wylotu , zwlaszcza w blokach 3-kroccowych.

mi najbardziej pasuja szybkozlaczki choinkowe , ale inne tez sa ok.

wlot najlepiej 16/22 :twisted: ale 12/16 tez jest ok , dobrze by bylo nie schodzic ponizej tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tesz wc składam pomnału narazie walcze o uriela na allegro,popka to wiem ze bedzie max jet 1000,chłodnice jest fajna na allegro za 50zł miedziana z shourdem na 2 wentyl 80x80.To tyle jak dobrze zrobisz to w 300 sie zmiescisz z w,ja mam w tej cenie sie ochote zmeiscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

srednica wlotu powinna byc wieksza niz wylotu , zwlaszcza w blokach 3-kroccowych.

mi najbardziej pasuja szybkozlaczki choinkowe , ale inne tez sa ok.

wlot najlepiej 16/22 :twisted: ale 12/16 tez jest ok , dobrze by bylo nie schodzic ponizej tego.

Hmm.. narescie jakas kreatywna wypowiedz.

Zastanawiam sie nad taka konfiguracja ( Uriel 2):

 

"Dostępne Opcje:

Iluminacja: UV.. powina ladnie wygladac z kablami ktore reaguja na UV

Typ: Obecnie P4, ale za jakis miesiac Amd ( I tak dzurki w sokecie, bez znaczenia )

Wlot: Szybkozlaczka wtyk. na 15 - 17

Wyloty: ( tu nie wiem, poradzcie ).

 

Wogole Blok to podstawa wiec prosze o jakas gotowaom konfiguracje z wlotami i wylotami.. oraz kablami , mysle ze z reszta sobie poradze.

 

Ale marudze, ale mieszkam na takim zadupiu ze ludzie myla listwy zasilajace z UPS'ami, a poradzic sie tym bardziej nie mam kogo :/

 

Wiec jedyna nadzieja to to forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje WC mam zrobione na wezach 12/16 (czyli srednica wewnetrzna 12 mm, zewnetrzna 16 mm) - takie weze mozna kupic w sklepach akwariowych lub ogrodniczych.

 

wszystkie zlaczki, jak rowneiz wloty/wyloty z bloczka CPU - to sa zwykle choinki o srednicy zewnetrzenj 12 mm. nie stosowalem nawet zadnych cybantow metalowych - wystarczyly zwykle opaski , takie ktore stosuje sie do mocowania wiazek z kablami.

pare fotek na stronce pod znaczkiem 'www' w podpisie.

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gorny panel to jest sprzedawany razem z obudowa (ale tez byl dostepny oddzielnie - nazywa sie Hardcano 9 albo 10 - juz nie pamietam dokladnie modelu) - jest to juz nienajmlodsza konstrukcja - ma pomiar temp z jednym czujnikiem i alarmem, oraz regulacje czterech kanalow potencjometrami.

 

shrouda robilem sobie sam - klejone byl z prostokatnych kawalkow plexy

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAZE4 sprawuje sie bardzo dobrze, ale niezaspecjalnie teraz ma co chlodzic :) celek nie nalezy do grzalek , nawet prawie dwukrotnie podkrecony. temperatury (mierzone termometrem) to max 31-32 stopnie.

 

ja kupowalem bloczek w czasach gdy nie bylo ani Uriela, ani N2 , ani nawet nie bylo dystrybutora w polsce.

teraz jest inaczej - mozna juz wybierac :)

 

trudno mi jest powiedziec ktory z tych trzech bloczkow jest np najwydajniejszy - roznia sie one troche optymalnymi zastosowaniami.

mi bardziej zalezalo na ciszy niz na roznicy 1-2 st.

 

arthx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...