Skocz do zawartości
cyra

udostepnianie polaczenia w SDI ew. DSL

Rekomendowane odpowiedzi

witam weteranow Linuxa... jestem z niego niemal calkiem zielony wiec prosze o kilka rad...

 

chcialbym skonfigurowac tak linuxa, zeby komputer, na ktorym jest zainstalowany sluzyl tylko i wylacznie do udostepniania lacza internetowego ( SDI lub DSL) na 30 innych komputerow...

 

nie mam pojecia gdzie co wpisac... zaopatrzylem sie juz w Mandrake 9.2, slacka i pld....ktorego wybrac???? i jak to skonfigurowac... na zaplacenie kasy komus ,mnie nie stac.... moze sa jakies strony, ktore instruuja jak to zrobic....

 

wiem, wiem, ... "szukaj", ale nic nie znalazlem co jak po kolei by tlumaczylo co w ktorym miejscu wpisac....

 

prosze podejsc do mojego problemu z wyrozumialoscia...

 

pozdrowienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klamiesz jak z nut. Pytanie o udostepnianie lacza sie przewija tutaj caly czas, wystarczy dobrze poszukac. Poza tym nie zagladales chyba do przyklejonych topikow. Poza tym jest www.linux.pl i masa tutoriali krok po kroku, pozwalajacych skonfigurowac NAT. Nie oczekuj na wyrozumialosc, jesli sie sam nie starasz ;->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to ma byc tylko NAT/firewall, to wystarczy jakies FreeSCO czy tego typu dyskietkowe dystrybucyjki. Jesli ma na tym stac jakis squid czy NFS czy jeszcze inne uslugi, no to wypada jakas "normalna" dystrybucje wybrac. Kazdy poda swoj typ. Generalnie mozna kazdego Linuksa uzyc, jednak sa wsrod nich lepsze i gorsze. Wsrod tych niejako bardziej predestynowanych do roli systemow serwerowych mozna wymienic GNU Debian Linux, Slackware Linux czy PLD Linux czy tez NetBSD, OpenBSD, FreeBSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...