Skocz do zawartości
sliqe

Czy dobra serja ?

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj zamieszczam foto ze szczegołami do mojego procka , pytam was czy jest to dobra seria gdyz nie znam sie na seriach ;) tutaj foto

 

I jak by link nie zadziałał to link do fota ftp://80.55.0.218/tomas/grafiki/zdjecia/tfitti.JPG

I tu jeszcze sam wypisze to co nas procq doczytałem sie AXDA2000 DUT3C AIUHB 0318 RPSW - reszty cyfr nie brałem bo sesu nie widziałem :P ( JAKI RYM :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zamieszczam foto ze szczegołami do mojego procka , pytam was czy jest to dobra seria gdyz nie znam sie na seriach ;) tutaj foto

 

I jak by link nie zadziałał to link do fota ftp://sliqe@ftp.members.lycos.co.uk/beztytulu.JPG

I tu jeszcze sam wypisze to co nas procq doczytałem sie AXDA2000 DUT3C AIUHB 0318 RPSW - reszty cyfr nie brałem bo sesu nie widziałem :P  ( JAKI RYM  :lol: )

Jest to high-end owy Thoroughbred B0

 

ale ten RPSW mnie niepokoi zamiast S powina być litera miedzy A i M

 

a pozostałe oznaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki, że sie podepnę ale nie będę tworzył nowego nątku -problem podobny :) :

 

1. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19092551

2. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19092880

 

Będę wdzięczny za pomoc! Decyzję muszę podjąc do czwartku :P . Nie wiem czy jest sens dopłacać ponad 110zł do Bartona ale z drugiej strony to powinienem z bartka więcej wycisnąć, tylko czy te 110zł różnicy będzie proporcjonalne do osiągów przy O/C ???

Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W testach syntetycznych oraz niesyntetycznych CCR 2002 RC1 Benchmark wykazałem żę cache nie ma takiego wyraźnego znaczenia. Wiec nie warto. A ten PR RATING to tylko wirtualne szacowanie wydajności, liczą sie raczej realne megaherce, potem cache.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/192-67

 

Wiec nie jesli ktoś ma Thoroughbreda B0 to przesiadka na

thortona nie ma sensu. Na Bartona to można sie skusić ale po co :)

za mała róznica wydajności w stos. d Thoroughbreda B0, a w kasie duza. Lepiej kupić lepsze ramy i walczyć z wyższym FSB i niskimi timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już jest temat o seriach to i ja się podepnę :) bo wcześniej jakoś głupio mi było zakładać oddzielny temat :)

 

AXDA2000DUT3C AIUHB0324MPMW

 

Czy ktoś z was miał styczność z tą seria :?:

Jak tak to jakie wrażenia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc :P !

Test maversa troche mi rozjaśnił sytuacje i skusiłbym się ku Thortonowi ale jakoś szczęśliwie wpadła mi dodatkowa kasa za nadgodziny i wybór już jest łatwiejszy : BARTON by Krostry.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim!

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc  :P !

Test maversa troche mi rozjaśnił sytuacje i skusiłbym się ku Thortonowi ale jakoś szczęśliwie wpadła mi dodatkowa kasa za nadgodziny i wybór już jest łatwiejszy : BARTON by Krostry.

Pozdrawiam i dzięki wszystkim!

WESOŁYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT !!!

 

Też mam niskoenergetycznego AXDA1700DLT3C

ale chodzi stabilnie na 2GHz (200 x10 CL2) na 1,5V i go nie zmienie

http://mavers.w.interia.pl/

 

na 1,6V 2,1GHz (211 x10 CL2)

 

na 1,75V 2,3GHz (211 x11 CL2.5) :)

 

wydajny i "kręci sie jak dzika świnia"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ja jeszcze dorzucę swojego Bartona, który siedzi u mnie w kompie. Niestety zamopmniałem sprawdzić numerów na samym procku, więc przedstawię tylko te z programu:

 

AXDA2500DKV4D

 

Czy na podstawie tego numeru możecie stwierdzić czy ma on odblokowany mnożnik i czy pochodzi z "udanej" serii :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ja jeszcze dorzucę swojego Bartona, który siedzi u mnie w kompie. Niestety zamopmniałem sprawdzić numerów na samym procku, więc przedstawię tylko te z programu:

 

AXDA2500DKV4D

 

Czy na podstawie tego numeru możecie stwierdzić czy ma on odblokowany mnożnik i czy pochodzi z "udanej" serii :?:

Zablokowany mnożnik mają procki po 39 tyg.

Jeżeli nie chcesz wyciągać prcocka z kompa to po prostu wejdź do biosu, zmień mnożnik i jak po restarcie zmieni się na standardowy to masz zablokowany, a jak nie to się ciesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ja jeszcze dorzucę swojego Bartona, który siedzi u mnie w kompie. Niestety zamopmniałem sprawdzić numerów na samym procku, więc przedstawię tylko te z programu:

 

AXDA2500DKV4D

 

Czy na podstawie tego numeru możecie stwierdzić czy ma on odblokowany mnożnik i czy pochodzi z "udanej" serii :?:

Raczej nic Ci nie powiemy na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ja jeszcze dorzucę swojego Bartona, który siedzi u mnie w kompie. Niestety zamopmniałem sprawdzić numerów na samym procku, więc przedstawię tylko te z programu:

 

AXDA2500DKV4D

 

Czy na podstawie tego numeru możecie stwierdzić czy ma on odblokowany mnożnik i czy pochodzi z "udanej" serii :?:

nic nie mozna stwierdzić opróćz tego że to Barton na

1,65V

512K L2 cache

temp. śmierci 85st

FSB333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał ktos stycznosc z prockiem o takich oznaczeniach:

 

AXDA2200DUV3C

AIXB 0334 UPAW

 

mi sie kreci na 2200Mhz (185x12@1,75v epox zaniza o 0,3v )

a na 2300Mhz potrzebuje 1,825v realnie 1,8v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już tego Bartona 2500+ :

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=19092880

ciekaw jestem czy rzeczywiście będzie tak to wyglądało jak w opisie aukcji (11x200) bez podnoszenia napięcia?

Wzwiązku z tym mam jeszcze pytanie odnośnie @, -jak myślicie jak ustawić najlepsze timingi 2-2-2-6 czy 2-2-2-11 na ile mogę liczyć w przypadku tych TwinMosów PC-400? -pójdą na FSB230 synchro ???

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matlide: Ja bym za bardzo na TwinMosy nie liczył. Mi się sypią na FSB 200 synchro a mojemu koledze na 205 :(

Heeeh..zmieńcie płyty :). Te TwinMosy(mtec) w dualu i synchro chodzą spoko na 440MHZ (11:3:3:2.5) a moze nawet i lepiej :))):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heeeh..zmieńcie płyty :). Te TwinMosy(mtec) w dualu i synchro chodzą spoko na 440MHZ (11:3:3:2.5)  a moze nawet i lepiej    :))):)

Tak dla ścisłości ja mam ASUS A7N8X Deluxe Rev 2.0 a kolega Epox 8rda+ rev. 1.1 , więc nie wydaje mi się aby wina leżała po stronie płyty :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matlide: Ja bym za bardzo na TwinMosy nie liczył. Mi się sypią na FSB 200 synchro a mojemu koledze na 205 :(

Heeeh..zmieńcie płyty :). Te TwinMosy(mtec) w dualu i synchro chodzą spoko na 440MHZ (11:3:3:2.5) a moze nawet i lepiej :))):)

To spox by było gdyby i mnie tyle poszły :P

Sprawdzałeś może ile i na jakich timingach idą CL2 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...