Skocz do zawartości
Conti

Chłodzenie amd - wydajnie i cicho do 100zł

Rekomendowane odpowiedzi

Chłodzenie procesorów amd od 2GHz wzwyż to niełatwa sprawa. :?

Nie każdy może pozwolić sobie na Zalmana, Thermalrighta czy Termaltake :( , nie każdy też chce wyciskać z procka ostatnie poty. Stąd ten temat - wydajnie i w miare cicho do 100zł (wraz z przesyłką). Na www.sirius.pl można w tej cenie nabyć te oto coolery.

Akasa Ak825Cu Carnivial cena: 85 zł

Arctic Cooling Copper Silent 2 TC cena: 69 zł

CoolerMaster HAC-V81 X-Dream cena: 55 zł

CoolerMaster CP5-8J71F - Aero 7 Lite cena: 89 zł

GlacialTech Igloo Silent Breeze 462 II cena: 89 zł

Spire 5F271B1L3 FalconRock II cena: 49 zł

Spire SPA04B4 WhisperRock IV cena: 49 zł

 

O części z nich było już pisane, ale nigdzie nie ma bezpośredniego porównania. Prosze więc wszystkich posiadających takie chłodzenie (i nie tylko) o wrażenia i opinie. Oczywiście jeżeli jest jakiś cooler pominięty przeze mnie to proszę go przedstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.

 

Chodzi mi o konkrety (w miare możliwości :) ). Sam miałem do czynienia ze Spire FalconRock2 i wypadło to mniej więcej tak:

 

barton 11x166, pasta dołączona do coolera, temp w obudowie około 30 st;

temp bez obciążenia / po max. obciążeniu przez 20 min

48 (dioda z socketa) / 55 - socket,

59 (dioda w procku) / 66 - procek ( w solteku to sie zwie abs - odczyt bezpośrednio z diody w procesorze)).

Jest cichy - słychać jednostajny, cichy szum powietrza ale nie przeszkadza, można spać przy włączonym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam akase i na razie verry happy with my cooler !! :twisted:

wicherek na low jest naprawde cichutki.... zastrzezenia moze budzić podstawa bo czeka was spoooooooro szlifowania... ale wiatraczek jak na swoją cene promocja na www.cooling.pl jest miły dla portwela i ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WhisperRock IV... póki co dobrze się sprawuje... temp. normalna ~ 44st.C

temp. w stresie (męczyłem go Prime'm95) ~ 51st.C ... ale nie wiem czy jest głośny czy nie bo mam głośny wiatrak w zasilaczu i po świętach sprawie sobie Papsta to dam znać jaki jest faktycznie ten WRIV

 

PS

Thorton 2000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zalmana 7000a alcu, wersje oem , za 106zl ,procek to barton 2500@3200+ 1,75v temp.52c w stresie za tę cene nie ma na rynku nic lepszego chyba warto dołożyć te 6zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takiego kompa który podany jest w podpisie i mam CoolerMastera HAC-V81 X-Dream, znakomity i tani tylko trochęgłośny, ale temperatura proca w full stressie trzyma się na poziomie ~45 stopni po podkręceniu do 3200+ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Conti zastanow sie nad Zalmanem 7000A-Al (full Al). W siriusie sa chyba po 99pln :D

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=7847&sid=1

 

Jezeli bedziesz mial mozliwosc zamontowania to bedzie to chyba najlepsze rozwiazanie. Nie wiem jak tam z jego waga, ale nie powinien przekraczac zbytnio 300g.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:!: :D :!: Dzięki za wszystkie wypowiedzi :!: :D :!:

 

Mam nadzieję, że ten wątek będzie się dalej rozwijał.

 

Takie informacje zgromadzone w jednym miejscu ułatwiają poszukiwania i wybranie "tego właściwego" chłodzenia, a okazuje się, że wcale nie trzeba wydawać powyżej 100zł aby zaopatrzyć się w całkiem przyzwoity cooler.

 

Zachęcam wszystkich do dodawania nowych informacji i dzielenia się wrażeniami :) z użytkowania coolerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat Zalman CNPS7000A-Al niewiele znalazłem, ale coś niecoś o Zalman CNPS7000A-AlCu to jest.

 

Fajnie wygląda, jest cichy, w miare nie za ciężki (445 g)

ale wymiary (dł. × szer. × wys.) mm: 109 × 109 × 62 mm - (przy płytach na nforce2 to zasilacz chyba trzeba z obudowy wywalić - 80x80 mieści się z niewielkim zapasem). Poza tym jeżeli ktoś nie ma otworów w płycie, niestety nie zamontuje Zalmana CNPS7000. (poprawka -zamontować można, potrzebna "przejściówka")

A teraz coś z testu (Zelman CNPS7000A-AlCu)

temp w przy obciążeniu: 46 przy 1400/min; 42 przy 2500/min.

Dla porównanie - ten sam zestaw, ten sam zespół testujący - cooler to Spire FalconRock 2 - 44 stopnie przy 2300/min.

Wniosek: ten model Zelmana jest cichy ale czy znacząco wydajniejszy :?: od fr2 a oczywiście droższy. A mowa o Zalman CNPS7000A-AlCu. CNPS7000A-Al będzie odrobine mniej wydajny !

 

http://www.pclab.pl/print7523.html

http://pclab.pl/print4216.html

(nie będzie się drukować - cały txt na 1 stronie :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...