Skocz do zawartości
fuxmen

voodoo 2 - podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

mój się kręcił bardzo ładnie. To chyba PowerColor był, o ile dobrze pamiętam, 12 megowy. To już tyle latek temu:) Jak kręcisz? Powerstripem czy masz inną metodę? Z tego co pamiętam to Voodoo2 kręciły się całkiem fajnie, mój nie sypał nawet artefaktami, tylko od razu się wieszał jak przegiąłem z taktowaniem. I chyba procesor można dużo bardziej wykręcić niż pamięci - o ile mnie moja pamięć nie myli:) Dokładnych wartości nie podam, bo ich po prostu nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lizzard mialem takiego samego swojego czasu najlepsza karta na osiedlu :) jak pamietam to voodo mzna bylo krecic mieszajc cos z kluczami w rejestrze pwinienes na wszystkie pamiatki i na gpu zalozyc jakies radiatorki (durzo tego jest ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie błędy? Napisz jakie są objawy! I tak jak napisał Arnie - sprawdź czy masz radiatory na chipach GPU - powinny być dwa. Niektóre wersje kart ich nie miały! To może być przeszkoda w kręceniu, bo voodoo się "trochę" grzały jak na tamte czasy. Może jakiś problem ze sterownikami? A do kręcenia rzeczywiście był patch do rejestru - jak dla GForce'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie bede mowil co mialem tylko powiem ze mam jeszce na stanie taka karte i to podkrecona. Niewiele ale zawsze : 90@100 .. Nic sie nie sype. Jest specjalny programik do tego. Wiem ze znalezienie go przy uzyciu google.pl zajelo mi moze z 15min. Wiec moja propozycja -> poSZUKAJ w googlach. Znajdziesz. Inna sprawa to chlodzenie. Voodoo 1 sie grzalo (tez mam - nawet 2 ) a voodoo2 to sie prawie gotuje. Wiem ze na 1 zamontowalem aktywne chlodzenie z czipsetu jakiegos zdjete to dojechalem 50@60 wiec nie byle co a dalej nie probowalem :) (swoja droga moze cos zrobie ...) Wiec jak Twoj kumpel nie chce lepic radiatorow to niech zapomni o podkrecaniu. Nie ma nic za darmo, niestety :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to spoko może go przekonam a co do tego programiku to co mam napisać "o/c voodoo 2"????

 

update

znalazłem to: http://www.hwupgrade.com/overclock/overclo...ck_voodoo2.html

są tam linki ale nie działają do programu V2oc1400 szukałemna filemirrors.com ale nic nie znalazło

szukałem ponazwie programu w googlach lecz zawsze 404 :(

update 2

a czy w tym programie da się zmieniać taktowania gpu i mem?? aha i wyczytałem tam że te procesory voodoo strasznie się grzeją i bez jakich kolwiek dodatków chłodzących to ani rusz tak jak by ło tyttaj muwione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo: proponuje szukac po "voodoo2 tweak"

Po drugie primo :wink: proponuje zerknac na www.voodoofiles.com nie wiem czy znajdziesz tam dokladnie to czego Ci trzeba ale sprawdzic warto.

Po trzecie (juz nie primo :P) z tego co mi wiadomo to w voodoo nie ma czegos takiego jak softowa zmiana szyny pamieci lub gpu. Tam jest cos takiego jak "pixel clock" :twisted: cokolwiek by to nie bylo. Caly czas mowie o programiku ktorym jak krecilem.

Po czwarte : NIE MA CHLODZENIA = NIE MA KRECENIA !!! Warto przyjac to do wiadomosci. Ja na swoim voodoo2 mam radiatorki firmowe :) ale jak sie przjdzesz do pierwszego lepszego sklepu ze sprzetem elektornicznym to kupisz kawal powyginanej blachy za 2 zeta (Ci ze sklepu uparcie twierdza ze to radiator :D ) podszlifujesz, wrzucisz nieco kleju thermopox i tym sposobem za 15zl zrobisz chlodzenie. Problem w tym ze bije ono cene karty :D !

 

(chwile pozniej .... :wink: )

 

..wiedzac czego szukam znalazlem to co Ciebie interesuje dosc szybko :). Oto link:

 

http://www.3dfxzone.it/dir/3dfx/voodoo2/tweak.htm

 

Programik nazywa sie : Voodoo Tweaker i to wlasnie go uzywalem ale jakiejs starszej wersji. Jest tam sporo innych rzeczy, pobaw sie. VT da sie sciagnac bo probowalem. :wink: Milego krecenia ale keep it cool :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z jakich sterow do V2 na XP korzystaliscie/korzystacie?

 

Jestem teraz zmuszony pochulac troche na starym dobrym V2 (jak to dobrze ze go nie sprzedalem) i nie wiem, ktore sa da best.. na voodoofiles jest ich "troche",a instalowanie kazdych po kolei mi sie specjalnie nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie moge znalez stery do voodoo 2??

A z jakich sterow do V2 na XP korzystaliscie/korzystacie?

 

Jestem teraz zmuszony pochulac troche na starym dobrym V2 (jak to dobrze ze go nie sprzedalem) i nie wiem, ktore sa da best.. na voodoofiles jest ich "troche",a instalowanie kazdych po kolei mi sie specjalnie nie widzi.

Normalnie tylko się rozpędzić i barnaka pi...dolnąć. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...