Skocz do zawartości
..::SNAP::..

JAKIE PROCKI SPALILES ??

Rekomendowane odpowiedzi

AMD Duron 1200@1450Mhz. Tego spalilem bo kombinowalem z blokiem, pamietam ze kupilem go w sobote rano a wieczorem byl juz martwy.

 

AMD AthlonXP 1700+@1750@WC18XXMhz (na WC juz dokladnie nie pamietam bo odrazu poszedl). Tego skruszylem zakladajac radiator a potem dokonczylem robote dokrecajac blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Duron 1200@1450Mhz. Tego spalilem bo kombinowalem z blokiem, pamietam ze kupilem go w sobote rano a wieczorem byl juz martwy.

 

AMD AthlonXP 1700+@1750@WC18XXMhz (na WC juz dokladnie nie pamietam bo odrazu poszedl). Tego skruszylem zakladajac radiator a potem dokonczylem robote dokrecajac blok.

SZYBCIUTKO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ciezko spalic procka :P,chyba ze ktos kamikadze nie patrzy na temperature daje przykladowo z 1.6A BOX na 3 GHz hehe ;),da sie wyczuc granice. Chociaz nie wiem moze i troszke szczescia tez trzeba miec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom ciezko spalic procka :P,chyba ze ktos kamikadze nie patrzy na temperature daje przykladowo z 1.6A BOX na 3 GHz hehe ;),da sie wyczuc granice. Chociaz nie wiem moze i troszke szczescia tez trzeba miec  :D

To raczej kwestia umiejetnosci. Znajomy uparl sie ze mi zrobi blok wodny i ten jego blok zalatwil mi dwa proce. Inna sprawa to fakt ze te proce to cos w stylu, latwo przyszlo, latwo poszlo.

 

W kreceniu, nawet extremalnym nie ma nic zlego i od tego proce nie pala sie. Dzieje sie to zazwyczaj z temperatury, jak czytam ze ktos ma np. XP1700+@1750-1850Mhz i ma 60*C to sie nie dziwie ze sie pala. Ja na powietrzu nie przekraczalem 38-42*C.

 

Jak do mnie pijesz to ja mam 30*C na 2750Mhz. Ciekawe ile Ty masz na tym BOX-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo można spalić AMD. Znajowi spalili pare AMD (Duron 800, XP 1.6,TB 1.2). Intela Copermine można było co najwyżej ukruszyć.

A już Tualatiny i P4 są dla mnie niezniszczalne.

Ukruszłem tylko PIII 1.1 GHz jak zakładałem Dragon-Orba III

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te proce to cos w stylu, latwo przyszlo, latwo poszlo

No mam nadzieję, że w moim przypadku tak nie będzie, bo żeby swój procek kupić to musiałem wyrzec się sporej ilości rzeczy...

 

No może sam procek, to jeszcze, ale ja za jednym zamachem wymieniłem jeszcze płyte i grafe, a na taki wydatek to niestety w najbliższym czasie sobie już nie pozwole :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zchajcowalem durona 850 bo sprzedawca debil z Logosa jak kupowakomplecie z klejem poweidzial ze to pasta 2 skladnikowa, klej sie zapiekl n aprocki i nieodprowadzalo ciepla, smrodek i po wszytkim :D

a wczesniej ciezo uszkodzilem procek od tnt 2 podkrencalem ja i patrzylem czy cieply tradaitor na procku, okazalo sie ze jakosc sywo pasta byla ciapnieta i procek sie grzal a radiator nie

no ale teas mam doswiadczenie i takich rzeczu jusz sie nierobi :lol:

 

ale jak ktos poczatkujacy bez doswiadczenia to mozna latwo cos zjarac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te proce to cos w stylu, latwo przyszlo, latwo poszlo

No mam nadzieję, że w moim przypadku tak nie będzie, bo żeby swój procek kupić to musiałem wyrzec się sporej ilości rzeczy...

 

No może sam procek, to jeszcze, ale ja za jednym zamachem wymieniłem jeszcze płyte i grafe, a na taki wydatek to niestety w najbliższym czasie sobie już nie pozwole :)

Wiesz, bez przesady oczywiscie zalowalem straty, tyle tylko ze te AMD zwlaszcza Duron wcale tak duzo nie kosztuja.

Inna sprawa to fakt ze czasem mam troche szczescia, ostatnio zamienilem Nanya DDR266 na Nanya DDR333 za 0zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na koncie Cyrixa 133 Mhz którego odpaliłem na radiatorze bez coolerka nawet jako Pentium 200 :lol: Pozatym raz sprawdzaliśmy z qmplem jak się kręcą pentiumy 75 mhz :lol: Padł chyba koło 120 Mhz jak dobrze pamiętam, ale co ciekawe płyta bezproblemowo działa do dziś z prockiem P133 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nic nie spalilem ani nie nadkruszylem bo za malo dosiwadczony jestem :D Moze to i dobrze :D

Jakie znów dobrze?!? Jeszcze nie wiesz jaka to adrenalina, jak ten smród działa na mózg, niezły odjazd :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety poszedl z dymem Xp 1700+. Ale nie byl krecony , to moja wina byla :( Zle zalozyle shima i radiator nie dotykal do proca dobrze. Drugiego zanim wlonczylem z 5 razy sprawdzalem czy jest wszystko OK :) Dobrze ze znajomy mi go wymienil bo wtedy ceny byly kapke wyzsze. Nie ma jak nauka na wlasnych bledach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie spalilem i nie spale. Prosty sposob jest na to - NIE KUPOWAC DURONOW I ATHLONOW :)

Hehe, ja nie spalilem ani intela, ani amd, ani nawet cyrixa (nawet motoroli nie spalilem w starej amidze). tak mi wstyd.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja spalilem TB 1.33 i to z serii AYHJA krecil sie ladnie na 1.6GHz.To wszystko przez to ze zakladalem blok wodny i cos sie spierdielilo,chyba jakis ladunek przeszedl.Proc nie byl ukruszony ,a jednak martwy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam spalilem tb 1,33 bo odwrotnie zalozylem cooper shima i radiator nie stykal sie z rdzeniem, usmazyl sie w jakies dobre 7 sekund,

a tak w ogole to chyba na<span style="color:red;">[ciach!]</span>y bylem :)

Dobre, tutaj sie usmialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie spalilem, nie zjaralem, nie skopcilem, nawet nie podwedzilem sticker 'ow na zadnym z podkrecanych urzadzen i o dziwo(???) jestem z tego dumny! :D

 

Pozdrawiam wszystkich palacych i niepalacych,

Janusz Maruszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...