Skocz do zawartości
Dimek

[UPDATE] Moje WC rev 4.0 whql ;-) (ZDJĘCIA)

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke to wszystko trwalo, bo wiele innych rzeczy do robienia mialem w miedzyczasie, ale w koncu udalo mi sie zlozyc swoje WC - obecnie wersja 4.0 whql. Ale po kolei...

 

Zeby wszystko bylo w miare mobilne - zrobilem sobie taki "wózek" pod swojego Big Towera... Teraz mam MEGA Big Towera :wink:

 

Dołączona grafika

 

Do tego rozwiazania wkomponowalem chlodnice (od Mate'a) z niebieska dioda 5mm w srodku wiatrakow (czego moze dokladnie nie widac na tym zdjeciu ;-) )

 

Dołączona grafika

 

Zdecydowalem sie na wieksze niz poprzednio weze - teraz mam 16/22 i jakos moja pompka - Eheim 1048 (600l/h) sobie z tym daje rade. Oto jak wygladaja zawodnicy do chlodzenia:

CPU :arrow: Storm1 od Mate'a

GPU :arrow: rowniez od Mate'a

NB :arrow: beta wersja by Witch & Popixs

 

Dołączona grafika

 

A tu zblizenie na reservoir wlasnego pomyslu i wykonania:

 

Dołączona grafika

 

Calosc musi byc of koz dobrze widoczna z zewnatrz, wiec zrobilem takie oto okno:

 

Dołączona grafika

 

Przedni panel wraz termometrem i sterowaniem katodami i wiatrakami wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

Po wielu przerobkach (malych i duzych), o ktorych nie chce tu przynudzac calosc w srodku wyglada tak:

 

Dołączona grafika

 

A tak z zalozonym oknem z zewnatrz wyglada cala buda + widok z przodu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Zblizenie na okienko:

 

Dołączona grafika

 

I teraz Night (Light) Session :wink: Mam dwie katodki blue (Revoltec + chyba Sunbeam) Swieca calkiem niezle - zdjecia ponizej:

 

Tylko boczna katodka swieci

Dołączona grafika

 

Tutaj tylko dolna

Dołączona grafika

 

A tutaj obie swieca

Dołączona grafika

 

Dodatkowo swieci jeszcze nawiewowy wiatrak przedni + diodka w chlodnicy i darmowy mod od Abita (dwie diody na mobo - red + green ;-) ) Oto one:

Dołączona grafika

 

Tak prezentuje sie calosc by night

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Podczas calej modyfikacji (liczac od poprzedniej wersji WC) zdjec narobilem okolo 1000, ale wybralem te najbardziej obrazowe.

Ciekaw jestem waszych opinii - co sie podoba, co sie nie podoba itp

 

Update: tego zoltka w fdd juz nie ma :twisted:

 

Wesolych Swiat dla kazdego, komu chcialo sie czytac i ogladac az do tego miejsca :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nizle cacko

Co mi nie pasi ?

Ten panelik 6 in 1

i zolty cyngwajsik w stacji dyskietek,

ale caloksztalt na +

mam pytanko Dimek : Skad sie biora takie fajne naklejki Athlon, jaka masz na zasilaczu ? ( na allegro nie ma )

 

PZDR4ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nizle cacko 

Co mi nie pasi ? 

Ten panelik 6 in 1 

i zolty cyngwajsik w stacji dyskietek, 

ale caloksztalt na +

mam pytanko Dimek : Skad sie biora takie fajne naklejki Athlon, jaka masz na zasilaczu ? ( na allegro nie ma )

 

PZDR4ALL

Panelik 6in1 musi byc bo do cyfraka sie BARDZO przydaje, a i wyjscie na sluchawki pozwala mi zapomniec o gimnastyce zeby dostac sie na tyl budy zeby podlaczyc sluchawki (co jak widac na zdjeciach moze byc dosc trudne ;-) )

To zoltko tez mi srednio pasuje i chyba serio je zdejme w najblizszym czasie...

 

Naklejke dostalem od kumpla, ktory pracuje w NTT - dostaja takie razem z prockami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Całkiem niezły MOD - na temat samego WC może nie bede sie wypowiadał bo sie na tym poprostu nie znam :P Ogólnie cały MOD spoko - nawet ten panelik ujdzie..... tylko naprawde ten żółty badziew..... :x

... To zoltko tez mi srednio pasuje.... 

ono tam w ogólenie pasuje :!:

 

POZDRAWIAM - WESOŁYCH ŚWIĄT !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co troche jakos tak  nieladnie ci sie to w budzie uklada :) - ogolnie spoko projekt :)

Uklada sie na tyle na ile mozna ulozyc tyle kabli ile mam - a jest ich sporo...

Zobacz ta fotke - a to nmie jest ostatnia wersja - teraz jest kabli jeszcze wiecej... Czy to nie jest jakis porzadek :?:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze znam Dimka osobiscie i mialem okazje ogladac jego poczynania z modem oraz z WC, wiem ze wlozyl w to naprawde sporo pracy i poswiecil swoj cenny czas. Z nieciekawej IMHO budy stworzyl to co mu naprawde odpowiadalo i co mi sie podoba bo przeciez nie chodzi tutaj o malowanie wszystkiego co popadnie na inny kolor (nie kazdego rajcuje czarny tudziez inny kolor) a na maksymalnym ulatwieniem sobie zycia (vide panel 6in1 - sam mam takowy i jest to naprawde wygodna sprawa). Bardzo pomyslowy i fajny jest motyw z maskownica z glosnika + filtr przeciwkurzowy (ponczocha roxx :wink: ). To samo tyczy sie katod, ktore wprawdzie bardzo sie oklepaly ale mysle ze akurat w niebieskim wydaniu kazdemu "wpadaja" w oko.

Co do WC to takze bardzo mi sie podoba ze wzgledu na to ze jest przemyslane co do ulozenia, wyglada schludnie oraz spelnia bardzo dobrze swoje zadanie - a przeciez o to tutaj chodzi panowie :wink:

Podoba mi sie pomysl z wozkiem na chlodnice (przyznam ze pierwszy raz widze takie rozwiazanie) bo nie psuje wizualnie calego projektu a dodatkowo mozna bude przemieszczac dzieki kolkom :D

Jak dla mnie duzy + za wlozona prace (jak najmniejszym kosztem) oraz

+ za przemyslane WC.

 

Do genghiskhana :arrow: nie wiem czy tak bardzo udzielily sie tobie emocje swiateczne czy dalej reprezentujesz sie w roli forumowego blazna ale poparlbys swoja mizerna wypowiedz jakims argumentami :!: :evil:

Kazdy twoj kolejny post na tym forum to ZENADA :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wg mnie jeżeli już zrobiłeś stelaż pod komputerem to wykorzystaj go w jak największym stopniu i przerzuć jak najwięcej komponentów WC właśnie tam. Po co zagracać sobie budę tym wszystkim.

A co do mobilności, jak ktoś chce mieć mobilny komputer to kupuje laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wg mnie jeżeli już zrobiłeś stelaż pod komputerem to wykorzystaj go w jak największym stopniu i przerzuć jak najwięcej komponentów WC właśnie tam. Po co zagracać sobie budę tym wszystkim.

A co do mobilności, jak ktoś chce mieć mobilny komputer to kupuje laptopa

Jako, ze to moje WC rev 4.0, to niestety wiele z pomyslow, ktore wpadly mi do glowy po rev 1.0 bylo juz nie do wykonania... Wozek zrobilem na samym poczatku, wtedy tez pocialem dno budy w taki a nie inny sposob i np pompki juz za bardzo nie zmieszcze tam (daloby sie of koz, ale duzo plataniny wezy i kolanek by bylo)... Pozniej zeby nie kupowac co chwila kolejnych "zabawek" to po prostu rozwijalem i dopieszczalem to co juz mam...

Jak teraz zaczynalbym przygode z WC, to na pewno robilbym to zupelnie inaczej... Np bloki inne, mocowanie wezy inne, pompka inna - zupelnie inaczej bym sie w to bawil

 

Dokladnie - zgadzam sie w 100%. Przeciez nie jezdze z tym kompem na wycieczki za miasto i nie przenosze go co chwila do kumpla klatke obok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mobilnosc tego WC ile czasu zajmie ci np. wymiana mobo wrazie czego - u mnie sciagniecie bloku to jakies 5 sekund - doslownie - a nie powiem dziala super

nie wiem

moze to dlatego ze nielubie kolanek

Ja tez nie cierpie kolanek i jak bede zakladal u mnie wc to na pewno ich nie zastosuje :wink: Pomaluj bude to doda jej uroku bo tak wyglada okropnie z zewnatrz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie podoba.

widac ze wlozyles sporo pracy , nietuzinkowy i calkiem fajny ksztalt okna.

razi mnie kilka szczegolow...mimo upiecia z tylu kabli dalej jest ich pelno:(

moim zdaniem za duzo cybantow , troche psuja estetyke ale pewnie byly potrzebne , ja robie na szybkozlaczkach wiec tak duzo nie bede ich mial ;)

 

ogolnie mocna 4 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mobilnosc tego WC ile czasu zajmie ci np. wymiana mobo wrazie czego - u mnie sciagniecie bloku to jakies 5 sekund - doslownie - a nie powiem dziala super

nie wiem

moze to dlatego ze nielubie kolanek

Miedzy innymi dlatego tyle trwalo skladanie do kupy calosci, bo chcialem miec i mam (chyba) wszystkie czesci takie jak chce - mobo, proca, grafike (szarpnalem sie od razu na 9800, zeby pozniej nie bawic sie w zmiany). Nie zamierzam nic zmieniac (no moze hdd doloze, ale to malo zwiazane) i dlatego tez nie przeszkadza mi "niemobilnosc" w twoim rozumieniu... Wszystko dziala sprawnie, nie sypie sie i mam nadzieje, ze tak bedzie jeszcze BARDZO dlugo

Swoja droga to co ty masz za "solidne" zapiecie, ktore mozna w 5 sekund zdjac :?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o mobilnosc tego WC ile czasu zajmie ci np. wymiana mobo wrazie czego - u mnie sciagniecie bloku to jakies 5 sekund - doslownie - a nie powiem dziala super

nie wiem

moze to dlatego ze nielubie kolanek

Ja tez nie cierpie kolanek i jak bede zakladal u mnie wc to na pewno ich nie zastosuje :wink: Pomaluj bude to doda jej uroku bo tak wyglada okropnie z zewnatrz :?

Kolanka bardzo ulatwiaja sensowne ulozenie wezy, bez zagiec i zbednych dlugosci. W rev 1.0 tez nie mialem kolanek i szybko z tego rozwiazania zrezygnowalem...

Jesli mialbym malowac - to chyba na poczatku - teraz to raczej nierealne majac wszystko zlozone do kupy. A poza tym podoba mi sie jasny kolor :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to wszystko podoba, ładnie ułożone węże, w miare pożądek w środku, niebieskie podświetlenie i ten wózeczek, Wygląda to ładnie, taki "technician mod :D" ładnie, widać że dużo pracy włożyłes w to. Podoba mi się ta maskownica z przodu, ładnie by wygladała ta obudowa pomalowana na czarno. Jak dla mnie 5 :>

 

UTD: Z czego zrobiłe ten rezerwuarek bo męczy mnie już od kilku tygodni wymyslenie jakiegoś fajnego rezerwuaru - odpowietrznika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wózkiem na chłodnice jest super 8) a także reserwuar którego budowa bardzo mnie ciekawi :)

 

 

Ps.

Oczywiście jak zawsze pan genghiskhan nic nie wniósł swoimi tępymi postami :evil: jeszcze nie widziałem twojej sensownej odpowiedzi, same lol tylko w twoich postach widze :evil: - zmień forum na forum.humor.pl :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się to wszystko podoba, ładnie ułożone węże, w miare pożądek w środku, niebieskie podświetlenie i ten wózeczek, Wygląda to ładnie, taki "technician mod :D" ładnie, widać że dużo pracy włożyłes w to. Podoba mi się ta maskownica z przodu, ładnie by wygladała ta obudowa pomalowana na czarno. Jak dla mnie 5 :>

 

UTD: Z czego zrobiłe ten rezerwuarek bo męczy mnie już od kilku tygodni wymyslenie jakiegoś fajnego rezerwuaru - odpowietrznika

Dzieki za opinie :D Jesli chodzi o rezerwuar, to jest z "nienapompowanej" butli PET 5 litrowej (przed rozprezeniem tak wlasnie wyglada butelka na wode mineralna o pojemnosci 5 litrow :!: ). Wkleilem tam przegrode, ktora ma odgradzac bombelki od dalszej czesci obiegu i powiem, ze sprawuje sie nad wyraz dobrze :idea: Tylko nie wiedzialem, ze Poxipol tak sie "ciagnie" i jak zaczalem to robic to troszke niedokladnie pare razy maznalem patyczkiem do klejenia i troszke popackalem zbiorniczek, ale pozniej wyczyscilem ile sie dalo i wyglada jak wyglada :wink:

Zostaly mi jeszcze chyba dwie albo jedna taka butla, wiec jak nie znajdziesz innego sposobu a bedziesz chcial taki jak moj, to moge ci jakos podeslac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starcie chcialbym pogratulowac pomyslu jak i wykonania. Co do WC to sie nie moge zabardzo wypowiedziec bo nie mialem z tym doczynienia, aczkolwiek na moje oko(nie na pierwszy rzut oka) jest poskladane jak nalezy, az mile dla oka. Jak najbardziej przypadl mi do gusty ten wózek od towera(konstrukcja bardzo solidna, widzialem). Dimek nie wspomnial jeszcze a bardzo przemyslanym cięciu obudowy tz. uzyskal boczny, sciagany bok(stardardowo sciagane bylo wszystko od gory). Co do okna to napewno spelnia ono swoja role, nie jest male ani za duze, ksztalt ciekawy. Jeszcze raz gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl buda imho wszystko super tylko faktycznie te kolanka troche psuja efekt . Ale zastanawia mnie jedno czy woda leci na proca przez zbiornik wyrownawczy (czyt. zmijszajac "impet" wody wpadajacej na CPU ?? ) troche dziwne rozwiazanie jezeli dobrze mi sie zdaje . Ogolnie co do moda to masz calkiem ciekawa podstawe pod taki industrial mod grube rury jakies matalowe wstawki , troche rdzawych elementow wozek jako taki stelaz no i takie tam(rozebrac jakas stara machine i powzucac troche czesci tu i tam :) ) Tylko kolor mi sie troche nie widzi.

 

[update] Co to wlasciwie jest za zbiornik :?: (najpierw myslalem ze to butelka :twisted: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl buda imho wszystko super tylko faktycznie te kolanka troche psuja efekt . Ale zastanawia mnie jedno czy woda leci na proca przez zbiornik wyrownawczy (czyt. zmijszajac "impet" wody wpadajacej na CPU ?? )  troche dziwne rozwiazanie jezeli dobrze mi sie zdaje . Ogolnie co do moda to masz calkiem ciekawa podstawe pod taki industrial mod grube rury jakies matalowe wstawki , troche rdzawych elementow  wozek jako taki stelaz no i takie tam(rozebrac jakas stara machine i powzucac troche czesci tu i tam :) ) Tylko kolor mi sie troche nie widzi.

 

[update] Co to wlasciwie jest za zbiornik  :?: (najpierw myslalem ze to butelka  :twisted: )

Wiem, ze pod wzgledem wydajnosci to srednie rozwiazanie, ale mam taki a nie inny uklad w budzie i nie zalezy mi na extreeeeme OC (zob. podpis - standard).

Na razie poprzestane na WC rev 4.0, ale kiedys NA PEWNO bedzie to ewoluowalo - moze tez kolor, bo teraz rozbierac calosc, zeby tylko pomalowac to mi sie juz nie chce :?

 

PS ten zbiornik - juz pisalem wczesniej - to "nienapompowana" butelka PET o pojemnosci 5l. Spoko sie w niej wierci, ma dosc grube scianki i szczelne zamkniecie - w swojej nowej roli zbiornika wyrownawczego spisuje sie bardzo dobrze :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo super Ci to wyszlo :) 5 za wc 4 za moda, ale przeciez nie o to tu chodzilo :)

 

btw ile na to kasy wyszlo :?:

Ile wyszlo to w sumie nie wiem, ale nie chce mi sie liczyc... Tak mysle, ze jak bym mial cala sume ktora wydalem na wszystkie rev swojego WC, to teraz moglbym spokojnie kupic porzadny zestaw CPU+GPU+NB z niezla pompka i kupa bajerkow do tego...

 

 

Dzieki wszystkim za opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny ten baniaczek jak jakies pojidelko dla swinki morskiej wyglada (z tego jest?? ) ogulnie terz spox i moze pomaloj bude w np hipisowskie kolory 8) (jakies wzorki kropki kwiatki kolorowe :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle, ze jak bym mial cala sume ktora wydalem na wszystkie rev swojego WC, to teraz moglbym spokojnie kupic porzadny zestaw CPU+GPU+NB z niezla pompka i kupa bajerkow do tego...

a ja mysle ze juz masz całe wc z niezla pompa i kupa bajerkow :D heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...