Skocz do zawartości
Dimek

[UPDATE] Moje WC rev 4.0 whql ;-) (ZDJĘCIA)

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko buda :D  

Tylko pomalować by sie przydało :)  

 

A ten panelik 6in1 to na Allegro kupiłeś czy gdzie?

Panel kupiony na allegro dzieki uprzejmosci kolegi turzol'a za jakies 120~130zl - nie pamietam dokladnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko buda :D  

Tylko pomalować by sie przydało :)  

 

A ten panelik 6in1 to na Allegro kupiłeś czy gdzie?

Panel kupiony na allegro dzieki uprzejmosci kolegi turzol'a za jakies 120~130zl - nie pamietam dokladnie...
THX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko WC :!: Podoba mi sie :)

Tez zamierzam stosowac kolanka IMHO niezbedne do znosnego ulozenia krotkich wezy.

Ktos pisal "za duzo cybantow", mi osobiscie to nie przeszkadza, powiem wiecej nawet dodaje uroku :) to moje wlasne odczucie.

 

ps. Dimek nie to ze sie czepiam :wink: ale czy na chlodnice nie wieje cieple powierze z budy ?

Widze wentyla z przodu budy ale na chlodnicy sa 4.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko WC :!: Podoba mi sie :)

Tez zamierzam stosowac kolanka IMHO niezbedne do znosnego ulozenia krotkich wezy. 

Ktos pisal "za duzo cybantow", mi osobiscie to nie przeszkadza, powiem wiecej nawet dodaje uroku :) to moje wlasne odczucie.

 

ps. Dimek nie to ze sie czepiam :wink: ale czy na chlodnice nie wieje cieple powierze z budy ? 

Widze wentyla z przodu budy ale na chlodnicy sa 4.

pozdro

Choc czujnik pokazuje temp w budzie po godzinie pracy na poziomie 23-26stC przy wentylach naminimum (wiec nie tak zle), to jednak ostatnio zastanawiam sie czy nie odwrocic wiatrakow, zeby wialy do srodka budy zasysajac powietrze od spodu... Jak sadzicie, czy to rozwiazanie bedzie lepsze :?: :idea: :?:

 

Faktyczny zysk z ruchu powietrza w budzie bylby moze wiekszy, niz teraz... Jak bede mial troche czasu to sprobuje sie temu bardziej przyjrzec i cos potestowac :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc czujnik pokazuje temp w budzie po godzinie pracy na poziomie 23-26stC przy wentylach naminimum (wiec nie tak zle), to jednak ostatnio zastanawiam sie czy nie odwrocic wiatrakow, zeby wialy do srodka budy zasysajac powietrze od spodu... Jak sadzicie, czy to rozwiazanie bedzie lepsze  :?:  :idea:  :?:

Hmm... moze pomoc ale nie koniecznie, bo jak wiadomo chlodnica tez sie grzeje i teraz pytanie: czy powietrze w budzie jest nizsze od tego co wylatuje spod chlodnicy czy nie ? bo jezeli jest to nie ma sensu ogrzewac dodatkowo budy po obroceniu wentyli. Tak mi sie wydaje. Zmierz temp powietrza spod chlodnicy przed odwracaniem wentyli.

Ile masz stC w pokoju ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja wypowiedz nawiąże do czego innego zauważcie że powietrze zasysane na chłodnice jest z wewnątrz budy jak dla mnie big LOL to na cholere to jest na zewnątrz bo co bo się nie zmieściło do środka to wolał bym na stałe przytwierdzić do budy na górze a nie zasysać ciepłe powietrze z budy to jest dla mnie wielki minus i dlatego mówię NIE mi się nie widzi nie przemyślane !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez wyzej jest napisane, ze wiatraki sa juz obrocone i zasysaja powietrze do srodka budy...

Po kilku dniach obserwacji moge stwierdzic, ze temp w budzie spadla o dobre 3-4 stopnie a procka nie zmnienila sie...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a temperatura wody jak spadła ? czy nie

Mialem dawac termometr do rezerwuaru, ale jakos nie chce mi sie szukac fajnego... aktualnie nia mam jeszcze pomiaru temperatury wody :(

 

OT: w next rev WC nie bede mial juz bloczku na NB, bo zadnego wiekszego pozytku z niego nie ma (ta rewizja NB nie grzeje sie zbyt mocno) i bede mial przez to troszke wiecej miejsca w budzie i wiecej mozliwosci OC CPU i GPU :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek zamontuj sobie na nb zalman'a zm-nb47j, sam mam takiego i mam 24stC przy 1.7v i lekko skeconym procku, a pozatym cisza :D

 

pozdro

W miejsce bloku powedruje wlasnie niebieski zalman, ale tymczasowo nie jest dostepny w 4maxie a dzis obskoczylem wszystkie lepsze sklepy w miescie i tez nigdzie nie mieli :x Niby mam zlotego zalmana, ale jak juz to zaloze niebieskiego...

 

Jaka masz plyte glowna :?: Jesli NF7, to nie pokazuje ona temp NB, tylko czujnik zlokalizowany jest niedaleko socketu i pokazuje mniej wiecej temp w obudowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz plyte glowna  :?:  Jesli NF7, to nie pokazuje ona temp NB, tylko czujnik zlokalizowany jest niedaleko socketu i pokazuje mniej wiecej temp w obudowie

no wlasnie mam NF7 a na forum abita czytalem ze wlasnie tak jest ze ta temp jest troche zaklamana [nie jest realna temp mostka] ale jak dotykam zalman'a to jest lekko cieplawy po katowaniu prime przez 4h

osobiscie jestem z niego zadowolony :)

ps. 4max ma ceny z kosmosu, poszukaj gdzie indziej

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem troszke czasu i zrobilem kilka zmian, o ktorych myslalem ostatnio... Wywalilem blok z NB (docelowo bedzie tam niebieski Zalman) i tymczasowo zrezygnowalem z rezerwuara... Weze od pompki do proca i od radka do pierwszego laczenia sa nowe, reszta stara - od razu widac roznice :?

Aktualnie buda wewnatrz wyglada tak

 

Dołączona grafika

 

Ujecie nocne przy wlaczonych obu katodach

 

Dołączona grafika

 

A tak zamierzam docelowo zrobic WC rev 5.0, ktore po dopracowaniu szczegolow otrzyma upragniony certyfikat WHQL :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Co o tym ukladzie sadzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek a tego co widze na szkicu to chcesz utopic pompe.

Nie lepiej bedzie jak woda bedzie plynac pompa -> chlodnica -> proc -> radek -> zbiornik [pompa] ?

Zauwaz ze pompa dodatkowo podgrzewa wode [minimalnie ale zawsze cos],

wiec na proca bedzie plynac ta minimalnie podgrzana woda i z tamtad do radka.

IMO lepiej jest umiescic chlodnice miedzy pompa a procem.

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalozeniem (chyba niezmiennym) jest pokazany uklad elementow WC - inaczej nie pomieszcze wszystkiego... To co wiem, ze juz zmienie, to podlaczenie bloku CPU: najpierw z pompki pojdzie na gore i z dolnego wylotu dopiero do Radeona...

Roznice w temp wody beda minimalne, a wstawianie chlodnicy w obiegu pomiedzy pompe a CPU skomplikuje i wydluzy rozklad wezy w budzie...

Czekam na dalsze sugestie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. a ja mam takie pytanko.

jaka jest roznica w o/c rating przy uzyciu bloku wierconego np od mate'a i cos pokroju pawnee/atira? krocce takie same ofcoz.

bo nie wiem czy warto wydawac te 50-60zl wiecej dla doslownie kilku mhz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. a ja mam takie pytanko.

jaka jest roznica w o/c rating przy uzyciu bloku wierconego np od mate'a i cos pokroju pawnee/atira? krocce takie same ofcoz.

bo nie wiem czy warto wydawac te 50-60zl wiecej dla doslownie kilku mhz...

Dołączona grafika

 

Zdjecie zrobione dosc niedawno... Uklad szeregowy CPU > GPU > NB, Vcore 2,1V (real 2,05V), NB 1,6V i GPU bez OC

Bloki CPU i GPU wiercone, NB frezowany

Konstrukcje frezowane na pewno sa wydajniejsze, ale nawet majac super blok frezowany mozna miec slabsze wyniki OC poprzez zle dobrane pozostale elementu ukladu WC

Moj uklad z konstrukcjami wierconymi spisuje sie BARDZO dobrze, na pewno lepiej niz niejeden uklad z najnowszym blokiem frezowanym i beznadziejna/nieprzemyslana reszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.. czyli jak teraz mam urielka to przydaloby sie na gpu cos frezowanego? czy moze byc wiercony?

Wszystko zalezy od reszty elementow ukladu i dokladnosci instalacji...

Masz kase - kup frezowany, nie masz - kup tanszy wiercony... WIELKICH roznic w OC nie bedziesz mial, a mozesz zaoszczedzic troche kasy, bo cisze bedziesz mial w obu przypadkach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic z szedł na WC :)

Mod i bardzo fajny, kolor mi osobiscie neio przeszkadza...

Tylko gdybym miał miec to samo, to zamontowałbym sobie zielone katody - dla mnie najfajniesze (nastepne sa niebieskie ;P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic z szedł na WC :)

Mod i bardzo fajny, kolor mi osobiscie neio przeszkadza...

Tylko gdybym miał miec to samo, to zamontowałbym sobie zielone katody - dla mnie najfajniesze (nastepne sa niebieskie ;P)

W next rev badzie prawdopodobnie zielony wiatrak 120mm i zielona katoda... ale kiedy to bedzie, to jeszcze nie wiem (brak wystarczajacej ilosci keszu :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkiem calkiem :]

Mi sie podoba tylko tez zaczynam byc zmeczony nawalem "niebieskiej mody" . . .

Sam mam tez co prawda niebieska katodke ale mysle o wymianie jej wlasnie z ww powodu a plyteczke mam epoxa i grafa szafirka tez zielonego wiec chyba wszysko walne na zielono :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...