Skocz do zawartości
rex

Informatycy szkolni

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie uważacie, że wielu informatyków pracujących w szkołach to LAMY które nawet nie potrafią odinstalować programów? :)

Jeżeli u kogoś w budzie jest tępy informatyk niech tu onim napisze i o tym jakie głupoty robi.

Ja mam takie przewboje że można sie zlać na lekcjach przykład -> informatyk zauważył że kumpel używa gg, kazał mu odinstalować, a on naściemniał że nie wie jak. Dzielny "admin" podszedł i do komputera i wykonał następującą operacje w celu wyrzucenia gg: start -> wszystkie programy -> gadu-gadu -> PPM -> usuń. Tak tak a ikona na pulpicie została.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość to żadnej instrukcji nie przeczytała. Co do informatyków szkolnych to zwykle biorą ludzi związanych z innymi przedmiotami - najczęściej fizyków i matematyków. Żaden rozsądny informatyk nie pójdzie tak tak psie pieniądze pracować do szkoły publicznej bo to się czerstwą bułką można pochlastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też większość lekcji wygląda tak:

-możecie wejśc do Internetu

-możecie pograć sobie

-dzisiaj sprawdzian z x lekcji "Mistrza klawia***"

-a po Świetach mamy: "Robienie stron internetowych" :lol:

:( Jak dla mnie klapa, ale od czego jest samodokształcanie, zresztą przy takich to łatwo 6 można dostać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh..

ja np mam w szkole bdb informatykow ;> znaja sie na zeczy etc.. w szkole jest okolo 9sal 150komputerow servery novelowe i linuxowe oni tym sie zajmuja i chyba musza wiedziec o co chodzi.. Ja np, na lekcji os`y sucham qolesia ktory bardzo dobrze wyklada wiec luz... Jakichs takich podtkniec nie zauwazylem od 1wrzesnia.. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiekszość informatyków to faktycznie buraki, których jedyna wiedza pochodzi z książek typu "ABC WINDOWS 98", aczkolwiek zdarzają się wyjątki. Niestety jest dokładnie tak, jak napisał ParanoiK - najczęściej na to stanowisko zatrudnia się jakichś nauczycieli innymch przedmiotów (najczęściej matematyków), którzy potrafią włączyć, wyłączyć wejść do internetu i napisać podanie w wordzie (ale bez zmiany czcionki) i na tym kończy sie ich wiedza praktyczna.

 

Kiedyś (czyt. nawet nie tak dawno) mój informatyk (wychowawca zresztą), który oczywiście wybitnie zna się na sprzęcie kupował sobie komputer, przez co chodził po szkole podjarany przez ok. 2 tygodnie. Wydał ok. 6 tysiaków kierując sie głównie zasadą "im droższe tym lepsze", tak się jakoś złożyło, że jakieś 1,5 tygodnia poźniej ja złożyłem sobie kompa za 3300zl. Nawet nie wyobrażacie sobie jakaż była moja satysfakcja, kiedy pytałem o wynik 3dmarks na jego sprzęcie i podawałem swoj, o 1/3 lepszy :twisted: .

 

Ale musze przyznać, że jeśli chodzi o serverowanie, to sie sqrczybyk zna. Adminuje całej szkole, a komp jest w średnio co 3-4 sali na 250 + 2 sale informatyczne po 15 komputerów, do tego szkoła ma swoj wlasny serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam informatyka który przerabia program (Excel, Word) z tym ze przy tłumaczeniu stwierdza czasami "Wiem ze to będzie dopiero w 2 lub 3 klasie na matematyce (sic! jestem w pierwszej!) ale jako klasa mat-inf powinniscie już miec pojecie o całkowaniu numerycznym itp. :lol: A potem zadanie domowe z funkcji trygonometrycznych (szczegółowe) które będą na początku drugiej klasy :lol: Szkoda ze Excel i Word to sekretarce sie przydają ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze Excel i Word to sekretarce sie przydają ....

oj zebys sie nie zdziwil :lol:

No tak, już sie przekonałem ze w Excelu można wielce przydatne aplikacje wykonac np. dzinnik szkolny (F.uck!) i program do sprawdzania czy dana liczba jest pierwsza. A myslałem ze od tego jest pascal... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buehehehhehehehehehehehehehehehehehehehe u nas baba od informy jak chciała sformatowac dyskietke to usunęła skrót z pulpitu i była happy ;p

ahahahahah u mnie byl taki informatyk ktory nie umial zrobic formatu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teksty:

 

:arrow: Na pulpicie ikona Ulubione strony.exe :D Nauczycielka coś grzebie i otworzyła to. "No znowu mi tu pościągali" itp. chciała usunąć PPM > usun, ale on dzialal, dopiero jak sie meczyla itp. itd. teksty walila "no tak, takie coś nie tak latwo skaswac" wkurzylem sie no i CTRL+ALT+DEL , procesy i kill ;]

:arrow: Lekcja "Panel Sterowania", jedni qmple maja "Widok klasyczny(ikony), kombinowała jakieś 1-2 minut zeby wlaczyc ten XP'siarski

:arrow: Ogolnie babka spoko, ale nudza mnie lekcje "tworzenie folderów(w WinXP). No rozumiem że nie każdy ma kompa w domu ale.... :roll:

 

W podstawowce robilismy plan lekcji w Excelu. najpierw babka mowila ze "kazdy ma troche zrobic", to bylismy we 3 (!!) przy kompie i zrobilismy. Pozniej jak oceniala "ja mowilam kazdy ma zrobic sam plan lekcji :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja niewiem w sumie to umnie facetka ma jakis kurs czy cos ze tylko worda i innych glupot uczy raz na jakis czas przychodzi kolo i daglada tych celkow 1000 ze 128mbram :) (terz astach na stronke szkoly obrazki w bmp ladowal) ale ogulnie jest niezle (mozna odpoczac po ciezkiej pracy ;) forum obejzec jak zadanie sie szybciej zrobi) i zauwazylem taka dziwna zecz ze jak wchdze ostatni do pracowni (na 35osob w klasie 10 chlopa wiec pania (wsi i cholocie rowniez) trzeba pierwszenstwa ustapic) to wszyscy stoja na srodku i czekaja az ja usiade a jak usiade to leca jak najblizej mnie (dziwne ciekawe czemu ;) jest jeszcze koles od kolka inf na ktore mam zaszczyt uczeszczac za zdje sie 40zl mies gosc przychodzi tam z zamilowania nie dla pieniedzy normalnie pracuje jako admin w jakiejs firmie a na kolku uczy podstaw linuxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście w gimnazium w Dubiecku miałem takiego nauczyciela <lol> na maxa z kumplem chcieliśmy pożyczyć office 2000 i zgadnijcie co powiedział ?? Że nie pożyczy bo mu INTEL sprawe założy w sądzie ha ha to jest dopiero tuman !!!! A szkoda cokolwiek wogóle mówić!!!! Teraz jestem w LO i mamy zej.......ego informatyka tylko że gość uczy WF-u ale zna sie na rzeczy tyle moge powiedzieć !!! A gość który mnie informy uczy to jest dopiero LOL dajcie mejle to wam prześle minute lekcji spędzonej z tym deb.....em mówie wam wypas totalny !!! Śmiechu co nie miara !!! Jak dostaniecie kawałek lekcji to wypowiedzcie sie co o tym gościu myślicie OK ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w szkole jest jeden informatyk który sie zna na rzeczy, prowadzi kółko delphi itp. ale niestety ja mam lekcje z drugim, matołem. Teraz z informatyki wychodzi mi 3 :lol: dlaczego? dlatego że za pierwszą prace dostałem dwie 3, dodam że prace kazał zrobić w notatniku. Albo dostałem 2 za prace "ułamki", chodziło oto że napisał nam w wordzie 4 przykłady, w każdym z nich po 5-6 ułamków (trzeba było zaokrąglać żeby wyszedł wynik). Najleprze jednak były ułamki jak zapisywał, wyglądało to tak:licznik w pierwszym wierszu, kreska ułamkowa zrobiona z myślników w drugim wierszu i mianownik w trzecim wierszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xenik l.gaszka@mmj.pl czekam na kawałek lekcji :D:D

a mnie w gimnazjum uczyła taka tępa babka ;P kiedys ją tak zacząłem zaginać że sie wkurzyła i wezwała rodziców... mama przyszła i cos tam z nia pogadała huehueehu ;]

babka raz wezwała servis OPTIMUSA bo przycisk POWER weszedł troche do srodka obudowy hhuahauahauh ;] no i za zaciecie kompa i nie czekanie az pozwoli zresetowac PAŁA ;]

 

teraz chodze do LO i babka juz bardziej kumata ale i tak słabo (z maty jest o wiele lepsza) no ale jak niektore laski z mojej klasy nie umia w WORDZIE nic zrobic to trudno zeby informatycy uczyli nas innych rzeczy ;]

na ostatniej lekcji robilismy bazy danych w accesie to juz nie ktorzy sie niezle pogubili ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie za wyłączanie kompa przez długie trzymanie poweru gdy sie zatnie debil podchodzi i wali gościa w głowe. Wytłumaczenie -> najpierw trzeba spróbować czy działa przez ctrl+alt+delete, on twierdzi że takie wyłączanie "boli" komputer tak jak nas uderzenie w głowe....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie infy uczy kobieta... i to nie brzydka więc jest ciekawie.. A co do poziomu: zapisalem się na kólko informatyczne w 2klasie... Zaczęła nas uczyć z jakiegoś świstka papieru od KŚ bodajze.. ale mialem polew. Ale chociaż wie, że ja wiem więcej niz ona i nie próbuje sie nawet kłucić ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie natomias sa takie jelopy:

mamy w szkole 20 kompow, i na wszystkich chca zainstalowac W2000.

Dodam, ze komputery to jakies celerony 400mhz, na ktorych uruchamia sie tylko exela lub pascala lub c++ albo neta.

do takich funkcji moizna uzyc linuxa ale to juz nie moja dzialka ;)

jeszc ze jedno, kazdy ma swojego usera! :D a w nim 5mb miejsca na dysku ownydz po poprostu.

zainstaluje sie pascala i 2 pliki i juz miejsca nie ma....

do Tego koles zamiast mowic W2000 mowi na niego w2001 :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najleprze bajery są jak na kompach jest wirus.... każe odpalić jakieś nieznane antvirusy (takie najtańsze albo darmowe) z bazą sygnatur z lutego 2002, i jak już coś znajdzie to każe skasować je i przykleić do monitora napis: "tu są paskudne wirusy" :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas jest najlepiej na 3 pracownie komputerowe jest jedno SDI. Wyobrazcie sobie jak to chodzi ! Zadnej gry nie mozna wgrac bo cdromy są powylonczane, wiec tylko siedzimy i sie nudzimy na informatyce bo zawsze tylko jakos kartke daje zeby to na Wordzie zrobic a sam idze na zaplecze chclac. Zreszta juz raz prawie za to wylecial ze byl pijany w szkole ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...