Skocz do zawartości
rogers

Mobo pod Bartona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za tydzień kupuję w końcu nowy sprzęt.....nareszcie bo juz męczyła mnie troszke śwadomośc pracy na palamino i Kt266a w dodatku ECSa.

 

Do dyspozycji będę miał ok 1100 PLN?

 

jestem juz na 99% przekonany co do AXP 2500 Bartona.... podobno spokojnie można go puścić na FSB 200 i idzie jako AXP 3200..??.

 

Zastanawiam sie jeszcze na mobo... KT600, Nforce2 400 (single ch.) czy może nforce2 400 ultra?? co polecacie???

i jakiego producenta???

a i jeszcze oczywiście pamiątki musi byc min. 512MB....tutaj kiepsko się orientuje więc czekam na wasze rady...?????

 

oczywiście muszę zmieścić się w budżecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 2500+ (Barton) rzeczywiscie kreci sie bez problemu na 3200+ przy podniesieniu fsb do 200mhz, tylko od razu najlepiej miec czym go chlodzic, bo standartowy boxowy cooler praktycznie nie wystarczy. Dodatkowo istnieje mozliwosc zmiany mnoznika na wyzszy ale te opcje maja chyba Bartony z pierwszych 39 tygodni, niestety trudno je dostac. Co do mobo, ja osobiscie kupilem epoxa 8rda3 z (nforce2 400 ultra) to wydatek rzedu 350zl za model z + mozna zaplacic ponad 100zl wiecej ale dodatkowo jest firewire i lan. Dobra plyta jest takze abit nf7 wystepujacy w roznych odmianach z roznymi dodatkami typu sata, firewire itp. Moga byc tez starsze epoxy ale rownie dobre np. 8rda+ (nforce2) Co do pamieci to najlepiej albo wydac mase kasy na dobre 333 i je krecic razem z Bartonem na 400, albo kupic 400 tez z dobrym czasem dostepu min 2.5, ja sam zakupilem kingstony cl3 i po podniesienu napiecia nieco wyzej odpalily sie przy 400 na 2.5 (teraz nic nie krecilem i na 166(333) spokojnie ida na cl2) Wydatek zwyklych pamieci 256mb to noname 160, kingstony 200zl. Zakladam, ze chcialbys urzywac dual channel bo jesli nie to koszt moze byc nieco mniejszy niz mnozac razy 2. Jednak jesli musisz sie zmiescic w budzecie to bedzie ciezko, zreszta zalezy gdzie kupujesz : ) i czy bartka oemowego czy boxowego (przy oemowym dorzucisz jeszcze koszt dodatkowego coolera). Ja plyte, proca(box) i pamieci zamknalem w rowno 1200zl. GL : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...