Skocz do zawartości
Kaczor_Jonasz

Co lepsze Sb!Live czy zintegrowana karta ??

Rekomendowane odpowiedzi

Mam plyte asusa taka jak ponizej i dziala ona w systemie 6.1 i ma wyjscie cyfrowe. Dodatkowo zamontowalem Sb!Live 1024. Ktora karta jest lepsza ??? Czy przez to ze sa dwie muzy moze to troche zwieszac kompa, albo obnizac jego moc ??? Pomozcie bo kumpel mi mowi ze jak sa dwie karty muzyczne to wtedy komp traci na mocy. Sam juz nie wiem w co wierzyc :?

 

Moja muza na plycie to ADI 1980 6-channel CODEC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedaj LIVE! i kup sobie HERCA 7.1 to jest inwestycja w przyszłość...

jakoś zawsze wole mieć dźwiękówke osobno niż zintegrowaną ;] niewiem może przez przyzwyczajenie jak miałem w 96' SB 16 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak Ci leży :D

 

Jeśli wolisz działać na 5.1 z gorszą jakością dźwięku (i to zauważalnie, szczególnie podczas słuchania muzyki, nawet z mp3) to musisz wyjąć sb live z kompa.

 

Jeśli wybierasz jakość dźwięku to live! zostaje a w biosie wyłączasz dźwięk z płytu ("ac97 lub sb audio onboard" disable; ale też "midi port" i "game port" - "disable").

 

Co do dodatkowego głośnika - to w sumie do muzyki nic nie wnosi, do gier też niewiele lub nic. Jedynie co się przydaje to filmy dvd - ale wtedy to i 29 cali wyświetlacza mocno wskazane :) a różnica w dźwięku .... no dobra jakaś tam jest.

 

Jak nie wiesz co wybrać - wyłącz dźwięk z płyty, przez około tydzień "działaj" tylko z sb live!, potem wyjmij go a odpal dźwięk z płyty.

W moim przypadku pomogło - SB live! został. Przesiadka z lepszego na gorsze po prostu boli. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...