Skocz do zawartości
zavader

RADIATORKI -> JAKIE WYBRAC?!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem zapytac jakie radiatorki najlepiej nadaja sie do chlodzenia RADKA 9600 PRO - ma on BGM [kwadraty] wiec zastanawialem sie nad tym::

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=504

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=503

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=247

 

Z tym ze te ostatnie bylyby nie ciete, tylko przyklejone MOSTKOWO - znaczy jeden taki pasek obejmuje dwie kosci... Zastanawialem sie, ze ta ostatnia opcja moze byc najlepsza, bo wtedy te paski mozna przykleic z obu stron, w cenie zwyklych OCZ na kosci pojednyncze... ALe nagmatwalem ,ale chyba wiecie o co chodzi? Czy ktos probowal? Co innego w zamian mozecie polecic? Ma kolo 50 zlotych, wiec rozumiecie...

Pozdrawiam

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze najwydajniejszym rozwiazaniem beda te miedziane radiatory, widac, ze maja duza powierzchnie odprowadzajaca, no i sa miedziane :), ale jezeli trzyma cie kaska, to zamow te niebieskie, ale 2 komplety na gore i spod karty, zawsze takie lepsze niz zadne. Mialem te niebieskie Spire w reku, takie sobie sa... chyba lepiej nie wypic raz piwa z kumplami i kupic miedz... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma on BGM [kwadraty]

...raczej BGA niż BGM....

 

ale powracając do tematu, najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście miedzianych ocz-ów, a jesli nie masz zbyt wiele kasy, to poki co najlepiej wstrzymaj sie z kupnem i dozbieraj troche, bo jak przykleisz chłam na pamięci to raczej trudno będzie sie go potem pozbyć. jesli jednak zdecydujesz sie dolozyc i kupic ocz to pamiętraj ze tylko 2 zestawy!! glupotą jest bowiem chłodzenie polowy pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak to 2 zestawy? ja chce najpier kupic 4 radiatorki i przykleic po jednym na kazda kosc, a potem drugi zestaw, zeby przykleic na druga strone... A myslales ze jak?? No bo teraz wiem ze tylko miedz, OCZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak to 2 zestawy? ja chce najpier kupic 4 radiatorki i przykleic po jednym na kazda kosc, a potem drugi zestaw, zeby przykleic na druga strone... A myslales ze jak?? No bo teraz wiem ze tylko miedz, OCZ...

ano tak, ze jesli kupujesz radiatorki po to zeby miec wiekszy potencjał oc, to kupno 4 radiatorkow, kiedy kostek pamieci jest 8 mija sie z celem. Jesli bedziesz podkrecal i to dosc ostro, to owszem te 4 kostki z radiatorkami bedą chłodniejsze, natomiast ta druga czwórka nie chłodzona niczym najprawdopodobniej sie przegrzeje, a nie daj Boże spali. więc lepiej jak nie masz kasy na wszystkie 8 radiatorków (2 zestawy) to w ogole nie kupuj i nie krec bo mozesz spalic pamięci (a przynajmniej te druga polowe bez radiatorkow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko jasne :D Dobra zamowilem juz w 4maxie 2xOCZ miedziane za 80 zlotych - powiedzialem "sponsorom" ze inaczej komp sie spali :P Jak dostane i bede OC to powiem jak ta karta [Power Color Radeon 9600 PRO] sie kreci :D na razie [bez chlodzenia dodatkowego] jest jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader: ile dałeś za tą karte, ciekawi mnie to bo ja miałem mieć taka jak ty, tylko poniekąd zostałem zrobiony w jajo przez (@*#@%^$@!!@ sklep i dostałem tylko wersje EZ z zaniżonym taktowaniem (moj wynik oc w podpisie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaplacilem 700 zlotych. uwazam ze jest niezla, z tym co mam w podpisie wyciagam 12100 3dmarkoof i 4000 3d03 markoof :) Ale jak kupie te radiatorki to bedzie jeszcze lepiej. Jakies masz pytania co do tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm - cieakwe - w zasadzie w LOGOSIE sa TAKIE SAME [!!!] radiatorki OCZ tylko ze sa duuuzo tansze... nie rozumiem tylko JAK??!! Przeciez material ten sam, firma ta sama, wielkosc ta sama, wszystko NIBY to samo a cena DUUUUUZO nizsza.... Ktos mi to wyjasni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHyba juz wide chaczy k - tu moga zamowienie skladac tylko firmy:( Chyba ze mam wymyslec jakas nazwe w "NAZWA FIRMY" podczas wypelniania formularza :) Tylko czy ONI sie nie zorientuja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUHAHAHAHAH - faktycznie- wszystko jest cacy, niby OK, ale

1. Koszt zamowienia musi byc CO NAJMNIEJ 50 zlotych, ponizej w ogole nie ralizuja...

2. Wysylka kosztuje 50 zl, niezaleznie od zamowienia...

No to jakby "po ptakach" :) Ale THX za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba ze masz w okolicy jakis sklep logosa, wtedy mozesz sie tam przejsc i se wciagnac te miedziane radiatorki

ja sie jutro wybieram do logos, wic moge powiedziec co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm koledzy - jeszcze jedno - a moze TO:

 

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=261

 

W zestawie sa co prawda tylko 4 radiatorki, ale za to fajny cooler, a pozostale 4 moge dokupic... Bo ZALMAN ZM80C-HP odpada, bo pod niego nie da sie wsadzic nic na pamieci... Wiec? Ktos moze juz ma to cacko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ,BGA.... Wez 8 szt OCZ miedzianych z 4maxa, zaplacisz 100 zl ale warto :) Ewentualnie ZALMANA, albo zestaw z postu powyzej:

http://www.4max.com.pl/produkt.asp?g=25&gg=19&id=261

Pozdrawiam

no jasne 100zl za troszke obronionej miedzi no powiem ze zajebiscie sie oplaca - lepiej juz kupic male plaskowniki i dremelkiem wyrzeźbic- no ale to nie moja kasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam fica 9500 pro z hynixami 3,6 i jak zamowilem sobie radiatory na DDR zestaw A1414 to tam sa jeszcze dwa mniejsze radiatorki aluminiowe to jest formowy zestaw Thermal take'a i wlasnie z tymch mniejszych radiatorkow bede wycinal kdwardaciki na BGA :) powinny byc spoko maja gruby spod i w miare geste zeberka i bede pasowalu kolorem do zlotego radiatora na chipie:] bo tez sa kolory zlotego hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam.FIC.RADEON.9500.PRO.+.ZALMAN.80A-HP.wydalem.dzis.kaske.na.ZM.FB123.co.by.dmuchal.na.karte

teraz.mam.problem.z.radiatorkami...nie.chce.wydac.kolejnej.kasy.na.Cooler.master

y.czy.OCZ.

na.ficu.mam.8.kwadratowych.kostek.ramu.(ok.12x12mm)..mam.2.koncepcje 8)

wzialbym.oryg.radiator.z.fica.(fota.ponizej).i.poodcinal.te.boczne.radiatorki.i.

bylo.by.spoko

Dołączona grafika

 

tylko.wtedy.strace.gwarancje.ktora.mam.do.2005r :twisted:

 

drugi.pomysl:

z.zestawu.ZM80A-HP.zostal.mi.radiator.BACK.pod.g-force.(ten.bardziej.prostokatny)jego.wysokosc.to.6mm.wiec.spokojnie.by.sie.zmies

il.na.gorna"polke"

Dołączona grafika

 

tylko.czym.pociac.takie.grube.cholerstwo..brzeszczotem? :lol:

nie.wiem.ktora.opcje.wybrac..zwlaszcza.ze.radiator.FICa.jest.miedziany.a.ZM.zlot

e.aluminium..

potem.bym.uzyl.pasty+kropelka.na.rogi.i.byloby.LUX

co.o.tym.mysliscie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.ale.jak.mysliscie...oplaca.sie.ciac.tego.radiatora.od.fica...i.tracic.gware?

IMO sie nie oplaca - z Twojeo opisu wynika ze wentyl bedzie wial z boku (akurat tego co sa pamieci) wiec powinno styknac takie rozwiazanie - pasek wyciety z plaskownika (Alu lub Cu) zakrywajacy wszystkie kostki (wspolny da wszystkich po 1 stronie PCB) - i tak watr bedzie lecial na ten plaskownik robiacy za radiator wiec powinno byc OK - patrz na radiatory na pamieciach (tych wkladanych w plyte glowna) one tez nie maja wielgachnych radiatorow tylko plaskie ...

 

a jak bedziesz mial gruby plaskownik np 5mm i bedzie sie Tobie nudzilo to sam mozesz porobic wciecia na glebokosc okolo 2mm (troche cierpliwosci + imadelko + brzesczot stykna) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...