Skocz do zawartości
whiller

Wester Digital + Segate = Problem ? :P

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc all ...

 

Wiec tak zacznijmy od tego, ze mam problem :) . Mianowicie kumpel wpadl do mnie z swoim dyskiem, Seagate 17 Gb ... modelu dokladnie nei pamietam :P Posiadam WD Caviar 120 Gb 8 Mb cache'u ... d otego jeszcze 2 inne dyski ale nie byly podlaczone. Mam plyte Gigabyte Ga-7Vaxp Ultra ... Problem objawil sie nastepujaco:

1. Nie moglem podlaczyc tych 2 dyskow jednoczesnie, kombinowalem na wsyztskie mozliwe sposoby. Najpierw 17 pod Raid'a ... wtedy nie wyrkywalo mi mojej 120 ... gdy podlaczylem zamiast CD tkze nie wykrywalo mojej 120 .. natomiast gdy zostawilem sama 120 Gb to wsyztsko smigalo ladnie. Pozniej zeby sprawdzic czy all jest ok podlaczylem mojego Maxtora 20 Gb pod RAID i all chodzi slicznie ... Nie wiem o co chodzilo wtedy i mam nadzieje ze ktos mi podpowie bo kumpel mi przyniusl filmiki z THG :P

2. Tutaj zamieszcze wyniki mojego dysku w Hdtachu ... ale zaintrygowala mnie jeszcze jedna rzecz , mianowicie w AIDA 32 nie pokzuje mi wogole moich dyskow fizycznych na mojej 120 :P w S.M.A.R.T tez jej nie ma ... mimo tego ze w Magazynie Windows jako naped istenieje :P. W SpeedFan'ie tez nei moge sprawdzic w jakiej jest kondycji dysk , gdyz zwyczajnei go tam nie ma ;/ aaa no i jeszcze jedno, imho troche za duzo zrzera procka moj dysk ... co sadzicie o nim ?

 

Screens :

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Aha no i jeszcze jak to mam ulozone all =]

Primary Master - NONE

Pirmary Slave - Maxtor 20 Gb

Secondary Master - Matshita DvD Rom

Secondary Slave - LG CDR 16x

 

RAID

 

Primary Master - WD Caviar 120 Gb

 

Pozdrawiam, WhiLLeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli masz plyte na nforce2, to programy nie widza twojego dysku, prawdopodobnie dlatego ze zainstalowales sterowniki nvidii IDE SW podczas instalki sterow do nforce2. Po prostu usun stare stery badz nagraj nowe 3.13 bez IDE SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...