Skocz do zawartości
malyx_17

Co z tym zrobic?? POMOCY!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem nowym userem tego forum! Znaczy wczesniej bylem tylko biernym userem, ktory czytal rozne ciekawe posty :D. Jednak teraz postanowilem sie zarejestrowac i zalozyc swoj pierwszy TOPIC :D A w nim zapytac sie was: Jak mozna bylo by podkrecic ten sprzecik?? Sprzecik oczywiscie taki jak w podpisie! Prosze o odpowiedzi (tu na forum albo na moje GG2572957) i jakies konkrety poniewaz ja jestem zielony jak chodzi o to 8O. Kiedys myslalem ze overclocking jest prosty jednak mylilem sie :? Z gory dziekuje i pozdrawiam wszystkich userow tego zaje******* FORUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzeci wyglada spoko proponuje zajrzec do tematu oc nowych duronow .... iel da sie wycisnac to ciezko powiedziec ... bys musial wiedziec jaka masz serie procka .... z grafy an pewnoi da sie wycisnac .... ale x-power to tez nie ejste najlepsza firma tak wiec kokosow z niej nie bedzie mial .... porozgladaj sie po forum na pewno znajdzie odpwoedzi na swoja pytanka ...

nastepnym razem jakbys mogl sie dowiedziec na jakim chipsecie jest twoja mobo i jaka masz serie durnia to wiecej Ci mozna by bylo powrozyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na oznaczeniach durniow sie nie znam ale moge ci powiedziec ze ta plyta do oc jest do d....

chipset kt400, brak mozliwosci zmiany mnoznika jedyne co cie ratuje to drut mod na fsb>165 i mnoznik

poszukaj tematu o drucikach w sokecie...

i polecam FAQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha a ta moja plyta(GIGABYTE GA-7VA  rev. 2.0) to jest na chipsecie Via KT 400A!

i z tego co sie orientuje to nie mozna tam zmieniac mnoznika:(  

takze co mi radzicie zrobic??!!

jak jest na kt400(a) to ma dzielnik 1/5 wiec jezeli mozesz zmieniac fsb to pakuj 166>> i na przod :D aha jezeli komp bedzie sie zawieszal to zwieksz troche napiecie na procka(lub pamiec, ja zawsze jak podkrecam nowy proc to daje np. 1,7v jak w default ma 1,6 i katuje) a gdy komputer ci nie odpali, bedzie czarny ekran to zrob clear cmos zworka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozna zmieniac mnoznika w BIOSie, to trudno, drut-modem sie da, ale to juz bardzie skomplikowane,

 

robisz tak:

teraz masz standartowa czestotliwosc magistrali FSB 133 MHz, aby z wiekszyc predkosc procka, musisz zwiekszyc predkosc magistrali, twoj proc ma mnoznik , ktory wynosi 12

 

133 x 12 = 1600 MHz

 

teraz aby podkrecic procka, zwiekszasz magistrale w BIOSie o niewielki kroczek, np. dajesz na 138 MHz

 

wtedy 138 x 12 = 1656 MHz, wiec komp. powinien sie wlaczyc i powinienes uzyskac napis 1656 MHz

 

nastepnie nalezy odpalic windowsa i uruchomic jakis program testujacy, np. 3dmark2001, lub jakas gre i sobie potestowac procka, jesli komp. sie w ogole nie zawiesi, to znaczy ze procek dobrze zniosl krecenie, i procek jest stabilny.

 

nastepny krok to podniesienie znow i kilka, np. 5 MHz predkosci FSB, np. wtedy 143 x 12 = 1716 MHz,

robisz znow to samo, co opisalem wczesniej, aby sprawdzic czy jest stabilny,

 

podnoszenie napiecia:

jesli windows zacznie sie zawieszac, lub gry, czy 3dmark, to znaczy ze procek jest niestabilny, nalezy wtedy podniesc napiecie VCore procesora, Durnie maja standartowe 1,5V, w BIOSie nalezy podniesc napiecie o np. 0,05V, i wykonac ponownie testy stabilnosci, napiecie podnos malymi kroczkami

 

w ten sposob nalezy tak zwiekszac FSB i podnosic napiecie (rownolegle) az dojdziesz do momentu, ze dalsze zwiekszenia FSB powoduje niestabilny system mimo zwiekszania napiecie, wtedy moc procka sie konczy i dalej nie pojdzie,

 

UWAGA: musisz bardzo uwazac na temp. procka, nie napisales jaki masz wentylator, dobrze jest nie przektraczac 50*C, podnoszenie zegara oraz napiecia bardzo wplywa na zwiekszenie sie temp. procka, jesli zacznie sie grzac pow. 50*C, to lepiej nie krec dalej i pomysl o lepszym wentylatorku (lub trzeba zamontowac dodatkowy wentylator wyciagajacy powietrze z obudowy, aby wymusic obieg powietrza),

jest wiele programow do oczytywania temp., np. Hardware Monitor Pro, AIDA, Mother Board Monitor, itp.,

nie odczytuj temp. w BIOSie, poniewaz procek bedac w BIOSie sie prawie nie grzeje, poniewaz nie ma obciazenia.

 

jednak jak juz DaRo napisal masz procka na steppingu A0 wiec zbyt mocno go nie podkrecisz

 

mam nadzieje, ze ci sie to wypracowanie przyda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, zapomnialem napisac, ze zbyt wysokie napiecie jest niebezpieczne i skraca zywotnosc procesora, ale mysle, ze twoja plytka umozliwia podniesienia napiecia tylko do 1.75V, wiec jesli masz dobre chlodzenie, nic mu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Dzieki! Tak juz tez testowalem:/ ale max co jest to fsb 143:(

a mnie ineteresowalo by cos szybszego! a mozna by go bylo pierw zmodowac na Athlona XP poprzez polaczenie L2 a potem jakis drutmod??!! tylko musze wiedziec czy to wyjdzie??

 

PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko! Czemu nie chce mi sie z tego Durnia zrobic Athlon XP! ladnie lacze mostek L2. pierw probowalem olownik i nie chodzilo:( potem zlutowalem to i tez nic:( co moze byc nie tak! pomozcie BLAGAM!!!!!!!!!!!!! PROCEK SERII MIUGASiema mam pytanko! Czemu nie chce mi sie z tego Durnia zrobic Athlon XP! ladnie lacze mostek L2. pierw probowalem olownik i nie chodzilo:( potem zlutowalem to i tez nic:( co moze byc nie tak! pomozcie BLAGAM!!!!!!!!!!!!! PROCEK SERII MIUGA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanko! Czemu nie chce mi sie z tego Durnia zrobic Athlon XP! ladnie lacze mostek L2. pierw probowalem olownik i nie chodzilo:( potem zlutowalem to i tez nic:( co moze byc nie tak! pomozcie BLAGAM!!!!!!!!!!!!! PROCEK SERII MIUGASiema mam pytanko! Czemu nie chce mi sie z tego Durnia zrobic Athlon XP! ladnie lacze mostek L2. pierw probowalem olownik i nie chodzilo:( potem zlutowalem to i tez nic:( co moze byc nie tak! pomozcie BLAGAM!!!!!!!!!!!!! PROCEK SERII MIUGA

Tu jest wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...