Skocz do zawartości
LuZaczek

Lamerskie pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Lamerskie pytko z ktore z gory przepraszam!

Mam plyte jak w podpisie.

Mam takie temperatury w biosie pokazane:

ABS II TEMP. 47 C (co to za temp. czego sie ona tyczy?)

System temp. 29 C (temp. wnetrza obudowy?)

CPU External temp. 36 (temp. procka?)

Czy sie myle.

A teraz dlaczego zadalem takie glupie pytanie, no wiec dlatego ze brat troche namieszal mi w glowie i powiedzial ze TEMP ABS II to temp. procka czyli w tym przypadku 47 C :( Co oznacza ze moje chlodzenie idzie do smieci ;-)

I w SOLTEK HARDWARE MONITOR mam pokazana temp. CPU EXTERNAL 36 i na ta chyba mam patrzec?!

Czy sie myle bo juz w sumie sam nie wiem?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LPC ale wlasnie mnie to trapi co to jest ta temp. ABS II w biosie i czego sie ona tyczy bo ona sie mocno zwieksza jak mam procka na 2400MHZ :) i nie wiem czy na nie mam patrzec bo wartosc ta jest okolo 65 stopni :/

Co do ABS`u to wlasnie mi nie skacze tylko zachowuje sie jak normalna temp. tylko gdzies?!

Gdy mialem ta temp. 65 stopni wylaczylem kompa i sprawdzilem organoleptycznie palcem i radiator byl cieply a nie goracy. Max co mial to 45stopni(na oko).

No w szukaj nic nie znalazlem a spedzilem duuuza chwilke na szukaniu :/ gdzies na pewni jest ale jak 3ba to tego nie ma :]

Ale THX za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatura ABS II - to z diody termincznej wewnątrz proca (NAJWAŻNIEJSZA!)

temp. CPU Ext. - temperatura z socketu (pod procem)

 

zresztą z soltkiem nv64 polecam Ci poczytanie topiku 'wszystko o soltku 75frn/2' - Twoja płytka różni się w sumie tylko tym, że nie obsługuje dual-a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=462...ighlight=abs+ii

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=164...ighlight=abs+ii

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=578...6&highlight=abs

 

no w sumie adas01 dobrze pisze nie zmienia to faktu ze niemasz sie o co martwic a ten proc na 2400 to stable jest ?? i czymchłodzony ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2400MHZ ale jade mnoznikiem 18*133=2394 przy 1.7Vbo mam pamieci 266mhz:/ Chlodzony jest tym co w podpisie! CZyli zwyczajnym Mintem odpowiednikiem Titana T5TB :)

No wiec slicznie dziekuje i teraz juz wiem ze 3ba jednak nowe chlodzenie wpisac na liste nadchodzacych wydatkowna nowy rok ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...