Skocz do zawartości
Halfi

help z wyborem lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadszedl ten dzien kiedy postanowilem wymienic monitor crt na lcd.

i teraz mam problem w jaki lcd zainwestowac skłaniam sie do kupna '17 chodz nie wykluczam ze wybor moze pasc na '15.

Do wydania mam ok. 2k zl.

lcd bedzie glownie wykorzystywany do pracy typu word,www itd ale tez grania w starsze gierki ( czyt. rozdzialka 800x600 ) chodzi mi o by obraz w tej rozdzialce tez byl dobry.

narazie skalniamsie do kupna tego monitora : 17" NEC 1701

Prosze o sugestie, rady i propozycje z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrek149 buahahahaha :lol:

super argumanetacja

 

Halfi polecam cos z matryca MVA (lub PVA od Samsunga) niby czas reakcji troche gorszy niz matryc TN ale za to duze katy widzenia, ladniejszy obraz po przeskalowaniu (mimo ze duza ostrosc i jasnosc to nie widac "hieroglifow"), trudniej zauwazyc martwe pixele, ...

 

zerknij (jakbys robil testy porownawcze na zywo) na monitorki Belinea 101750/101751 - jedyny powazny minus tych monitorow to brak kabla DVI w komplecie (bo wejscie jest)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS zapominalem dodac ze stery tez trzeba samemu sciagnac :? do Belinea ale dzieki temu mozesz uzywac opcji PIVOT (o ile wiem wszystkie monitorki z matryca PVA Samsunga tak maja) - czyli obrot panelu o 90* - lepiej pisac np w Wordzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE RÓB TEGO!!

MAM 17' CRT Panasonic... działa genialnie. Myślałem o wymianie na LCD. Poszedłem do kilku salonów , do kolegów z LCD ... to beznadzieja .. .jakość obrazu jest jak z kartki papieru !!

A do tego nie można ustawiac duzych rozdzielczości ... przemyśł to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... LCD ... to beznadzieja .. .jakość obrazu jest jak z kartki papieru !!

A do tego nie można ustawiac duzych rozdzielczości ... przemyśł to...

co znaczy jak z kartki papieru :?:

co wyblakle kolory, od tego jest opcja do nasycenia a ze ostrosc wieksza niz na CRT to chyba +

 

IMO LCD nie nadaja sie dla 2 grup:

- graczy (tzn takich co profesjonalnie graja)

- grafikow (niewazne czy "fotosklepowcow" czy "kadkamowcow") bo nawet modele sRGB nie oddaja wiernie kolorow a ze rysunki techniczne (cienkie kreski itp) mimo idealnej geometri wygladaja fatalnie na "domowych" LCD to wystarczy sie organoleptycznie przekonac

 

dla wszystkich innych ("wordowcy", "netowcy", "programisci", "filmomaniacy") monitory LCD sa o niebo lepsze niz CRT trzeba umiec wybrac dobry model/egzemplaz z tony chlamu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.... za 2tys PLN to raczej nie kupisz dobrego LCD :) Jezeli nie masz miejsca na biurku to probuj....

W domku mam 21 calowego Panasonica CTR ale czesto siedze przy 17 calowym LCD Samsung SM172T (za ponad 2tys) i powiem ci, ze zdecydowanie wiekszy komfort pracy mam na moim Panasonicu

Na twoim miejscu zastanowilbym sie nad kupnem dobrego monitora CTR 19 cali a nie zawracal sobie glowy LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...