Skocz do zawartości
Kahade

Czemu mam zablokowany mnożnik w Athlonie ?????

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Athlona T-Bird-a 1400, podobno w tych prockach aby odblokowac mnoznik wystarczy polaczyc wszystkie mostki L1. I ja mam taki problem ze u mnie one sa fabrycznie polaczone (a wiec teoretycznie mnoznik powinien byc odblokowany a tu kicha), a ja wcale nie moge zmieniac mnoznika, ustawiony jest na stale na 10,5x. Powiem jeszcze ze posiadam plyte ASUS-a A7V8X-X ( w biosie jest zablokowany i mnoznik i szyna)

 

I jesze jedno, mozecie mi polecic jakiegos nowego proca na ta plyte bo niedlugo bede chcial zmieniac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to wszystkie T-birdy mialy mnozniki zablokowane

zastanawiam sie jak to wyglada , ze masz te mostki polaczone?

przeciez masz procka "porcelanke" czyz nie?

jesli tak to olowek jak najmiekszy ew. lakier przewodzacy i po sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez kedys mialem t-birda... ale porcelanke i zadnych mostkow nie cialem - wrecz przeciwnie , musialem je olowkiem laczyc zeby mnoanik odblokowac i ustawiac spod biosu/dippow na plycie

swoja droga ze nie widzialem nigdy t-birda z polaczonymi mostkami L1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mostki sa na 100 % polaczone bo patrzylem pod lupa i nawet dla pewnosci przejechalem te polaczenia jeszcze olowkiem ale nic i tak mnoznik jest zablokowany, moze trzeba je przeciac tyle ze wtedy rozp...... sobie proca :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja najpierw przecialem to mostki ktore byly odpowiedzialne za mnoznik 10x . milem wtedy plyte ecs cos tam . przy pomocy odpowiedniego olowka laczylem inne mostki opowiedzialne za inne mnozniki ale to nie zawsze dzialalo na tym ecs a doklanie 2 x zadzialalo.. wiec kupielm lepsza plyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz napewno musze kupic nowego proca :) bo ten juz nie chce ze mna wspolpracowac :(. Niewiem dlaczego ale jak przecialem mostki odpowiadajace za mnoznik 10,5x i polaczylem inne ustawiajac chocby 11x to komp sie uruchomil raz ale jakis blad wyskoczyl, po restarcie juz nie odpalil - wszystko niby dziala ale czarny ekran i nic sie ni epokazuje, ale procek sprawdzalem sie grzeje wiec dziala. Z powrotem polaczylem mostki odpowiadajace za 10,5x ale to samo sie dzieje czyli nic.

 

Jakiego proca sobie kupis myslalem na Thortonem 2500 - podobno ladnie sie kreci ??

 

pozdro

Kahade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...