Skocz do zawartości
Hipo

"Paski na Rivie TNT2 M64"

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką karte jak w temacie, producent bliżej nie znany, nie wiem czy nie chciałsie przyznać do tego tworu :lol: ale obraz karta ma dobry, pracuje w rozdziałce 1280x1024@85Hz i jest spoko poza jedną rzeczą.

Karta dostała pasków poziomych, wygląda to mniej więcej tak ze jak mam otwarte okienko gg to pomiędzy okienkami edycji i wyświetlania wiadomości jest ciemniejszy pasek. To samo jak otworze coś w edytorze tekstu to tak jakby każdy wiersz był na ciemniejszym tle.

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem czy widac to na tym screenie bo u mnie tak :lol:.

Czy ktoś wie czy i ewentualnie co z tym zrobić ??

Karta nie ma żadnych widocznych uszkodzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jak cienie od ciemniejszych rzeczy na jasnym tle? Też to miałem i nic z tym nie udało mi sie zrobić, format, zmiana sterów, kręcenie, odkręcanie NIC. Sprzedałem karte [TNT2 M64], kupiłem Sparkle gf2mx 400 64mb 64bit :( . Długo wszystko było ok ale znów sie zaczęły robić cienie/paski, ale zaśniejsze/słabsze. Kupiłam gf3ti200 creativa, przez pare dni było ok ale znów mam cienie tyle że jeszcze słabsze, ale po pewnym czasie zaczęły mi sie pojawiać pionowe linie od wszystkich obiektów jeżeli mam pionową kreske to obek niej stoi jasna zielona i jasna pomarańczowa w odstępach ~0,5mm. Robiłem formata i nic są lekkie różnice przy innech rozdzielczościach. Już nie wiem co robić. A jeszcze musze dodać że TNT2 dawała cienie sama z siebie bo sprawdzałem na innym kompie i monitorze ale gf2 i gf3 nie sprawdzałem jeszcze. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ja mam ale akurat no :roll: foto to nie ma

 

ale np word i winamp przez cały ekran cień

 

jak dla mnie to hest sfajczona karta

 

nie wiem ile chodziła bez wietraka (zmarł biedaczek) i myśle że sie przyfajczyła lekko :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja standardowo jest z pasywnym chłodzeniem, nie mam kaski na nic lepszego bo jak spaliłem 9500 to nie moge sie do dziś pozbierać, a musi być coś na AGP 4x bo nic innego nie wrzuce na mobo, a jak zobaczyłem ceny kart na PCI ( przyzwoitech typy radeon 7000) to mi oczy w słup staneły.

 

 

Dodam jeszcze ze na filmach np nie ma pasków, nawet jak otworze sobie panel sterowniczy VPlayera to nie ma nic takiego, paski są tylko na obrazie 2D.

 

No nic trzeba bedzie to badziewie wyrzucić i postarać sie o jakiegoś raniego radka VE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nataomiasst mialem inny problem, dawno dawno temu, mialem p 233 mmx i abit TX5, do tego posiadalem 2MB karte grafiki, karta zachowywala sie dziwnie ... jak nie wlanczal sie monitor (orange LED) to jak sie wlonczyl byly zaklocenia:)) jak poruszalem karta to zaklucenia sie zmienialy :)) a bylo nieraz noramlanie dzialalo ok ...... wiec ja stawiam na karte, jesli to nie karta to sporboj zmienic na 75 Hz odsiwzanie to moze miec znczenie .. !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje podpowiedzi:

- primo - wydmuchajcie karty z kurzu!!! przede wszystkim pamici

- pozmieniajcie drv(infy) dla monitorow zdziwili byscie sie co sie moze dziac jak moniek jedzie na cudzym infie, lekki OT - mojej dziewczyny philips 107x machal rogami pulpitu windowsa po ~2mm po czym sie okazalo ze ma infa od goldstara15" ... smiesznie to wygladalo heh ;-) moj necfe991sb na infie "monitor pnp" z xp pro pl sp1 wyswietlal zamiast jednolitego koloru pulpitu lekki plywajacy (animujacy sie :lol: ) melanz rozniacy sie nasyceniem barwa byla jak ustawiona .... pomogl inf od producenta ;-)

- stery, hz, rozdzialki etc. do potestowania

- podniescie minimalnie napiecie dla agp

- przelozcie karte do innego kompa....

 

Pozdro, powodzenia :-)

Pozwodzenia :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% napraw tego rodzaju "wodotrysków", w 80% pomagało zapodanie takowej karty pod stację lutowniczą i stanowcze, acz delikatne (z wyczuciem) podgrzanie wszystkich układów, a w szczególności lutów przy porcie wyjścia dla monitora i na porcie AGP :). RivyTNT mają z nieznanych mi do dziś względów dziwną zdolność do "nabierania" cech zwanych brakiem poprawnego styku na łączeniach lutowniczych. Wygląda to tak, jak w niektórych płytkach efekt zwany "zimnym lutem". Choć w tym przypadku nie jest to dokładnie to... :?

 

p.s. inne modele grafy mają często problemy z tym samym :? Dokładnie tak samo, jak aparat komórkowy po upadku... (serwisanci GSM jarzą bazę :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mial troche inny problem na gornej czesci monitora wyskakiwaly zielone linie i zwieszal mu komp wyciagnol jedna kosc ram-u i zaczol normalnie komp chodzic, ale raz na miesiac nikiedy jescze zwisnie mu komp i wyskacza zielone linie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...