Skocz do zawartości
CinoSSS

Problem z dyskiem Maxtor !!! HELP !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczeło sie od tego że kumplowi sie posypał dysk (maxtor 40GB) przy uruchamianiu kompa. On miał dwa systemy na C: NTFS (20GB) był XP i na D: FAT 32 (20 GB) był XP. Żaden się niechciał załadować. Dysk był widziany w biosie. Ktoś przede mną próbował zrobić partycje ale dysk mu sie formatował przez pół godziny 4% i zaprzestał tego. I stwierdził że dysk sie uszkodził fizycznie w czasie pracy (podobno to był jakiś specjalista ) Gdy Ja sie zabrałem za ten dysk sprawdziłem do najpierw markowym oprogramowaniem do Maxtorów i ten wykazał błędy, miedzy innymi sprawdzając LBA! Ale wziołem się za robienie partycji NTFS i niemogłem jej sformatować! Więc próbowałem zainstalować [brzydkie określenie na linuksa] (mandrake 9.2) odziwo zainstalował sie bez przeszkód! Wiec zrobiłem partycje C: 5 GB (NTFS), D: 15 (NTFS) i E: 17 GB (NTFS). Udało mi sie zformatować na pełnym formatowaniu dysk C: i tam bez przeszkód zainstalowałem XP. I z pod XP zabrałem sie do formatowania partycji D: i E:. Udało mi się tylko zformatować je na szybkim formatowaniu. I na dzieńdobry na nich było już zajęte 65 MB. A żadnych plików tam niebyło!! załadowałem dysk pobrzegi plikami i kopiowałem z pardycji na partycje. Wszystko przebiegało dobrze. Co może być z tym dyskiem ??? System na nim cały czas dziala!! Co z nim jest nietak ??? Prosze o podpowiedzi!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o te zajete 65 MB, bierze sie to stad, ze jesli formatujesz dysk w NTFS to czesc miejsca jest zajmowana przez dane systemowe, np. opisy zabezpieczen do katalogow/plikow, atrybuty, indeksy, itp. jest to normalne, wiec wsio OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go zformatować na pełnym i działa!!! Ale czy się rozsypie to chyba czas pokaże.

W zasadzie sam sobie odpowiedziales na swoje pytanie musisz po prostu czekac i tyle. Dysk mial jakies przejsciowe problemy tez tak kiedys mialem ze swoim seagatem 3,2gb badow w cholere rowniez nie chcial sie formatowac ale kombinowalem kombinowalem i chodzi do dzis dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dysk znów zaczął szaleć.... Tym razem Są trzy partycje i wszystkie na ntfs i partycja c padła.... windows się nie ładuje...

Walnąłem ponowną instalację i wykrył mi wszystkie partycje elegandzko, ale przy c: pisało "nieznane" Już nie mam sił do tego dysku... Co proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...