Skocz do zawartości
gawadam

Zalman 7000Cu czy Gigabyte 3D Cooler PRO???

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko cena mnie niepokoi :( 

Dokładnie, mam ten sam dylemat

 

PS: http://www.tweaktown.com/document.php?dTyp...dId=600&dPage=3

 

na w/w stronie sątesty Gigabyta pod wszystki 3 platformy (Amd XP, Pentium 4, Amd 64)

 

Niby różnica niewielka 1*C-2*C, tylko u nich na BOX'owym coolerku 3.2 ma 42*C 8O

 

Mój na tyle podkręcony ma w stresie ok.70*C a zaraz potem reboot 8)

(tego przyczcyną jest chyba pasta termoprzewodząca, a włąściwie to jej praktyczny brak, tzn. jest jej mało i jest jakaś taka sucha, gdybym ją wymienił to temp spadła by o jakieś 10*C ale to i tak za mało)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

45$ to około 175 zł 8O

Jeżeli cena ma tyle wynosić to biore go od ręki :-D

 

Nie dośćże wydajniejszy od zalmana to jeszcze tańszy :-)!!

Ale jeszcze zobaczymy ile będzie kosztował jak będzie w Polsce dostępny, cena zapewnie urośnie o jakieś 20zł ale za cooler o tej wydajności i tej klasy jestem skłonny tyle zapłacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm.

45$ to około 175 zł 8O 

Jeżeli cena ma tyle wynosić to biore go od ręki :-D

 

Nie dośćże wydajniejszy od zalmana to jeszcze tańszy :-)!!

Ale jeszcze zobaczymy ile będzie kosztował jak będzie w Polsce dostępny, cena zapewnie urośnie o jakieś 20zł ale za cooler o tej wydajności i tej klasy jestem skłonny tyle zapłacić  :)

Ja go biorę na pewno jest cichy i bardzo wydajny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Gigabyte ma blaszki polozone bardzo blisko siebie. Taka konfiguracja stawia spory opor dla powietrza, czyli aby byl wydajnie chlodzony potrzebuje wysokich lub srednich obrotow. Na niskich obrotach wiatraka bedzie to porazka. Czyli nici z cichego coolera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cichy na min. obrotach

a pozatym jak już wcześniej pisałem cisza nie ma dla mnie znaczenia specjalnego (o ile 50 dB nie przekracza:-D)  

 

PS: W siriusie na wiosne mają być gigabyty

Spoko głośność na max obrotach to 37db trochę dużo ale za wydajność trzeba płacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dla tego trza kupic zalmana 7000

 

Heh, to zlaeży tylko i wyłącznie od upodobań :-) jeżeli ktośceni sobie cisze-to zalman a jeżeli wydajnośći i wygląd (dioda itp.) :D to Gigabit

 

PS: Ile dB ma box'owy coolerek do p4?? Bo mojego już na przedpokoju słychać (m4 w bloku) a nie weim ile to ***** może mieć decybeli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ciekawe widzialem kilka testow gdzie lepiej wypadal 7000 ALCu niz CU

CU jest bez watpienia bardziej wydajny niz ALCU. Testy o ktorych piszesz musialy byc przeprowadzone w nie prawidlowy sposob.

 

Nawet na stronie ZALMANA jest napisane ze CU jest okolo 5C bardziej wydajny niz ALCU.

 

Ja wybralem ALCU poniewaz roznica jest wedlog mnie mala (moj P4@3.2Ghz przy 1.55V) pracuje w spoczynku 41-42C a w stresie to mam 52-54C. Przy CU moglbym sie spodziewac 38C w spoczynku i okolo 46C w stresie. 54C jest bardzo przystepna temperatura dla P4 a mam spokuj ducha ze ktoregos dnia CU sie nie wylamie z podstawki i nie uszkodzi karty graficznej etc.

 

Ten gigabyte jest bez watpienia bardzo wydajny i dobrze wyglada. Co mi sie podoba w tym gigabyte jest to ze sobie mozna pokretlo do ustawiania predkosci pracy wentylatora zamontowac z przodu obudowy.

 

Co takze dobre jest w tym gigabyte jest jego waga ktora jest okolo 500gr. wiec znacznie mniej niz CU i troche wiecej niz ALCU. A jesli on nawet nie jest bardziej wydajny od CU to z pewnoscia jest wydajniejszy od ALCU.

 

Jednak cenowo ten gigabyte bedzie bardzo wygorowany. W USA ten GIGABYTE jest w cenie okolo $45US co jest dosc sporo jak na coolera.

 

Takze jesli maz kase i chcesz czekac to odloz sobie zakup wiatraka az sie gigabyte w Polsce pokaze. Jesli chcesz teraz kupowac wiatrak to raczej kup sobie ALCU a nie CU z powodow ktore wczesniej napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie zalmana wiatrak w tym 7000A jest "nie za wysokiej jakosci_"  gdyby w tne radiator okragly wrzucic wentyl papsta to mamy cisze i wydajnosc.... na normal mode ten zalman to juz niezla wichure robi

a tak sie zastanawiam:

probowal juz ktos odkrecic ten wentylator. bynajmniej chodzi mi o to czy da sie go bez problemu zastapic jakims innym czy ma jakies nietypowe montowanie albo cos w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie dla tego trza kupic zalmana 7000

 

Heh, to zlaeży tylko i wyłącznie od upodobań :-) jeżeli ktośceni sobie cisze-to zalman a jeżeli wydajnośći i wygląd (dioda itp.) :D to Gigabit

 

PS: Ile dB ma box'owy coolerek do p4?? Bo mojego już na przedpokoju słychać (m4 w bloku) a nie weim ile to ***** może mieć decybeli :D

Niekoniecznie.. Ponieważ zalman bedzie niewiele slabszy od gigabyte'a.. kwestja 2-3 stopni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynie zalmana wiatrak w tym 7000A jest "nie za wysokiej jakosci_"  gdyby w tne radiator okragly wrzucic wentyl papsta to mamy cisze i wydajnosc.... na normal mode ten zalman to juz niezla wichure robi

a tak sie zastanawiam:

probowal juz ktos odkrecic ten wentylator. bynajmniej chodzi mi o to czy da sie go bez problemu zastapic jakims innym czy ma jakies nietypowe montowanie albo cos w tym rodzaju.

tak ja odkręciłem wentyl od zalmana jak zdejmowałem zaipnke do cięcia można spokojnie zmienić na inny mocnowanie jest na śrubkach :) moze wiecie gdzie dostać jakiś wentyl który by pasował do tego zalmana np jakiś papst 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie.. Ponieważ zalman bedzie niewiele slabszy od gigabyte'a.. kwestja 2-3 stopni..

Ja bym się co do tych 2-3 stopni nie zgodził, moim zdaniem będzie to wielokrotność tej sumy :-D

 

Spójrzcie na recenzje w benchmark.pl

 

na obrotach 2500rmp-2600rmp (30% mocy wiatraczka w zapasie) 25dB

na zegarze 3.4Ghz i napięciu 1.6Vcore temp nie przekraczała 36*C!! :twisted:

Wątpie żeby temp chociażby na zalmanie Cu i max obrotach w dorównywała tej temp.

Poprawcie mnie jeśli się myle i podajcie wasze temp (posiadacze zalmanów alcu i cu) przy 3.4Ghz i vcore 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie nie mam sięco martwićbo najpierw musze zasiłke kupić a dopiero potem tego coolerka (luba na odwrót zależy kiedy się ukaże Gigabyt)

 

Także prawdopodobnie dopiero na marzec kase uzbieram :evil:

 

Ale myśle że już w kwietniu będzie gigabyt w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te testy na benchmark.pl to nie wiadomo co to sa za temperatury, czy podcas obciazenia czy w spoczynku czy przy otwartej obudowie czy zamknietej mozna sobie gdybac ...

Ja mam Zalmana 7000-Cu i uwazam ze jest swietny, temperatura przy minimalnych obrotach, zamknietej obudowie i uruchomionym Prime95 x2 na P4@3.25 stablilizuje sie na poziomi 49 stopni. Nie wierze ze Gigabyte zbilby temperature do 36 stopni w takich warunkach nawet na maksymalnych obrotach (zalman na 2500 rpm osiaga ok 44 stopnie)

 

pozdrawiam

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o te testy na benchmark.pl to nie wiadomo co to sa za temperatury, czy podcas obciazenia czy w spoczynku czy przy otwartej obudowie czy zamknietej mozna sobie gdybac ...

Ja mam Zalmana 7000-Cu i uwazam ze jest swietny, temperatura przy minimalnych obrotach, zamknietej obudowie i uruchomionym Prime95 x2 na P4@3.25 stablilizuje sie na poziomi 49 stopni. Nie wierze ze Gigabyte zbilby temperature do 36 stopni w takich warunkach nawet na maksymalnych obrotach (zalman na 2500 rpm osiaga ok 44 stopnie)

 

pozdrawiam

BusterX

A ile masz w idle na max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...