Skocz do zawartości
elvis

SB live CT4830

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem kartę muzyczną SB live 5.1 Digital BOX i wg mnie powinna ona mieć wejście cyfrowe do podłaczenia cdromu. Jednak model ten nie ma takiego wejścia i onaczony jest jako CT4830. Czy to aby na pewno właściwa karta czy sklep probował mnie wyrolować? Szukałem na stronie Creativa ale nie znalazłem opisu który by jednoznacznie swierdził czy to karta taka jak napis na pudełku czy po prostu zwykły SB live.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie jeśli chodzi o zakładki do 5.1 to jest jedynie w ustawieniach dźwieku w panelu sterowania. Po zainstalowaniu softu od SB live 5.1 Digital do wina XP mam jedynie wybór: 4 głośniki, 2 głośniki i słuchawki. Po zainstalowaniu softu od SBlive mam to samo co wyżej + Suround.

No więc mam wątpliwości co do tego że to karta SBlive 5.1 Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elvis dales sie wrobic... :(

Sam mialem takiego Live'a (CT4830). To jest tylko i wylacznie model 4 kanalowy.

Tak jak pisal xan Sound Blaster Live! Player 1024 OEM. Ta wersja Digital procz SPDIF miala jeszcze jakis konektor do czegos tam (taki bialy w lewym, gornym rogu karty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano zobaczymy ;) Sprawdziłem chip na karcie i mam EMU10K1 NEF .... zainstalowałem stery KX i tam spokojnie mogę ustawić tryb 5.1. Nie mam zestawu głośników 5.1 więc nie sprawdzę czy wszystko gra ;(. Normalnie człowiek głupieje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KX widzi kartę jako CT4832 [c000]. odpaliłem film z AC3 i po ustawieniu na 2.1 słyszę wszystko ok, po zmianie na 4.1 dźwięk jest cichszy, a na 5.1 dialogi mam przytłumione pozostałe dźwięki sprawiają wrażenie jakby dobiegały z róznych stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elvis dales sie wrobic... :(

Sam mialem takiego Live'a (CT4830). To jest tylko i wylacznie model 4 kanalowy.

Tak jak pisal xan Sound Blaster Live! Player 1024 OEM. Ta wersja Digital procz SPDIF miala jeszcze jakis konektor do czegos tam (taki bialy w lewym, gornym rogu karty).

Dokładnie!

CT4830 to model 4 kanałowy (analogowo) + wyjście cyfrowe (i dlatego zapewne napis na pudełku "digital"). Jest to już muzeum - te karty mają ponad 5 lat: czyli wyprzedaż.

SBLive! 5.1 Digital mają oznaczenia SB (np. mój ma SB0220).

Zajrzyj tu: www.3dsoundsurge.com

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki więc po analizie wszystkich faktów wychodzi że to jest zwykły SB live player 1024.

Ogólnie ktoś sobie w sklepie "poleciał" bo pudełko jest od 5.1 Digital i tak samo instrukcja ale płytka ze sterami, kabelek analogowy do CDROMu oraz sama karta jest zupełnie z innej bajki.

W instrucji pisze wyrażnie że karta 5.1 Digital ma wejście cyfrowe do CDROMu oraz w zestawie jest kabelek do podpięcia CDka cyfrowo. Czyli nic się tu nie zgadza.

 

Byłem dziś w sklepie oddać kartę, sprzedawca wogóle nie miał pojęcia jaka jest różnica między kartami..najważniejsze że kasę oddał ;) szkoda tylko że mam wrażenie że ktoś sobie podmienił karty i liczył że ktoś to kupi i się nie skapnie.

Dzięki wszystkim za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...