Skocz do zawartości
ChomiK

XP1700+Tbred NForce2 i FSB166 problem

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak wyzej z fsb166 (BTW 8rda+ rev1.1).Proc TBRed JIUHB0308 batch057 (to i tak bez znaczenia;)Zasilacz CHIEFTEC 360 DUALFAN, Karta R9500Pro(BBA).

 

wchodze na 12x166 czyli 2400+ vcore 1.625 AGPvoltage - 1.6 (na 1.5 3DMark wychodzi do WIN!!!)- 3Dmark2001se stabilnie luz a juz np Need4Speed7 reset po jakichs 30min albo wyjscie do WIN(?). AIDA naopiecia jak to na CHieftecu spox!!!

 

wchodze na 12.5x166 czyli 2600+ vcore 1.650 AGPvoltage - 1.6 - Ani 3Dmark nie dochodzi do konca a Need4Speed7 reset albo wyjscie do WIN po jakichs kilku minutach!!!)

 

W windzie wszycko OK! Temperatury: Proc stress do 48-49'C MOBO ok.32'C...hmm, czyli niby OK!!!

 

Pamieci na 5,2,2 nap. default i krok w goore

6,3,3 nap. default i krok w goore

7,3,3 nap. default i krok w goore

 

zachowanie bez zmian... ;((

 

sory za dlugasny post - mam nadzieje ze znajdzie sie ktos kto mi pomoze!;) pozdro....!!!!

 

PS: nie chlodze MOSFETOW! i uwaga nastepna - to samo przt np 11.5x166 (na x.x x133 wszycko OK !!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze moowiac to nie proobowalem pow. 1.725 vcore. Zdam relacje czy sie uda;))

 

zatanawia mnie jedno-poprawa stabilnosci poprzez zwiekszenie AGPvoltage z 1.5 na 1.6v !!! (boje sie aplikowac 1.8v ;))

 

3majta sie spolecznosci Tweak.pl

pozdro....;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmiana fsb nie ma nic do portu agp (przynajmniej na chipach nForce) wiec zwiekszanie napiecia na agp nie pomoze ....chyba ze sie myle. ale nie radze zwiekszac ...no chyba ze stac Cie na nastepna karte grafiki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP nie ma nic do tego bo nie krecisz przeciez karty a proca.

Zwieksz napiecie na procu.

Poprostu te co masz jest za niskie.

 

A tak poza tym niektore gry i programy nie lubia kreconego sprzetu :wink:

Pokatuj go Prime95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...