Skocz do zawartości
MeHow

P4 1600 i P4 1700. i ich OC

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra a teraz jak już hurtowo piszę wiadomości na forum to mi coś powiedzcie... czytałem gdzieś na innym forum (chyba THG), że P4 1,6 lepiej się kręci niż P4 1,7. Czy to prawda? Bo nie będę ukrywał, ale interesuje mnie overclocking tych procesorów.

 

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze P4 1,6 Ghz 0,13u kreci sie najlepiej ze znanych mi prockow. Po drugie P4 1,7 jest tylko 0,18u (willamate) i on napewno bedzie gorszy od tego pierwszego. Na temat P4 1,6 willamate wiem tylko, ze juz nie kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak P4 to tylko Northwood w 0.13um, te z "A" na końcu. np. P4 1.6A, P4 1.8A itp... Model 1.6A jest obecnie najlepiej kręconcym się procesorem na świecie, zdaża się że przyspiesza o 80%! Do 100% jeszcze trochę brakuje, ale myślę że to tylko kwestjia czasu :wink: Proble jest tylko taki, że 1.6A Intel wycofuje z rynku, więc trza się spieszyć z zakupem. 1.8A też się bardzo dobrze kręci, uzyskuje trochę lepsze wyniki z racji wyjściowego zegara, ale procentowo jest chyba minimalnie gorszy. Niewiem jak tam z cenami, ale jeśli 1.8 byłby niewiele droższy, to bym go chyba wolał od 1.6A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy jestes tego pewien, ze nie ma P4 1,7 Northwood??? Aha... no i czy sa jeszcze produkowane P4 1,6 Willimate? I czy mozna sie na nie naciac w sklepach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do P4 1.6 Wiliamette to widziałem je w Max-Media w jankach

ceny nie pamiętam.

Co do P4 1.7 Wiliamette to sam mam i jest to porażka. Podkręcalność na

poziomie 1.7@2008 na box-owym Cool-erku. Na jakimś Spire mam 1.7@2095 (Chyba), Na WC bez peltiera przy Vcore 2 V (mierzone miernikiem) mam 2195 chyba jak na 0.18um całkiem nieźle.

Ale i tak P4 1.7@2.0 w obliczeniach wychodzi gorzej niż Celeron Tualtin 1.2@1.5. Więc załamka czekam na kase i kupuje P4 2.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Czy jestes tego pewien, ze nie ma P4 1,7 Northwood??? Aha... no i czy sa jeszcze produkowane P4 1,6 Willimate? I czy mozna sie na nie naciac w sklepach?

Jestem pewien co do teogo, ze nie ma P4 1,7 northwood jak i pewien jestem co do tego, ze P4 1,6 willamate nie sa juz produkowane - nawet 1,6 northwood nie jest juz w produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewien co do teogo, ze nie ma P4 1,7 northwood jak i pewien jestem co do tego, ze P4 1,6 willamate nie sa juz produkowane - nawet 1,6 northwood nie jest juz w produkcji.

:) Ale chyba niektórzy sprzedawcy z mojego cudownego miasta nie są tego pewni :(

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze P4 1,6 Ghz 0,13u kreci sie najlepiej ze znanych mi prockow. Po drugie P4 1,7 jest tylko 0,18u (willamate) i on napewno bedzie gorszy od tego pierwszego. Na temat P4 1,6 willamate wiem tylko, ze juz nie kupisz.

Kupisz kupisz....we wrocku wszystko znajdziesz hie hie jest jeszcze pare sklepow ktore sprzedaja to badziewie (willamate) :) moge podac adresik jak nie wierzysz:

www.arest.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej hej... ja chcialem kupic P4 1600A. Bo wiem, ze to jest o wiele lepszy :D

 

Ale... okazalo sie, ze nie ma juz jej w zadnym sklepie... wiec............ nie chcialem doplacac 200 zl do P4 1,8A i wszedlem w Athlona XP 2000+ na microstarze i do tego za taka sama kwote jak P4 1,6 + abit bd7II dokupilem sobie GF4 Titanium. Chyba dobrze na tym wyszedlem co nie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...