Skocz do zawartości
Piszczel

HyperX 3200 vs 3500

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić 3200 (bezA) ale w Rzeszowie nie można ich dostać. Dostępne są za to 3500. Obie to CL2.

Chodzi mi o porównanie możliwości OC i timingów. Aha 3500 są na KHX - czy to to samo co BH5?

Chodzi mi o pamięci na lata. Mam zamiar kupić 512MB lub jeśli sponsor (czytaj rodzice) bedzie chojny to 2x512MB.

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na pamiatkach napisane jest że są na kościach KHX - czy to to samo co BH5 :?:

Nie, to nie to samo. KHX3200/512, KHX3200A/512, KHX3500/512, itd to

oznaczenia producenta, jest to to skrot od Kingston HyperX. Jezeli chcesz

dowiedziec sie na jakich chip'ach oparta zostala pamiec musisz zerwac z niej

radiator (utrata gwarancji).

 

bh 5 osiągalny jest już jedynie w pamiątkach OCZ Platinium i wyższych[...]

Bzdura! Platinum tak, ale musi byc to pamiec Limited-Edition wtedy jest na BH-5,

np. OCZ 3500 Platinum Limited-Edition. Chip'y BH-5 na 100% sa w pamiecieach

Mushkin'a PC3200 L2, PC3500 L2 (Black-Level 2) ale ta cena :o Corsair'y XMS

3200LL 1.1, 3500C2 1.1 to takze BH-5 (trzeba pamietac aby byla to rev. 1.1

zreszta u nas nie do kupienia, zapasy tych pamieci zostaly wyczerpane).

 

[...]Kiedyś były w KHX, ale niestety to juz przeszłość.

Prawda. Jezeli koniecznie chcesz kupic pamieci na BH-5 szukaj uzywanych, starszych

KHX, np. KHX2700, KHX3000, KHX3200. Pamietaj, ze i tak nie bedziesz mial gwarancji,

iz trafisz akurat na to na co "polujesz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, masz rację, zapomniałem o Corsairach XMS. O Mushkinach uznałem za stosowne w ogóle nie wspominać ze względu na astronomiczną cenę ( choć na forum są ze dwie osoby , które takie posiadają, choć z mojego wywiadu wynika, że nie za bardzo potrafią się nimi "zaopiekować").

Co do dostępności Kingstonów KHX 3200 bez A, to rzeczywiście ciężko upolować, przynajmniej w Łodzi. Robiąc ostatnio zakupy do firmy looknąłem po hurtowniach i niestety same A, ale jak mnie poinformowano " jeszcze się pojawiają".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poluj na KHX 2700 na BH5, trudno trafić na taka ale jak złapiesz juz taką to jest jazda.

Mam jedna taką i nie odstaje od KHX3200 pod wzgledem OC, niestety drugi egzemplarz na kostkach samsunga to porażka.

 

Jednak można te kostki od siebie odróżnić bez sciągania radiatora, maja inną konstrukcje pcb, samsung jest około 3mm wyzszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kingston HyperX, KHX3500/512:

 

STICKER (RADIATOR):

 

KHX3500/512

9905193-025.A00

1287885 - 2.6 V CE

ASSY IN USA

Warranty Void if Removed

 

CHIP'y (po usunieciu RADIATORA):

 

W942508CH-5

0330WI

431816300 (strona przeciwna 431931600)

 

Moze sie przyda ... dla zainteresowanych :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Sądziłem że Kingstony HyperX PC3500 zbudowane są na kostkach Winbonda CH5 4,6 ns. Idąc Twoją metodą rozumowania czasów dostępu, CH5 powinny być 5 ns, a zdaje się, że nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na temat tych pamięci:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33600011 bo cos nie moge znalezc takiego modelu hyperx na stronie kingstona te 3500 wystepuja tylko z Cl = 2,5 nie spotkalem sie z CL=2, mial moze ktoś do czynienia z nimi prosze o jakas rade bo zamierzam je kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...