Skocz do zawartości
Gru

Ti 4200@ Ti4400

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

Moja na standardowym chłodzeniu była stabilna 8) przy...

 

GPU z 250 na 300MHz

Memory clock z 460 na 500MHz

 

Ale nie o to mi chodzi - sorki za nie precyzyjny post :(

 

Coś w rodzaju radeona chyba 9500 mozna przerobić na 9700

prez odblokowanie dodatkowych potoków renderingu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pociagne ten watek jeszcze bo nie ma sensu zakladac nowego a moj problem lapie sie pod to zagadnienie :)

 

wiec z tego co wiem sa 2 rodzaje ti4200

agp4 i agp8

ja wlasnie czkeam na agp8 i ona ma ponoc wieksze taktowania

ona ma chyba 250/513 czyli jej mniej brakuje a z kolei tez w testach ta na agp 8 jest znacznie przyblizona do ti4400 czyli na takowej bedzie latwiej osiagnac wydajnosc ti4600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Moja na standardowym chłodzeniu była stabilna  8) przy...

 

GPU z 250 na 300MHz

Memory clock z 460 na 500MHz

 

Ale nie o to mi chodzi - sorki za nie precyzyjny post :(  

 

Coś w rodzaju radeona chyba 9500 mozna przerobić na 9700

prez odblokowanie dodatkowych potoków renderingu  :D

GeForce4Ti4200/4400/4600 nie różnią się pod względem budowy GPU. Jedyna różnica to częstotliwości taktowania GPU i pamięci - z nich wynikają różnice w stosowanych kościach pamięci czy chłodzeniu karty. Podkręcając 4200 do podanych wczesniej wartości użyskujesz "pełnosprawnego" ;) 4400 czy 4600.

 

Z róznicami między Radkami to zupełnie inna historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jonathan

 

miałem z 15 tych aopenów na 3,5ns i wydaje mi sie raczej ze to padaki były max co wyciagały to 298 na 595, pamieci sie ostro grzały raczej nie bardzo te karty

Demboch

 

troche nie doczytałeś ma tylko agp8x nic sie nie rózni niczym innym wydajnośc wzrasta było pare watku w 1 tescie wiecej w 2 tescie miej musisz poczytac ja to wiem ale jak raz poszukasz i znajdziesz bedziesz miał wiekszoł motywacje zeby szukac 2 raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja je miałem do kupienia za 375 zł to tyle samo w tedy 3ti kosztował wiec cena ....=zapotrzebowania =mała ilośc = braki=znikneła chyba juz całkowicie z rynku juz jeje długo nie widziałme za to cene to była nawet bardzo dobra karta pamietam ze duzo sie nie wysilajac wycinołem na niej 13500 ale naprawde nie duzo mie to kosztowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem tu nowy.Posiadam grafę Creative G4 Ti 4200 agpx4 taka sama jak msi. Na standardowym chłodzeniu wykręca się na 310@639. Dołożyłem do niej jednak miedziane radiatorki revolteca na memorki jednak podkręcalność ich wzrosła tylko o 15MHz czy to normalne? Dlaczego tak mało? Czy to już szczyt karty? Dodam jeszcze że radiotorki są ledwo letnie. Pamięci hynix 3,6 ns.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem tu nowy.Posiadam grafę Creative G4 Ti 4200 agpx4 taka sama jak msi. Na standardowym chłodzeniu wykręca się na 310@639. Dołożyłem do niej jednak miedziane radiatorki revolteca na memorki jednak podkręcalność ich wzrosła tylko o 15MHz czy to normalne? Dlaczego tak mało? Czy to już szczyt karty? Dodam jeszcze że radiotorki są ledwo letnie. Pamięci hynix 3,6 ns.

Mam taką samą kartę (tylko że MSI) - przy 300/600 wyskakują czarne kropki w wordzie i excelu (oraz wszystkich innych aplikacjach 2D) - choć karta działa stabilnie i nie ma żadnych artefaktów w 3D.

 

Chyba te 639+15 to szczyt dla pamięci 3,6 - dla nich przewidziane taktowanie wynosi (1000/3,6)x2 - więc i tak wysoko je podkręciłeś. Pewnie dodałbyś jeszcze z 10 MHz jak napięcie byś na memorkach zwiększył (ale czy gra jest warta świeczki?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra pociagne ten watek jeszcze bo nie ma sensu zakladac nowego a moj problem lapie sie pod to zagadnienie :)

 

wiec z tego co wiem sa 2 rodzaje ti4200

agp4 i agp8

ja wlasnie czkeam na agp8 i ona ma ponoc wieksze taktowania 

ona ma chyba 250/513 czyli jej mniej brakuje a z kolei tez w testach ta na agp 8 jest znacznie przyblizona do ti4400 czyli na takowej bedzie latwiej osiagnac wydajnosc ti4600 ?

GF4 4200 agpx4 i agpx8 maja takie samo taktowanie ( dla wersji 64mb jest to 250/513 a dla wersji 128 mb zwykle 250/460)

 

Pewnie widziles test na TH , tam byla porownywana karta agpx4 z 64 mb z karta agpx8 z 128mb i dlatego ta druga wypadła troszke lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...