Skocz do zawartości
Th0m4S

Czego bać się w o/c ???

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie dużo osób chciałoby podkrecic procesor czy karte graficzna ale boją się że coś spalą bądź straca gwarancję i dla tych osób wymyśliłem ten temat :)

 

Wiec czego można sie bać bawiąc sie w overclocking??

A czego nie trzeba sie bać ??

 

ps. może by tak przykleić ten topic??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bać mozesz sie ze spalisz procesor/zasilacz/plyte glówna za wysokim vcore lub za wysoka temperatura.

 

Podkrecajac karte graficzna nie spalisz jej poniewaz najwyzej sie zawiesi i po resecie znow bedzie dzialac. No ale czasem sa przypadki przegrzania pamieci gdy nawet na nominalnych ustawieniach sa arty na ekranie i wtedy pozostaje nam zaniesc grzecznie karte do sklepu z niewinna minka :). Aha jezeli ktos kreci przez fsb a nie ma chipsetu z PCI/AGP(wszystkie via maja dzielniki ale niestety nie maja blokady, kt600 ma dzielnik 1/6) to mozna sobie za wysokim PCI rozwalic windowsa, a wnagorszym przypadku dysk. Tunery TV tez nie lubia wysokich PCI (moj Aver TV 98 przy PCI 37 czasem szumi i trzeba kabel wyjac i wlozyc zpowrotem, ale ze ma juz 6 lat nie przejmuje sie tym i dalej mam PCI 37Mhz :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dużo osób chciałoby podkrecic procesor czy karte graficzna ale boją się że coś spalą bądź straca gwarancję i dla tych osób wymyśliłem ten temat :)

 

Wiec czego można sie bać bawiąc sie w overclocking??

A czego nie trzeba sie bać ??

 

ps. może by tak przykleić ten topic??:)

Zacznij od poczytania o tym na FAQ, bedziesz wiedzial jak to robic i nie trzeba bedzie sie bac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...