Skocz do zawartości
Gość

2 pytania odnośnie Chieftec big tower

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam qpić big tower Chieftec'a i w związq z tym mam 2 pytania:

1. Po co jest ta blacha którą zaznaczyłem na niebiesko? Czy jak ją wytne to obudowa będzie stabilna? Ogólnie czy nic się nie stanie? Może głupie pytanie ale wole być pewny :P

2. Jaka jest odległość od koszyków na hdd do końca budy (czerwona linia)?

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro półka jest to pewnie dlatego, że do czegoś się przydaje :)

Jeśli wytniesz całą - buda Ci się rozjedzie.

 

Natomiast odległości od koszyków do końca mierzyć mi sie nie chce, bo nie mam siły znów boczku odkręcac :] może kiedy indziej Ci pomoge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

2. Jaka jest odległość od koszyków na hdd do końca budy (czerwona linia)?...

moge napisac jaka w MIDDLE (glebokosc budy powinna byc taka sama)

- od tylnej scianki do koszyczka 30cm

- od "zakladki" (bocznego zagiecia scianki) do koszyczka 29cm

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedzi :)

Mam jeszcze 2 pytania:

3. Jaka jest odległość (zielona kreska) od koszyków 5.25 do dna obudowy?

4. Czy blachy (zaznaczone na biało) od koszyków 5.25 są przymocowane do top'u obudowy? Czy moża top jest tylko przynitowany z tyłu i przodu budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak wytniesz półkę to nie powinno się nic stać, ale lepiej to przemyśl - ten patent jest genialny. Można tam wcisnąć masę kabli zasilajace, hdd, wentyle) i efekt będzie taki, że mamy przepiękny widok na płytę główną (jeśli założysz okienko), ogromny przewiew, bezproblemowe wyciąganie pamięci/innych elementów.

2. Nie zmierzę bo nie mam teraz tych koszyczków (dysk lezy w zatoce 5,25'' w coolerze Zalmana)

3. Odległość wynosi 32-33 cm (dokładnie nie zmierzę bo na spodzie mam 'karimatę wygłuszającą' ;)

4. Blachy te są przymocowane do przodu obudowy, do półki, do górnego zagięcia ścianki i do bocznych belek wzmacniających. Nie ruszysz tego nawet ciągnikiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Blachy te są przymocowane do przodu obudowy, do półki, do górnego zagięcia ścianki i do bocznych belek wzmacniających. Nie ruszysz tego nawet ciągnikiem :)

Ale czy są przymocowane do topu (pomarańcz :P )? Pytam bo top będe musiał mieć zdejmowany :P

 

Jeszcze pytanie nr 5: Jaka jest odległość (żółta kreska) od półki do top'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy są przymocowane do góry :) Chyba nie :) Chodzi o to, że widać kątownik przyłożony do górnej blachy, ale nie ma tam ani jednego nitu. Więc pewnie nie - ale może być np przyklejony/przyspawany (wątpię).

 

5. Od góry do szyny bocznej - 26,5cm. Natomiast od góry do półki (półka to nie jest ta szyna którą zaznaczyłeś na żółto!) - 30,5cm. Jest to odległość mierzona do zawiniętego 'kołnierza' półki. Jeśli chodzi ci o odległość do samego 'dna' półki to musisz dołożyć 0,5cm.

 

PS. Ciesz się, że mam szybkośrubki, bo niechciałoby mi sie tego ustrojstwa odkręcać i mierzyć ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty topy w big towerach chiefteca sa zdejmowane czy sa przymocowane na stale?

Top w tej obudowie jest przynitowany nitami. Przód 3 nity, tył 3 i po bokach po jednym nicie. Bez problemu można je rozwiercić i wstawić śrubki. Zrobiłem tak u siebie bo wycinałem dziurę na wiatrak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zippo - to na obrazku to Twoja buda? Ciales ja cos lub w niej wierciles? Jak Ci to szlo i jakimi narzedziami to robiles?

Jakoś zapomniałem o tym topic'u :P

 

Buda nie jest moja, ja dopiero wszystko planuje a bawić się będe w wakacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zippo - to na obrazku to Twoja buda? Ciales ja cos lub w niej wierciles? Jak Ci to szlo i jakimi narzedziami to robiles?

Jakoś zapomniałem o tym topic'u :P

 

Buda nie jest moja, ja dopiero wszystko planuje a bawić się będe w wakacje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...