Skocz do zawartości
kielbu

Gainward ULTRA PP 780 - 256DDR - FX5600

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm, mam pytanko. Kupiłem kare taka jak w temacie, pracuje na chipsecie

GeForcea FX 5600 128-bit. Karty z tym chipsetem pracują z taktowaniem

325/550MHz zaś ten Gainward ma ustawione fabrycznie 300/400MHz. Dlaczego tak

jest i czy można tą kartę podkręcać.Pytanie to kieruje do osób które

posiadają tą kartę bądz mieli coś do czynienia z podobnym

problemem.Pozdrawiam i czekam na szybką odpowiedz :))))) (jeżeli ma ktoś tą

karte to na jakich sterownikach pracuje)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przeciez Ci odpowiedzialem co do sterownikow.

A to ze ma zanizone taktowania, to juz Gaiwarda sie pytaj. Pamieci ma zanizone, bo 256DDR dobrych pamieci by troche go drogo kosztowalo. A jezeli masz sam radiator na GPU to juz wiesz czemu masz nizsze taktowanie na nim.

Moze i 650pln nie jest drogo, ale za te pieniazki mozna dostac lepsze karty graficzne.(np. R9500 -> http://sklep.benchmark.pl )

Co do podkrecania to polecam Riva Tuner. Prosty i ma dozo funkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na GPU mam wentylator z radiarorkiem zamontowanym do okola, radka bym nie kupil poniewaz mam z nimi zle wspomnienia,a karta wyniosla mnie tyle poniewaz jest prosto z hurtowni i to jeszcze po znajomosci:)

Napialem to pytanko dla osob ktore posiadaja taka karte i jakie osiagi uzyskali w podkrecaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei Gainward Ultra 780TV/DVI 256 mb ddr ale na szynie 256 bitowej.

 

350/500 mhz tyle najwiecej poszlo w experttool dolaczonym do karty.

Ciekawy jestem kiedy widze w niektorych bechmarkach zamiast 500 np 700 u mnie wtedy na ekranie pojawiaja sie kolorowe pola...

heh

Cos zle robie czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z kolei Gainward Ultra 780TV/DVI 256 mb ddr ale na szynie 256 bitowej.

 

350/500 mhz tyle najwiecej poszlo w experttool dolaczonym do karty.  

Ciekawy jestem kiedy widze w niektorych bechmarkach zamiast 500 np 700 u mnie wtedy na ekranie pojawiaja sie kolorowe pola...

heh

Cos zle robie czy jak?

po pierwsze FX 5600 nie ma szyny 256-bitowej :? po drugie wreszcie zapamietajcie Gainward Ultra 780 nie jest wersja ultra dodatkowo ma nizsze taktowanie standardowe (zblizone do cienkiego FX5600XT). Ultra 2 to GAinward 760

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie 128 bit cos mi sie p.. :)ale ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony, jak dobrze pojdzie pod koniec lutego przesiade sie na 5700 tylko poszukam w cenie do 850 zlrzeczywiscie 128 bit cos mi sie p.. :)ale ogolnie rzecz biorac jestem zadowolony, jak dobrze pojdzie pod koniec lutego przesiade sie na 5700 tylko poszukam w cenie do 850 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciez: '256MB pamieci.... wow' powie klient i kupi. a potem zadaje pytania na forum

tak to jest z mlodoscia - nie lubi czekac, nie lubi sluchac starszych.

moim zdaniem nie masz sie czym martwic, w koncu zaplaciles za nia okazyjnie i to po znajomosci (u nas w detalu sa po 680). A wydajnosc nie jest zla - mozna pograc w wszystkie nowe gry.

A ze jest nizej taktowana - w koncu ma 256MB pamieci a takie karty zazwyczaj sa nizej taktowane bo cena lepszych pamieci jest znacznie wyzsza. To, ze masz mniej punktow w 3dmarku od kolegi ktory kupil wersje 128MB, nie jest wiec dziwne.

zawsze mozesz wykazywac przewage w bardzo duzych rozdzielczosciach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coz ci moge powiedziec :roll:

karta ktora sobie kupiles to najwieksze gowno gainwarda jakie wysral do tej pory wiec wielkie wspolczucie dla ciebie

karte testowalem i nie dosc ze ze taktowania ciach!owe jak barszcz to oc zalosne

 

ehhh trzeba bylo poczekac i kupic nv5700,ati9600 albo jak bys mial wiecej to najlepszy wydatek to 5900xt

 

no ale ty <span style="color:red;">[ciach!]</span>a kupiles po znajomosci to sie ciesz z tej padliny :lol:

PS.wiem ze jestem okrutny ale takie sa realia chlopczyku

nastepnym razem najpierw sie pytaj a pozniej biegnij do sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...