Skocz do zawartości
zuli007

Jak duży zbiornik bez chłodnicy...?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zestaw złożony w sklepie bloki.pl ogólnie jestem zadowolony- blok jest ładnie wykonany no i grubość węża oraz kanałów w bloku robi na mnie wrażenie..(poprzednio używałem własnej roboty bloczku). Jako że większość z Was jest w tym temacie bardziej doświadczona chciałem się dowiedzieć jaka musi być pojemność zbiornika na wode żeby wykluczyć użycie chłodnicy? Mam 5 litrowy i po paru godzinach chodzenia kompa temperaturka sięga mi 43 stopni (procesora) a woda jest wyczuwalnie ciepła. Mam 1800XP+ podkręconego już teraz na 1880 Mhz (Napięcia nie zmieniałem. Jak sądzicie ile L? Nie zjebcie mnie za bardzo...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak mialem tak z 20 L w baniaku to skoki z 27-32 do 44-47 C

a potem jak dolalem do ~40 L to do max 44-45 ale to po calym dniu giercowania ostrego !

a teraz z chlodnica i z baniakiem to mam spokojnie 27-32 i skoki do ~37 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, w sumie to myślałem że mi wystarczy zbiornik 20L bez chłodniczki ale trudno, wybiore sie na szrot i wyciągne cosik...Lub ewentualnie dokupie w necie. :-) Zresztą na temat chłodnic to na forum jest wiele inf. :-) Dzięki za info dot. zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to jest we wiadrze :-) I nawet nie jest tak źle 44 po dniu max. Zobaczymy o ile spadnie jak dołoże chłodnice...W sumie to myśalem jeszcze żeby sobie skołować miedziany zbiornik na wode - ok 10-15L. Wtedy oddawanie ciepła powinno się zwiększyć. Co najwyżej dokleić na ściany pare radiatorków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie masz pojecia jaka jest temperatura procesora, wiec lepiej nie pisz tego co Ci wskazuja termistory.

 

2. Porownaj powierzchnie zbiornika (bylby i tak pewnie dosc ciezki) z nagrzewnica. Moze warto do pasywnego chlodzenia lepiej zalatwic sobie po prostu bardzo duza chlodnice niz bawic sie w jakies zbiorniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 spoko starczy jak chcesz miec duzo

ja mam 25 bez chlodnicy i nie nazekam

A jak to masz zainstalowane? Bo ja mam 20l i na tydzien z 5 litrow mi wylatuje w pizdu ( paruje )... Pojemnik ofkoz akwarium...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...