Skocz do zawartości
CHIKEN

wentylator do podkreconego calerona

Rekomendowane odpowiedzi

szukalem tu info na temat jakiegos odpowiedniego wentylatora do mojego procesora. sami widzicie co mam za proca i chce podkrecic go do 950 tylko i chcialbym sie was zapytac jaki wentylator kupic do niego. interesuje mnie nie drogi i wydajny wentylator. jesli moglibyscie to odpiszcie dzis bo jutro mam zamiar wybrac sie na gielde i sobie jakowy sprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakis z duronka lub atlonka taki za 30zł z pewnoscia sobie poradzi. ale zanim kupisz sprawdz czy wstanie ci na 950 bo ja mam takiego samego proca i niestety mam lipa serie :[ przy 9,5x100 mi niewstaje i jade ciagne na 712mh ;[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chce kupić ThermalTake Volcano 9 z CoolModem i do tego adaptor DuctingMod - czy takie coś wystarczy do np wyskoczenia ponad 1ghz. Dodam że procek to egzemplarz bardzo dobry na zwykłym boxowym colerze intela proc na 950 odpala sie do windy ale potem są już zwisy. Niemoge nawet zobaczyć jaka jest temperatura, dodam że wejście do biosu również kończy się zwisem. Więc czy ten TT Volcano 9 + DuctingMod podołają z tym procem na ponad 1 ghz albo przynajmniej na to 950?? Myślałem rónież o Volcano 10. Doradzcie mi co kupić bo sam niewiem. Aha chciałem kupić jakiś produkt TT, a nie tam jakieś SPIRE czy jakieś inne cusie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy kozysci jak juz o tym wentylatorze to ja sobie juz sprawilem tylko glupi bylem i nie sprawdzilem seri procka i tera nie wiem czy sie dziada da podkrecic do tych 950. dam parametry tutaj moze ktos mi pomoze :

moja seria procka to:

Caleron MALAY

633/128/66/1.65v

Q029A325-0000 SL3YS

da rade na tym procku sie podkrecic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe -> LuXuS -> ale sie uparles

 

jak rozumiem szukasz czegos na celerona

podpowiem ci ze na celku nie potrzebujesz czegos co bedzie mialo masę i będzie wielkie, potrzebujesz czegos co szybko odprowadzi cieplo ktorego nie bedzie tak duzo :-)

 

ja sie upieram przy spire falcon rock II - to jest n zapas dla twojego celka

 

moj kumpe na malym miedziaczu 60x60mm ma na celku @ 850 niecale 40*c wiec o co chodzi :-)

 

powiem jeszcze raz ze ludzie montuja tego spire na np durony @ 2100 ~1,7v, ktos nawet pisal ze u jego kumpla lata na tym barton @ 2300MHz i ze ma te 60*C ale bez zwiechy itd

wiec czego ci trzeba?

 

jak chcesz cos powaznego to wal z pelnej rury i zaloz zalmana 7000A CU :lol:

 

Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z lighta się uparłem przy tym Volcano 9, myślałem również nad Volcano 10. A tak a propo to przy takim np Volcano 9 to czy by podołało na ponad 1ghz bo na bank wtedy pójdzie na 950, nie?? A to se jescze potem kupie ten cooler co ty proponujesz i porównam ich wydajność :):):) A tak a propo to czy max temp w stresie na tym procku wynosi 40C, dodam że go nie kręce i cooler to zwykły intelowski BOX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniłęm dopisać. Czy ten Zalman 7000A CU podejdzie do mojej płyty bo słyszałem że ten cooler zajmuje dużo miejsca wokół socketa. Domyślam się również że skoro jest wersja dla Socket 462 to jest również dla Socket 370. No w sumie dobry pomysł zastanowie się nad nim. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak już coś to wolałbym kupić 7000ACu tylko że są dwa problemy:

1. Słyszałem że ten cooler jest bardzo duży i niewiem czy wejdzie na moją płyte, no szkoda by było tych dwóch baniek jak by sie okazało że nie wejdzie na moje mobo.

2. Niewiem czy on wogóle pójdzie na Sockecie 370 (no przedtem te co były pod Socket 462 to tesh pasowały do Socket 370, a teraz sie nigdzie niedoszukałem tej informacji). Chodzi mi tu o to czy będzie dobra zapinka, bo nigdzie niewidziałem wersji na Socket 370

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzisiaj se wyszstko pomierzyłem i okazało się że Zalman CNPS 7000A nie podejdzie do mojej płyty bo:

1. jest za duży :(:(

2. mocuje się go za pomocą czterech dziurek wokół Socketa. U mnie jest problem gdyż z tego co wiem to żadna z płyt pod Socketa 370 nie miała tych dziurek.

 

Więc ten Zalman odpada.

A mam jeszcze pytanie czy na tym TT Volcano 9 CoolMod + DuctingMod ten proc pójdzie na minimum 950 (powiedzcie mi przynajmniej tyle, bo sie tyle razy pytałem czy pójdzie i cały czas doradzacie coś innego a nikt nie powiedział czy to będzie dobrze chłodzić czy nie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...