Skocz do zawartości
dzidzi

Którą płytę: ASROCK K7S8X, ECS L7VTA czy ECS K7VTA3

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie, wszystko można podkrecac prócz TP. Dzisiaj wsadziłem do kompa mojego brata [...]

wyciagnij go jak najszybciej... bo sie chlopak zmarnuje

heheehehe to fakt, albo się przegrzeje ..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo miałem napisać :lol:

niektórzy utknęli w czasach, gry płyta albo chodziła dobrze i kosztowała krocie albo kosztowała mniej i ciągler sięwieszała. teraz 99% płyt chodzi stabilnie a są tańsze przez gorsze jaościowo komponenty i pochodzi np. 5 lat a nie 10 i ma mniej opcji podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

az sie sam zastanawiam nad tym asrockiem

 

a co do dzialania plyty przez 5 lat to jak dla mnie w sam raz.. ;]] i tak pewnie za ten czas zdaze zmienic na co innego;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo miałem napisać :lol:

niektórzy utknęli w czasach, gry płyta albo chodziła dobrze i kosztowała krocie albo kosztowała mniej i ciągler sięwieszała. teraz 99% płyt chodzi stabilnie a są tańsze przez gorsze jaościowo komponenty i pochodzi np. 5 lat a nie 10 i ma mniej opcji podkręcania.

ciekawe skąd bierzesz swoje wyliczenia ? moje doświadczenia są zupełnie inne ;)

 

oczywiście nie wszystkim potrzebny jest mercedes - niektórzy zadowolą się trampkiem (przecież jeździ - ma w miarę normalny silnik od Polo, nie zawiesza się itd)

 

Ale widzę że niektórzy utkęnli na poziomie późnego PRLu gdzie trampiszcz był najlepszym autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie ECS - mam plyty k7vza, k7vta3v5. Uzywalem tez k7s5a. Narzekalem jedynie na k7vza dopuki uzywalem windows 98.

 

ale wracajac do tematu:

Autor watku pytal o k7vta3. Przede wszystkim - jest 7 wersji plyty ECS K7VTA3 (PCB 1.0, 2.X, 3.X, 5.0, 6.0, 7.0, 8.0). Chyba nikt o tym nie wspomnial, co sugeruje, ze nie zna tematu. Te powyzej 3.X sa nienajgorsze - dzialaja stabilnie. Uzywam w tym momencie PCB 5.0 -

jestem zadowolony z:

- stabilnosc

- cena

- FSB 100-199MHz (200-398)

- wydajnoscia ustepuje maks. 5% w porownaniu z innymi na KT333

- bogaty w opcje setup biosu

- obluga procesorow Mobile (tech. cool'n'quiet)

- spory radiator bez wentylatora na chipsecie - cisza

- mozliwy minimalny undervolting cpu i pamieci - ulatwia wyciszanie kompa

 

jestem niezadowolony z:

- brak mozliwosci zmiany mnoznika w setupie BIOS

- w setupie bios czasem znikaja opcje zwiazane ze zintergrowana karta sieciowa, a czasem sam interfejs 'znika' po restarcie (az do kolejnego restartu)

- maly zakres regulacji napiec w bios, brak mozliwosci zmiany napiecia w tech. cool'n'quiet

- programy diagnostyczne blednie pokazuja, ze przy FSB>165MHz dzielnik PCI pozostaje nadal 1/4x

 

Raczej wszystkie tanie plyty (czy ECS, czy ASRock) maja jakies wady, ale jesli umie sie porzadnie skonfigurowac bios i system operacyjny, to komp zwykle dziala na nich dobrze, a czesto w o/c rowniez mozna sie pobawic.

 

Kiedys w moim otoczeniu mowilo sie, ze aby kupowac procki amd, a w szczegolnosci plyty ecs, to trzeba sie dobrze na sprzecie znac. Bez obrazy.

 

Swoja droga, kondensatory wysiadaja (ktos wspomnial) rowniez na niektorych Abitach i Soltekach i moga zepsuc na kazdej plycie ktora pracuje w ciezkich (o/c, ale nie tylko) warunkach. Oczywiscie plyty firm, ktore zasluzyly na swoja dobra marke sa lepiej testowane (a to kosztuje) i ich elementy sa precyzyjniej dobrane, wiec ryzyko awarii jest mniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm Ja mam ECS( na KT266A -juz troche stara:( ) kumpel na stoliku obok ma ASRock(K7S8X). Procki i grafika podkrecane. Wszystko chodzi miesiacami ( doslownie-jak to w akademiku:) ) z resetem co jakis czas. Gdy czytam na forum o problemach ze stabilnoscia to nie wiem o co chodzi:). Jestem bardzo zadowolony z ECS ( zaplacilem cos kolo 250zl). Uzytkownicy wszystkich ECS i ASRock- RESPECT!!! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja właśnie kilaka dni temu stałem sie posiadaczem tegoz asrocka i nie narzekam a jesli chodzi o krecenie, napieciem wiadomo sie nie da, poniekad sa zhakowane biosy ale jeszcze takiego nie znalazlem pozatym regulacja jak sadze bedzie to b. niewielka. Mam athlona 2000+ jest zapuszczony na fsb166 i smiga elegancko i stabilnie jako 2600, mi to wystarcza.

Wiec osobiscie polecam asrocka.

A relacja ceny tej plyty do mozliwosci no to poprostu ... widzial ktos kiedys płyte za 130zl ?!?!?!

Jeszcze jedno skoro ktos pyta o płyty z oklic cenowych 200 zl to widzocznie stac go na taka ... to tyle, i jeszcze... po co komus wciskac plyte za 400zeta na ktorej da sie cos krecic i jest rzekomo bardziej stabilna skoro jak sadze ten ktos planuje kupic cos tanszego, durszlaka i tak nie pokreci bez dobrej zasilki i drozszego wiatraka. Cena asrocka rzadzi tego nie da sie ukryć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena asrocka rzadzi tego nie da sie ukryć  :D

Cornflakes.... :lol:

A co do ASROCK'a to jak już pisałem wcześniej płyta jest bardzo fajna. U mnie chodzi już 2 miechy i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASrocka i tu bym się zgodził z moimi przedmówcami, za taka kasę nie znajdziesz nic innego, da sie z niej wyciągnąc to i owo i przytym stabilna i zero problemów. Chciałbym tylo dodać że w tym momencje nie opłaca się kupować bardzo drogich płyt, może są i leprze, ale myślę że przy takim rozwoju elektroniki to kwestia kilku miesięcy jak trzeba bedzie kupić nową bo te juz nie bedą wyrabiały nawet te najbardziej wypasione, a na następną tez trzeba bedzie wydać jakąś kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mam ta plyte K7S8X od 3 dni, zarowno na oficjalnym biosie 2.20 jak i nieoficjalnym 2.25 sa takie same wyniki. Co do satbilnosci jest wszystko jak najbardziej stabilne zadnych problemow i ogolnie mam FSB200 ustawione narazie. Zadnych zwiech itp rzeczy. Dla mnie plytka rewelacja, wszystko zapierdziela az milo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem sensu waszej dyskusji... taki ecs /asrock kosztuje 130zł dajmy na to i nie ma nigdzie napisane ze ma wyciagac fsb 200 a wyciaga CZASAMI wiecej i to duzo ... i niekt tu nie mówi zle o płytkach na kt 400 tych producentów co maja problemy z fsb 185 tylko porówoja te ultra LOW ENDOWE płytki do takich statków jak ABIT NF7 który kosztuje 3x wiecej !!! juz sam fakt ze te płytki TYLE potrafia powinien budzic respekt dla nich i zostawic je w spokoju bo przeciez na seryjnych ustawieniach sa SUPER stabilne i wiekszosc asrocków na fsb 200 tez bezproblemu chodzi! a to ze te płyty nie sa stworzone do O/C to widac juz po cenie i nie rozumiem tych co kupili takie płytki i sie zawiedli bo nie osiagneli np. fsb 220-230.. albo im kedziory poszły bo dali drut modem 1.9V na procka a w biosie jest max +5%... i liczy ze płytce za 130zł nie zrobi to róznicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie wydajnej na k7s8a r3, mam durona 1.4 podkreconego przez fsb (na 166) , i pamieci twinmosa 400 cl2.5(chodza spokojnie na cl 2 przy 400mhz) . Czy daj je synchro z prociek czy na fsb 200 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bedzie wydajnej na k7s8a r3, mam durona 1.4 podkreconego przez fsb (na 166) , i pamieci twinmosa 400 cl2.5(chodza spokojnie na cl 2 przy 400mhz) . Czy daj je synchro z prociek czy na fsb 200 ???

Zdecydowanie synchro, czyli pamięć wówczas też 166. Sprawdż zresztą w jakimś programie, np. SisofSandra, czy Aida32 itp. Przy niższym taktowaniu pamięci możesz ustawić ostrzejsze tymingi, np. 2-2-2-6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dodam 3 grosze od siebie - na pareset zlozonych zestawach na asrocku tylko jeden byl uwalony ( nie chcial wstawac - wyszlo przy skladaniu kompa). Pozatym zadnych problemow - jeszcze zaden nie wrocil do serwisu.

Co do ECS niewiem nie wypowiadam sie - nie skladamy na ECS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was pisze o stabilności i podatności na OC ASROCK K7S8X, ale nikt się nie chwalił wynikami benchmarków, osiągami w grach itp... Podajcie jakieś cyferki, naprawdę chcę się do tej płyty przekonać (teraz jadę na L7S7A2 i twierdzę, że ta płyta to pomyłka), ale samymi wynikami OC nie będę się sugerował. Z góry dzięki za odpowiedzi. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu z was pisze o stabilności i podatności na OC ASROCK K7S8X, ale nikt się nie chwalił wynikami benchmarków, osiągami w grach itp... Podajcie jakieś cyferki, naprawdę chcę się do tej płyty przekonać (teraz jadę na L7S7A2 i twierdzę, że ta płyta to pomyłka), ale samymi wynikami OC nie będę się sugerował. Z góry dzięki za odpowiedzi. pzdr

hmmmmmm

ja w 3dm2001se mam 6200 punktów , ale grafa jak widać jest biednawa i zwalnia całego kompa w 3d :)

 

a jaki masz sprzęt i jakie wynniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam L7S7A2 i na radku 8500LE2270/270 i FSB 200 mam 9865 pkt więc nienajgorzej. oczywiście na SIS 748 przekroczyłbym te upragnione 10 000 ale niedługo zmieniam procka na 1800+ DLT3C i 2600+ spokojnie pójdzie na mojej mobo. na mx440 miałem ponad 7000 pkt.

slanter : nie będzie lepiej, podkręcanie jest identyko, tylko napięcie można podnieść chyba o 6 a nie o 5% :lol: to są te same płyty, nawet bios można wgrywać wzajemnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam sie weż Asrocka i miłej pracy na 230FSB :lol:  :lol:  :lol: w końcu PCI mozesz zablokować tylko ciekaw jestem jak z AGP ?? :idea: Ale co tam w koncu kupisz cos taniego a jakby co to zawsze zostanie mozesz dołozc do nowej kart graf. :lol:  :lol:  :lol:

E a można zablokować PCI nie blokując AGP ?? CHyba jednak nie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, jak to jest z obsluga pamieci ddr400 na Asrocku?

czy od fsb 200MHz w gore mozna korzystac tylko z jednego banku pamieci(jak deklaruje producent) czy moze udalo sie kumus uruchomic dwie kosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, jak to jest z obsluga pamieci ddr400 na Asrocku?

czy od fsb 200MHz w gore mozna korzystac tylko z jednego banku pamieci(jak deklaruje producent) czy moze udalo sie kumus uruchomic dwie kosci?

spoko bedzie dzialac, ja mam 3 x 256 mb 333 mhz i biega jak trza chociaz max oficjalnie to 2x333 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...