Skocz do zawartości
Johny_85

Moje pierwsze WC

Rekomendowane odpowiedzi

denerwuje mnie jak ktos mowi ze nie ma zaufania do polskich wyrobow....a skad masz takie opnie?

 

Mowisz ze narazie nie zlezy ci na wydajnosci, ale jak juz skladasz wc to nei lepiej od razu sie troche zastanowic??(wystarczy chwila), zeby pozniej miec spokoj, a nie pierw kupie se zalmana, pozniej maze4 a pozniej rbx'a....

 

ehh, pozdro

Hehehehe zgadzam się w pełni, ja rozumiem że WC to moze być hobby, ale ludzie troche trzeźwego myślenia. To nie zbieranie znaczków, nie trzeba mieć wszystkich bloczków żeby być "top ten komputerowcem".

 

I jeszcze co do rodzimej produkcji ... takie paplanie że nasze nie może byc dobre to chyba typowa gadka Polaka. Może w końcu czas przestać gadać smuty. Bloki są bardzo sympatyczne, ładnie wykonane, (całkiem wydajne - brak prawdziwego testu to wciąz bolączka) i co najważniejsze nie wywracają kieszeni na drugą stronę ... ceny są mniej więcej przystępne i w zasadzie na każdym poziomie znajdzie sie coś ciekawego do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ludziska. Mam jeden problemik ze złączkami i wężem:). Mianowicie, wąż wchodzi na szybkozłączkę ale potem nie chce siępierścień zakręcić:(. Czy w takim wypadku można wąż zacisnąć zaciskiem metalowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, a niby jakim sposobem chcesz zalozyc cybrant na szybkozlaczke??? nie no :lol:

mowilem ci juz, myslenie nic nie kosztuje..

 

A co do zlaczki to sprobuj to czyms mocniejszym dokreic(kabinerki etc.), z tego co pamietam to trzeba troche sily uzyc przy zlaczkach skrecanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dementuje powyższą plotke wymysloną przez Pana Spidermena. Chłopie jak ja bym był nadziany to by wam gały wyszły jak bym na forum mój sprzet dałm ale nie dam bo nie ma na razie co podziwiać. A z tymi sklepami to zamawiam w nich od czasu do czasu i po większej ilości produktów aby się opłacało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby tobie galy nie wyszly chloptasiu......

 

jesli myslisz ze komus galy wyjda na tym forum, jak ktos se kupi sprzet za 10k(:lol:), to sie mysliszzzzzzzzz.

 

kupic wszytsko co najdrozsze to nie jest zadna sztuka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dementuje powyższą plotke wymysloną przez Pana Spidermena. Chłopie jak ja bym był nadziany to by wam gały wyszły jak bym na forum mój sprzet dałm ale nie dam bo nie ma na razie co podziwiać. A z tymi sklepami to zamawiam w nich od czasu do czasu i po większej ilości produktów aby się opłacało:)

Stary nie ośmieszaj się, skaczesz z pazurkami do oczu ludziom, którzy na Forum wegetują od pierwszych jego dni i co najważniejsze wnoszą sporo na nie. Troszkę respektu ... to nie sztuka bzyknąć na forum posta, nie wiesz co pisać nie pisz nic.

A na koniec ... spora część ludzi na tym forum nie podziwia jedynie zasobności kieszeni, ale również inwencję i nowatorskość rozwiązania. Kupić i złożyć to troche za mało, choćby nie wiem jakie ten sprzęt był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę tak żeba zastosować dwa (jeden napewno) wiatraczki na chłodnicę, jeden z przodu a drugi z tyłu. A o głośność się nie martwię bo inwestuje w Noiseblockery 12x12:)

Wiesz co szczerze mowiac mialem 120mm Noiseblocker Ultra Silent SX2 i SUNONA 120x120 mm 38mm PMS3-6A - i ten drugi przy cenie ponad 2 razy mniejsze mial slyszalnie taka sama glosnosc (do najcichszych nie naleza oba) noiseblockery sa ciche ale te 80 wieksze nie bardzo... (noiseblocker przebijal suona przy nizszych obrotach (np na 7v byl cichszy))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sznownych forumowiczów. Jeżeli kogoś obraziło moje zachowanie to przepraszam. Moim zdaniem nie ma co gadac o <span style="color:red;">[ciach!]</span>łach, przejdzmy do konkretów proszę. Piszmy o tym o czym jest temat.

POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muwisz że nie jesteś nadziany a kupujesz od DD i PC-Tuning za tą chłodniece co kupisz i obudowę którą będziesz miał nie jedna osoba by zrobiła cały zestaw nie muwiąc o wentylach za 60zł sztuka. 1 Ale teraz przejdźmy do tematu te 120mm noiseblockery są do kitu kosztują majątek a i tak trzeba im zmniejszać napięcie więc tak jak wcześniej pisał ktoś nie bierz tego test wentylatorów był na benchmarku i z na tym co tam było napisane opiera się moja opinia. 2 Pompa czy aż tak ci potrzebny ten eihem za cene 360zł można sobie kupić pompe 3600l/h i wysokości podnoszenia kilku metrów więć po co marnować kase lepiej z niej "uformować" nowy dysk twardy albo katode do budy oraz kilka świecących wentyli. 3 Chłodnica na allegro można czasami dostać idealnie wyczyszczoną nagrzewnice od łady lub wartburga na giełdzie tweaka też są interesujące (jak zobaczysz zdjęcie tej nagrzewniczki od łady którą tu ktoś sprzedaje to zwróć uwafe na to że nie trzeba na nią 200zł) jest jedna od łady która wygląda jeszcze lepiej niż nowa. 4 Bloki jak już wcześniej powiedziano uriel lub nukleon na cpu ale nie możesz zapomnieć o karcie graficznej bloczek na gpu to coś pod 100zł a na pamięci możesz komuś zlecić podasz odpowiednie wymiary i ci zrobi. 6 Nie wydając pieniędzy na te zbędne wodotryski jak wyżej wspomniałem możesz dokupić katode kilka wnetyli i starczy ci jeszcze pewno na zbudowanie WC na szykozłączkach ( na każdym bloku i przy pompce wtedy montowanie i rozbieranie tego to błysk, wiem bo widziałem złączki do pneunomatyki mój ojciec ma takie na sprężarce do powietrza i działają bezproblemowo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muwisz że nie jesteś nadziany a kupujesz od DD i PC-Tuning za tą chłodniece co kupisz i obudowę którą będziesz miał nie jedna osoba by zrobiła cały zestaw nie muwiąc o wentylach za 60zł sztuka. 1 Ale teraz przejdźmy do tematu te 120mm noiseblockery są do kitu kosztują majątek a  i tak trzeba im zmniejszać napięcie więc tak jak wcześniej pisał ktoś nie bierz tego test wentylatorów był na benchmarku i z na tym co tam było napisane opiera się moja opinia. 2 Pompa czy aż tak ci potrzebny ten eihem za cene 360zł można sobie kupić pompe 3600l/h i wysokości podnoszenia kilku metrów więć po co marnować kase lepiej z niej "uformować" nowy dysk twardy albo katode do budy oraz kilka świecących wentyli. 3 Chłodnica na allegro można czasami dostać idealnie wyczyszczoną nagrzewnice od łady lub wartburga na giełdzie tweaka też są interesujące (jak zobaczysz zdjęcie tej nagrzewniczki od łady którą tu ktoś sprzedaje to zwróć uwafe na to że nie trzeba na nią 200zł) jest jedna od łady która wygląda jeszcze lepiej niż nowa. 4 Bloki jak już wcześniej powiedziano uriel lub nukleon na cpu ale nie możesz zapomnieć o karcie graficznej bloczek na gpu to coś pod 100zł a na pamięci możesz komuś zlecić podasz odpowiednie wymiary i ci zrobi. 6 Nie wydając pieniędzy na te zbędne wodotryski jak wyżej wspomniałem możesz dokupić katode kilka wnetyli i starczy ci jeszcze pewno na zbudowanie WC na szykozłączkach ( na każdym bloku i przy pompce wtedy montowanie i rozbieranie tego to błysk, wiem bo widziałem złączki do pneunomatyki mój ojciec ma takie na sprężarce do powietrza i działają bezproblemowo).

Mówię że mam a raczej miałem zamiar kupić blok od DD (czytaj uważnie!). A dlaczego miałem? Bo chłopaki z forum przekonali mnie do bloków z MCS-u, dlatego w wakacje planuję zakup Nukleona 2:).

 

1) Jeżeli chodzi o Noiseblocker to mam zdanie wyrobione o tej firmie. Jak byłbyś tak uprzejmy to link do tej recenzji:)

 

2) Jężeli chodzi o popmę to już ją mam i jestem bardzo zadowolony:)

 

3) Bądź tak dobry i podaj wydajność tych chłodnic, a tak w ogóle to te chłodnice są używane i nigdy nie wiadomo ile jeszcze mogą pociągnąć, dlatego jest BLACK ICE PRO a pożniej zobaczymy:)

 

4) Na razie mam Zlamana. Trzeba będzi dokupić na chipset, oczywiście tylko z MCS-u, a na GPU szykuję Zalmana (najnowsze bierne chłodzenie) a to dlatego że nie zamierzam go podkręcać

 

5) Gdzieś zgubiłeś:)

 

6) No WC mam prawie na szybkozłączkach tylko brakuje mi ich na chłodnicy. A jeżeli chodzi o oświetlenie budy to katody UV (SUNBEAM) i kable UV są już w drodze.[/u]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co gdy patrze na podejscie takich ludzi jak ten czlowiek to nasowa mi sie pytanie po co mu wc.... :)

Twierdzi ze wydajnosc nie jest priorytetem - zastosowanie wentylatorow sprawia iz cisza tez nie jest priorytetem - juz wiem :idea: To chec wydania kasy - chec posiadania - napedzanie koniunktory....

Z gory przepraszam za ta wypowiedz... al czasem czuje potrzebe powiedzenia czegos co ma wyzszy sens niz materialny...

Gosciu kup sobie pozadne ac...

 

Ja mam takie podjescie do wc - albo zrobic cichego kompa - wtedy 0 wentylatorow (ew 1 na chlodnicy ktory zalacza sie przy graniu)... albo zrobic wydajne chldzenie i wtedy dobre bloki i kilka wentyli na chlodnicy i w budzie... (ew mozna to wszystko polaczyc...)

Tak czy siak trzeba sie trzymac zalozen i nie dawac zednych kompromisow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześc.

 

Jeżeli chodzi o moje AC to mam pożądne, oto jego konfig:

1) Volcano 11 (przy tym się spać nie da)

2) 8 wiatraków w budzie:)

 

Ale ja potrzebuję spokoju dlatego WC robie, i bedzie ok 3 wolnobierzne wiatraki NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie podjescie do wc - albo zrobic cichego kompa - wtedy 0 wentylatorow (ew 1 na chlodnicy ktory zalacza sie przy graniu)... albo zrobic wydajne chldzenie i wtedy dobre bloki i kilka wentyli na chlodnicy i w budzie... (ew mozna to wszystko polaczyc...)

Tak czy siak trzeba sie trzymac zalozen i nie dawac zednych kompromisow...

No i brawo dla tego Pana. Tak wlasnie powinno byc. Albo wydajne, albo ciche. Jednak mysle sobie o hybrydzie... Majac kontroler wentylatorow moze uda mi sie tego dokonac... wszak wentylatory nie musza pracowac tylko na 5V, 7V albo 12V... :wink: Na razie kupilem 3 gowno-wentylatory za 10 zeta sztuka i zobaczymy jak w szafkompie beda halasowac. Moze uda sie zrobic I wydajne I ciche? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie chłopaki. Właśnie dziś wieczorem stałem się właścicielem cacka jakim jest blok DD na chipset. Oto on:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Powiem tylko tyle, nic mnie to nie kosztowało:P

 

Już w przyszłym tygodniu moje pierwsze WC będzie żyło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jestem dziś w podłym humorze bo koles jeszcze budy nie wysłał a czekam ponad 2 tygodnie. Moje WC rev. 1.0 stoi na razie pod znakiem zapytania. Ale już powoli przygotowuje się do rev. 2.0 Trudno, bez budy nic nie zrobie. Wstydź się ANGELA.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zrobisz, przygotuj wc pomontuj bloki pompke napełnij odpowietrz zostaw na noc na czymś na czym będziesz mógł wykryć ewentualne przecieki. Jak nie wiesz jakiej długości węzy będziesz potrzebował to doczep dłuższe potem najwyżej utniesz. Wyjmij wszystkie bebechy z budy starej przygotuj na zamontowanie wc poodczepiaj radiatory w miejsce których będą bloki a ajk będziesz potrzebował kompa do internetu itd. to załatw sobie jakąś starą graficzną napewno gdzieś ci się walają jakierś starocie i weź się za grafe zdejmij chłodzenie pooglądaj może przygotuj z jakiegoś radiatora chłodzenie na pamięci karty graficznej i ram kup w pobliskim sklepie komputerowym paste klej termoprzewodzący, copper shima zaprojektuj dokładnie rozłożenie połączenia między blokami narysuj sobie ułożenie katod i wentyli. Wszystko to będziesz musiał zrobić jak przyjdzie buda więc zrób to teraz potem ci już tylko zostanie zamontowanie chłodzonka i przełożenie płyty gł,ownej i reszty podzespołów oraz test zamontowanego układu na wyłączonym komputerze przez kilkanaście h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...